Podsumowanie Ankiety badającej poziom stresu w pracy wśród pracowników oddziałów Banku BPH S.A.

Podsumowanie Ankiety badającej poziom stresu w pracy wśród pracowników oddziałów Banku BPH S.A.

napisał fair » 2012-11-27, 13:17

Ankietę przeprowadzono w okresie od listopada 2011r. do października 2012r. wśród pracowników oddziałów Banku BPH S.A. zajmujących się bezpośrednia obsługa klientów, sprzedażą produktów bankowych , objętych miesięcznym cyklem wyznaczania i rozliczania ilościowych zadań sprzedażowych oraz podlegających procesowi nadawania Programów aktywizujących i naprawczych. Z powodu bardzo małego odzewu ze strony kadry menedżerskiej sieci sprzedaży, w kolejnych fazach dystrybucji ankiety, wyłączono ją z tego badania. Pominięto również doradców klienta zatrudnionych w tym roku – ze względu na czas potrzebny na szkolenia, okres wprowadzenia w obowiązki służbowe, okres „ochronny” przed objęciem Programami aktywizującymi i naprawczymi.
Grupa ankietowa liczyła 1500 osób i obejmowała Doradców Klienta z Funkcją Kasjera obsługujących tzw. klienta masowego, a w zakresie serwisu gotówkowego w kasie klientów wszystkich segmentów, Doradców Personal Banking dedykowanych klientom zamożnym oraz Doradców Klienta Biznesowego pracującego z małymi i średnimi firmami. Imienne, podpisane ankiety przesłało 557 osób.
Rozkład odpowiedzi na poszczególne pytania przedstawiał się następująco:
Jak oceniasz stres w pracy?
- niski 2% odpowiedzi
- wysoki 71%
- nie do zniesienia 27%
- pracuję bez stresu 0%
Czy zażywasz leki uspokajające ze względu na stres w pracy?
- tak 29%
- nie 33%
- sporadycznie 39%
Czy stres w pracy ma wpływ na Twoje życie rodzinne/ osobiste?
- tak 91%
- nie 1%
- sporadycznie 8%
Czy w Twoim otoczeniu występuje mobbing korporacyjny (systemowy)?
- tak 89%
- nie 11%
Czy w Twoim najbliższym otoczeniu występuje mobbing w relacjach międzyludzkich?
- tak 59%
- nie 41%
Czy osobiście zostałeś doświadczony mobbingiem w pracy?
- tak 70%
- nie 30%
Czy programy aktywizujący i naprawczy są programami wsparcia pracownika?
- tak 0,2% - jedna ankieta, jedna odpowiedź twierdząca
- nie 99,8%
Elementy wsparcia w programach aktywizujących i naprawczych:
Tylko w jednej ankiecie, wypełnionej akurat przez menedżera) były podane trzy przykłady działań mogących świadczyć o wsparciu i pomocy w trakcie Programu aktywizującego/naprawczego. Być może było to wskazanie teorii a nie rzeczywistości, bo w pytaniu o odczucia pracownika w trakcie realizacji Programu, ta sama osoba wyrażała bardzo negatywne opinie na temat funkcjonowania Programów.
Czy program aktywizujący i naprawczy odczuwasz jako program zwiększonego nacisku, presji przełożonych?
- tak 99%
- nie 1%
Czy program aktywizujący i naprawczy odczuwasz jako program systemowy mobbingu w pracy?
- tak 97%
- nie 3%
Czy objęcie programem aktywizującym i naprawczym wpływa na Twoje samopoczucie w pracy?
- tak 99%
- nie 1%

Więcej - zainteresowanym pracą w BPH polecam wynik ankiety http://www.dialog2005.org/Aktualnosci/aktualnosci.htm.
fair
 

Odp

Avatar użytkownika
Google - reklama
 
Posty: 1289
Dołączył: 2010-03-02, 20:23
Pomógł: 456 razy

napisał Saturninus » 2012-11-27, 17:03

Tyle dobrego z całej tej sytuacji, że firma zewnętrzna podeszła poważnie do badania, bez nacisków i dało odpowiedzieć się konkretnie i nie pomyśli swego pracodawcy, nie wszędzie tak jest. Trzeba poczekać i zobaczyć jak wystartuje BPHowski pijar:D
Saturninus
 
Posty: 286
Dołączył: 2011-05-26, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 22 razy

stres i mobbing

napisał tyminski » 2012-11-28, 12:13

Niestety dzisiaj tak właśnie wygląda praca w niemal każdym banku, BPH nie jest wyjatkiem.

