Dialog 2005...

Dialog 2005...

napisał pracownikbph » 2012-12-07, 19:57

dzięki za nagrody świąteczne... Słuchajcie co możecie powiedzieć o tym związku? Widzę, że przedstawili wyniki ankiety, którą przeprowadzili wśród pracowników oddziałów, wyniki faktycznie dają do myślenia, ale czy nie były przewidywalne? Dla mnie jasne jest, że praca = stres, przecież nikt nie da mi pieniędzy za przysłowiowe pierdzenie w stołek. Muszę zrobić swoje, żeby zostać za to wynagrodzenie... Wracając do samego związku, czy oni są poważni? Nie wiem ile dokładnie jest związków w banku, ale zawsze ten jest na świeczniku... jako jedyny który nie zgodził się z warunkami restrukturyzacji, jest w sporze zbiorowym etc. Teraz znowu jako jedyny związek nie przyjął warunków związanych z ZFŚS... szkoda, bo wydaje mi się że każdemu dodatkowa kasa na święta by się przydała...
Pozdr
pracownikbph

Odp

Google - reklama

dialog2005

napisał xyz » 2012-12-08, 16:21

zamierzam sie z nimi skontaktowac, bo praca w BPH staje sie koszmarem, wtedy może coś o nich powiem. Bedę szukac osób które wygrały sprawę z BPH w sądzie pracy
xyz

napisał bankowiec1 » 2013-01-07, 20:29

pracownikbph napisał(a):dzięki za nagrody świąteczne...

Najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz i widzisz tylko jedną stronę medalu. Sprawa z bonusem świątecznym została dokładnie opisana w związkowym komunikacie. Jest powiedzenie: "jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie" i to jest powodem, że Dialog2005 ciągle jest na świeczniku - jest to związek, który nie tylko mówi o konieczności poprawy warunków pracy, ale podejmuje w tym kierunku konkretne działania (np. http://dialog2005.org/PIP/pip.htm). Nie wiem skąd się urwałeś i na jakim stanowisku pracujesz, ale jeśli nie dostrzegasz różnicy pomiędzy pierdzeniem w stołek, a pracą w warunkach stałego, dużego stresu, odbijającego się na Twoim zdrowiu (a na to wskazują wyniki ankiety), to masz już wystarczająco spaczone poglądy. Napisz jeszcze, że programy aktywizacyjne i naprawcze pomagają pracownikom i nie są narzędziami mobbingu :shock:
bankowiec1

napisał kermit » 2013-01-12, 13:27

zz to nieroby i naciągacze, broniące takich samych nierobów i naciągaczy. taka prawda.
kermit

czyżby kolejna akcja z blokowaniem nagrody

napisał szeregowyspec » 2013-02-19, 23:18

Witam
Jestem w banku już sporo czasu, i przyznam że ostatnia zabawa ze świątecznymi nagrodami potrafi zniechęcić nie tyle do pracy co do blokujących wszystko ZZ.
Zastanawiam się kto na tym ma zyskać, na pewno nie straci pracodawca, który raczej nie będzie miał "doła", że nie musi nic wypłacać.
To już dawno przestało być zabawne. Zaczynam(y) odnosić wrażenie, że pracownicze dobro jest tu najmniej ważne. Dobrze może możliwe jest wynegocjowanie większej który z ZFŚS ale czy mówienie o tym jest lepsze od wypłacenia powiedzmy nawet kilkuset złotowej nagrody.
Pokazanie tego jak to procesy naprawcze "poniżają" pracownika jest ciekawe, jestem za zwalczaniem takich kwestii ale co komu daje to, że kolejne "bony" mogą przejść pracownikom koło nosa ?
Chęci do pracy zabierane są już nie tylko przez warunki pracy ale przez dbające o interesy pracownika związki, za którymi pracownik powinien się opowiedzieć a wątpię czy takich pracowników w BPH znajdziecie.
Szkoda, że pisanie tutaj pewnie i tak niczego nie zmieni ale może chociaż ktoś z blokujących zacznie się zastanawiać, OBY zaczął
szeregowyspec

ZZ

napisał pracownikbph » 2013-02-20, 21:52

miejmy nadzieję, że dojdą do porozumienia...
ZZ są potrzebne, robią dużo dobrego. Najgorsze jest to, że same ze sobą są skłócone. To z kolei jest wykorzystywane przez pracodawcę. Boli brak koordynacji i dogadania się między związkami tym bardziej, że jest ich raptem pięć. Warto popisać na forum, na pewno jest to lepsze niż brak jakiegokolwiek działania, ludzi takich jak my - niezadowolonych z tej sytuacji jest więcej.
Kto jeśli nie Związki ma walczyć polepszenie sytuacji pracowników?
Trzeba pokazać, że w tej walce nie są same bo przeciwnik jest trudny. W zeszłym roku podwyżkami obdzielili "Top talentów" reszta dostała 10 zł w tym roku nie dadzą nic. Nie możemy się na to godzić biorąc chociażby pod uwagę fakt, że w zeszłym roku zwolnili tylu ludzi.
pracownikbph

taaaaa

napisał Barb » 2013-03-20, 16:07

sorki ale to w sprawie programów naprawczych to taki wielki sukces??????? Szczerze śmiech na sali. Każdy pracownik który sądził się w tym temacie z Bankiem już chyba wygrał. Stwierdzona podczas kontroli nieprawidłowość wynikała głównie z tego że w zakresach obowiązków pracowników nie wpisano odpowiednich treści i takim sukcesem niby Dialog się chwali?? hehehehhehehe
Jeśli tak święcie wierzysz w ZZ proszę wskaż 10 ich znaczących sukcesów która mają pozytywny wpływ na pracę bankowców. I jak??? Słabo? A co z osobami takimi jak ja? Nie należę do ZZ ale ich veto w niemal każdej sprawie dotyczy także mnie.. Wysuwanie niebotycznych żądań w stosunku do pracodawcy i "walka" o realizację tych postulatów to chleb powszedni, przecież ktoś się tym zajmuje..... i to jedyni chronieni pracownicy w tym biznesie. Każdy chciałby zarabiać tyle co prezes i jeszcze nie mieć planów, tabelek i innych obowiązków ale trzeba być realistą, ludzie to nie budżetówka.
A tak na marginesie...... korespondencja którą obdzielają wszystkich bez wyjątku jest pisana takim językiem, że wstyd się przyznać że to ludzie z banku.
Barb