Franczyza, opłacalność prowadzenia placówki Alior Banku

Franczyza, opłacalność prowadzenia placówki Alior Banku

napisał andy2908 » 2012-11-19, 00:21

Witam serdecznie i mam pytanie o opłacalność prowadzenia placówki Alior Banku.?Mam spore wątpliwości opłacalności takiej współpracy, dotyczy to obrotu i zasilania placówki w gotówkę,wg. umowy we własnym zakresie lub wynajęcie firmy zewnętrznej.Prowizji za wpłaty i wypłaty od posiadających konto nie ma a koszty są spore .Po jakim czasie w praktyce można osiągnąć rentowność???. Jak jest z planami i czy są jakieś dodatkowe premie?. Bardzo dla mnie ważne czy miasto ok 15 tyś da rade mnie "utrzymać"?Trzeba trochę zainwestować i trochę się obawiam czy dam rade.
Pozdrawiam
andy2908

Odp

Google - reklama

napisał Tomasz80 » 2013-04-09, 15:14

Witam!

I Jak tam ? dowiedziałeś się czegoś więcej ? Ja też nosze się z zamiarem otworzenia PP Alior Banku - ale trochę martwią mnie pojawiające się coraz ogłoszenia o sprzedaży PP Alior Banku.

pozdrawiam
Tomasz80

Franczyza Banku

napisał FranczyzaBankuPL » 2014-11-11, 20:50

Witam,
biznes opłacalny dla ludzi, którzy wiedzą jak prowadzić placówkę franczyzową Banku. Jeśli ktoś uważa, że to tzw. "samograj" to pozwolę sobie odpowiedzieć, że lepiej zagrać w karty :D

W każdej sieci franczyzowej rocznie +/- 10% zmienia właściciela. Kwestia wielkości sieci, jeśli Alior ma 450 placówek to ok. 45 placówek będzie na sprzedaż i jest to naturalny proces. A konsolidacja wewnątrz sieci świadczy tylko o dobrej kondycji danego systemu franczyzowego.

Powodów sprzedaży może być wiele. Czasami początkujący przedsiębiorcy przeliczają się ze swoimi możliwościami finansowymi oraz menadżerskimi. Każdy nowy biznes wymaga nakładów finansowych, zanim zacznie przynosić zyski. Nie wszyscy wytrzymują tę próbę czasu oraz sprawdzają się w roli przedsiębiorcy i przełożonego.

Napisałem o tym obszerny artykuł: "Nowe trendy we franczyzie bankowej!", gdzie wymieniam powody sprzedaży PP.

pozdrawiam,
Maciek
FranczyzaBankuPL

napisał opiekunnestbank » 2019-06-07, 06:37

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
opiekunnestbank

napisał kulas » 2019-08-03, 16:14

Temat bardzo ciekawy. Czy jest gdzieś podany szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?
kulas