Stres, mobbing, wciskanie produktów byle komu i byle jakiego byle tylko wyrobić plany.
tyminski
 

napisał Gość » 2012-11-28, 16:15

Saturninus napisał(a):Tyle dobrego z całej tej sytuacji, że firma zewnętrzna podeszła poważnie do badania, bez nacisków i dało odpowiedzieć się konkretnie i nie pomyśli swego pracodawcy, nie wszędzie tak jest. Trzeba poczekać i zobaczyć jak wystartuje BPHowski pijar:D


To nie firma zewnętrzna była inicjatorem ankiety, tylko związki zawodowe. BPH ma stres pracowników w d...
Gość
 

a za udziąl w ankiecie

napisał xyz » 2012-11-30, 07:32

a za udział w ankiecie mało nie posypaly sie głowy w oddziałach jak się dyrektorzy dowiedzieli... "mozecie wypełniać sobie ankiety, ale liczcie się póxniej z konsekwencjami.." szkoda słów na to co sie tu dzieje :evil:
xyz
 

Praca w BPH

napisał szczęśliwy » 2012-12-17, 09:21

Ludzie jesteście inteligentni i pracowici, nie dajcie się wkręcać i zastraszać. Ludzie, którzy Wami zarządzają muszą was straszyć, szantażować itp. większość z nich nie ma nawet 1/100 waszej wiedzy i doświadczenia. Zastraszenia podwładnych to jest najstarszy sposób na ukrywanie własnych braków. Nie mają pomysłu na biznes, nie potrafią zarządzać sprzedażą i co najważniejsze mylą dwa pojęcia zarządzanie i rządzenie.
Wybierają rządzenie przez mobbing, Moi przełożeni nie mieli właśnie zielonego pojęcia jak radzić sobie z niską sprzedażą, jak rozwiązywać problemy w oddziale, wybrali więc drogę zastraszenia i manipulowania w perfidny sposób pracownikami, potem były zwolnienia. Prawdziwe oblicze tych zarządzających odsłonięte zostało podczas rozprawy sądowej , kiedy wyszło jak blade mieli pojęcie o tym , co dzieje się w oddziale i czym zajmują się poszczególni pracownicy, za co odpowiadają pracownicy , a za co przełożeni.
Pomyślcie o Sobie , czy warto dla takich ludzi pracować w ciągłym strachu, zasilać ich portfele o kolejne wysokie premie. Od nich nigdy nie będziecie mieć wsparcia, zawsze przerzucą całą odpowiedzialność za biznes na Was.
Pamiętajcie jest inny świat poza BPH - ja tam teraz jestem, życzę wszystkim "starym" Bph_owcom dużo odwagi i determinacji. Jeśli daliście radę pracować przez ostatnie kilka lat w BPH , dacie radę wszędzie, warto o tym pomyśleć , ja nie żałuję i nie znam ani jednego człowieka, który odszedł z tej instytucji i chciałby tam powrócić.
szczęśliwy
 

bph sa

napisał nowezycie » 2012-12-22, 21:04

powiem w dwóch słowach: obóz pracy. Obiecują gruszki na wierzbie, a w rzeczywistości marne wynagrodzienie, (na premie nie ma co liczyć od przyszłego roku), mobbing every f*** day, brak możliwości wykorzystania urlopu w terminie, jeśli nie ma się wykonanego planu, no i musisz wiedzieć, że jesteś do niczego, bo to będą Ci uświadamiać codziennie... Nowy rok, nowe życie, bez BPH SA po prostu no fair.
nowezycie
 

napisał fair » 2012-12-27, 13:51

Rotacja pracowników jest wpisana w filozofię tej firmy - przyjdzie nowy pracownik, to pościąga znajomych, rodzinę i może wytrzyma rok lub półtora zanim się go wypierniczy. Jak nie wyleci człowiek za brak realizacji planu sprzedaży to Compilance na niego coś znajdzie i tak to się kręci ...
fair
 

BPH II

napisał Wiosna » 2013-01-10, 22:11

Mnie najbardziej rozbraja jak BPH "pokazuje" się w telewizji.....te akcje o bohaterach itp, po prostu obłuda ....
Wiosna
 

napisał Fairka » 2013-03-20, 16:15

fair napisał(a):Rotacja pracowników jest wpisana w filozofię tej firmy - przyjdzie nowy pracownik, to pościąga znajomych, rodzinę i może wytrzyma rok lub półtora zanim się go wypierniczy. Jak nie wyleci człowiek za brak realizacji planu sprzedaży to Compilance na niego coś znajdzie i tak to się kręci ...


chyba trochę mylisz pojęcia, od kiedy to Compliance interesuje się realizacją planu i nie mów że ma to ze sobą jakiś związek? to chyba dwie różne bajki
Fairka
 

Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości