Sąd pracy a BPH

cała prawda!

napisał Elka » 2013-01-24, 00:29

ac56
Najdokładniejszy i najlepszy opis pracy w oddziałach banków w Polsce jaki czytałam. Ryba psuje się od głowy - to pazerność managerów, patrzenie tylko na zysk i wynik w słupkach powoduje takie zachowanie pracowników. Żeby to zmienić trzeba by założyć jakiś międzybankowy związek zawodowy - niech ludzie wiedzą jak się pracuje w banku - zorganizować wspólny protest (tak pewnie to utopia). Niesprawiedliwość wynagradzania tzn. pracownik mało - kierownictwo (już na poziomie oddziału!) kilka razy więcej, prezes 100 razy więcej, powoduje ten podział na niewolników i ich poganiaczy, jak oni mają czelność pisać, że tworzymy jeden zespół. Ta wielka dysproporcja wynagrodzeń to największa choroba, a jednocześnie sposób zarządu na kupowanie dusz kierowników. Wyścig szczurów w pełnej krasie. Czy da się to zmienić? Za nimi stoi wielki kapitał, nas jest o wiele więcej, no chyba że już straciliśmy moralność i marzymy aby być …nimi.
Elka

Odp

Google - reklama

Dokumenty

napisał ffsr » 2013-02-01, 13:44

W moim oddziale prowadzona jest lista wejść i wyjść z godzinami i podpisami pracowników, widać na niej nadgodziny, pytanie czy to jest dokumentacja pracodawcy i trafi do siedziby BPH, czy to jest ten dokument na jaki można powołać się przed sądem, też takie coś macie? Choć nie wynika z tego czy w nadgodzinach pracowałem czy myłem kubki po kawie choć de facto wszyscy pracujemy rozliczmy raportujemy itd. U mnie nadgodziny to 30 min. przed i 1 godz po zamknięciu oddziału. A co z zapisami z monitoringu?
ffsr

- wykorzystują nas Polaków - klientów i pracowników!

napisał klient2234 » 2013-02-01, 13:54

Klienci dostają liche produkty bo parcie na wynik zmusza pracowników do wciskania chłamu, pracownicy pracują w nadgodzinach w niesamowitym stresie, a zyski transferowane są na zewnątrz, tak nas podwójnie okradają i wykorzystują!
klient2234

Mobbing

napisał Prawnik1974 » 2013-03-05, 16:42

Witajcie,
jestem prawnikiem specjalizującym się w sprawach związanych z bankami: zarówno na poziomie prawa pracy (mobbing, kary nakładane na pracowników w przypadku rezygnacji z usługi przez klienta etc.) jak i innych dziedzinach.
Piszecie tu o mobbingu i innych niewłaściwych zachowaniach pracodawcy. Jeżeli macie z nim problem, ja mogę wam pomóc.

pozdrawiam,
Fatima Tatak
radca prawny
fatima.tatak@oirpawarszawa.pl
Prawnik1974

Odradzam każdemu pracę w BPH

napisał byłypracownik » 2013-03-18, 22:35

Wszystko co piszecie to święta prawda!!!!!! Odradzam pracę w Banku BPH każdemu, kto choć przez chwilę się nad nią zastanawia. Podwyżek żadnych przez lata, ścieżka kariery żadna (wolą zatrudniać z zewnątrz), cały czas tylko mobbing, mobbing, mobbing! I cudowny departament compliance, który co jakieś pół roku przypomina że realizacja planu to i tak nie wszystko - jak będą chcieli, to zawsze znajdą haka na każdego. Praca tam wykańcza psychicznie i absolutnie nie daje żadnej stabilizacji zatrudnienia. Aha, zatrudniając się w oddziale BPH można zapomnieć o chorobie czy urlopie, gdy ma się nie wykonany plan...
byłypracownik

sąd

napisał abc123 » 2013-03-28, 04:07

można narzekać i płakać ale jeśli będzie się to robic na forum to nic nie da oprócz ostrzeżenia innych. Ludzie zwolnieni i nie tylko powinni się skrzyknąć i złożyć pozy zbiorowe o mobbing, nadgodziny etc. chętnych zapraszam tu do kontaktu
abc123

bagno

napisał była » 2013-04-22, 16:54

Prawie dwa miesiące temu, po 16,5 roku pracy w tym banku, zwolnili mnie jak śmiecia. Bez obowiązku świadczenia pracy, zwolnienie obejmuje 3 miesięczne wypowiedzenie. Poza tym 0 odprawy... za tą harówę i w ogóle za wiele lat nienagannej pracy, z dobrymi wynikami sprzedażowymi, za kształtowanie dobrego wizerunku banku . . . Ci którzy tam nadal pracują, są zastraszeni, niedługo będą się pytać czy mogą się iść wysikać ! Jakaś paranoja. Cieszę się nawet że tam już nie pracuje, choć ciężko coś nowego znaleźć. Zobaczymy... Nie polecam już nikomu pracy w banku. To są obozy, wyzysk, poniżanie i na pewno nie fair play :|
była

napisał rav » 2013-04-23, 06:03

W BPH trwa wymiana starej kadry. Jeżeli ktoś pracuje w tej firmie od 10 lat to wkrótce może znaleźć się na zielonej trawce.
rav

nareszcie koniec z BPH

napisał BYŁY » 2013-04-23, 14:17

była napisał(a):Prawie dwa miesiące temu, po 16,5 roku pracy w tym banku, zwolnili mnie jak śmiecia. Bez obowiązku świadczenia pracy, zwolnienie obejmuje 3 miesięczne wypowiedzenie. Poza tym 0 odprawy... za tą harówę i w ogóle za wiele lat nienagannej pracy, z dobrymi wynikami sprzedażowymi, za kształtowanie dobrego wizerunku banku . . . Ci którzy tam nadal pracują, są zastraszeni, niedługo będą się pytać czy mogą się iść wysikać ! Jakaś paranoja. Cieszę się nawet że tam już nie pracuje, choć ciężko coś nowego znaleźć. Zobaczymy... Nie polecam już nikomu pracy w banku. To są obozy, wyzysk, poniżanie i na pewno nie fair play :|

ja sam w ub. m-cu złożyłem wypowiedzenie, i chociaż nie mogę znaleźć innej pracy to jestem bardzo szczęśliwy ;)
BYŁY

nowa

napisał bobek » 2013-05-26, 13:35

Witam wszystkich, jestem nowym pracownikiem bph..pracuje tam od od paru tygodni, a już w pierwszym dniu szkolenia mówili nam, ze atmosfera w pracy nie jest wazna co donosicielswto na innych i namawiają nas otwarcie do tego!nastepnie osoba która nas szkolila nie miala pojęcia o niczym jak zadane zostaly jej pytania to szla się dowiedzieć bo nie wie!do tego byla strasznie wredna i czepiala się wszystkiego tego ze nawet tam jesteś i już na wstepie zapowiedziała ze nie zdam egzaminu po odbytym szkoleniu!tak długo szukałem pracy i popadałem w depresje, bo mam rodzine i tylko na nich moglem liczyc,ale ten bph nie jest fair menadżer jest okropny. gdy zarzuciłem innym, żeby nie obgadywali siebie nawzajem, bo przeszkadza mi to i nie jest sympatyczne to menadżer mowi, ze jemu wszystko wolno.Powiem szczerze, ze mimo iż nie pracowałem nie stresowałem się tak jak w tej pracy..bo trzesa mi się rece biore tabsy na uspokojnie, ale nie wiem już co robic.ile można być bezrobotnym skonczylem studia a i tak nie mam w zawodzie pracy.tylko się powiesić.
bobek

Poprzednia stronaNastępna strona