Sąd pracy a BPH

napisał klara99 » 2013-05-28, 08:00

A kto z nimi nie walczył?
Dziś to BPH w ogóle odpuściło sobie dobre działanie i robią co im się żywnie podoba....moja znajpoma walczyła z nimi ponad 2 lata a i tak było na jej niekorzyść. Potrafili się wykręcić:(
klara99

Odp

Google - reklama

sąd

napisał byłypracownik » 2013-05-29, 18:19

Dziś mogę Wam napisać , że 2 letni trud opłacił się. W mojej sprawie zapadł wyrok w sądzie okręgowym - moja wygrana. Pracodawca po 16 latach pracy wypisał mi ok 10 powodów wypowiedzenia umowy. Sąd rejonowy i okręgowy jednogłośnie orzekł, że zarzutów było tak dużo , że przestały być wiarygodne. Oczywiście na każdy zarzut dostarczone były dowody z mojej strony. Cały proces to była totalna kompromitacja osób zarządzających ta instytucją i układających treść wypowiedzenia , łącznie ze specjalistami z HR.
Dodam jeszcze, że pół roku wcześniej za sprawą sądu wypłacono mi zaległe godziny nadliczbowe w kwocie kilku tysięcy , tu też była wielka kompromitacja byłych przełożonych , którzy nie potrafili nawet zeznać w jakich godzinach pracownik pracował. Przedstawiona ewidencja czasu pracy była fikcją, wydruki z REP... w żaden sposób nie pokrywały się z ewidencją.
Ta walka jeszcze trwa - dwa kolejne pozwy czekają w kolejce, niebawem ruszy sprawa z powództwa cywilnego.
ŻYCZĘ wam odwagi i powodzenia , nie zakładajcie , że z korporacją przegracie.
byłypracownik

do byłypracownik

napisał byłapracownica » 2013-06-22, 13:26

kolego w jaki sposób zdobyłeś repy? jeśli możesz podziel się informacją czy to bph było zobowiązane je przedstawić czy miałeś drukowane swoje zanim zwolniono Cie z pracy? ja jestem po podpisanej ugodzie sądowej w związku z dyscyplinarnym zwolnieniem, żałuje trochę że ją podpisałam, ale nie miałam siły i prawnika na długi proces, najważniejsze było dla mnie czyste świadectwo pracy. Teraz chcę walczyć o nadgodziny tylko zastanawia mnie kwestia repów..
byłapracownica

do byłejpracownicy

napisał byłypracownik » 2013-06-24, 07:59

Musisz w sadzie żądać przedstawienia wydruków rep, dokładnie to nazwać i zaznaczyć , że są one archiwizowane papierowo i elektronicznie.
Bo jeśli poprosisz o rejestr logowań do systemu , to Ci powiedzą, że takiego nie maja i nie muszą archiwizować.
U mnie dodatkowo był świadek, który potwierdził, że placówka była czynna do 17-tej , takie godziny pracy mieli pracownicy w ewidencji czasu pracy, a tak naprawdę rozliczenie i zamkniecie placówki trwało do 18-tej i godzina była charytatywna.
byłypracownik

bez zmian

napisał była » 2013-07-23, 00:03

Czytam to co napisane zostało od 24.04 i stwierdzam, że nic się nie zmieniło na lepsze. Bagno się powiększa. Moja rozprawa dopiero w październiku ale jak widzę wasze wpisy to jestem dobrej myśli. Wszystkie "pseudokoleżanki bankowe" odwróciły się ode mnie i nawet nie zadzwonią czy żyję... Człowiek wciąż się uczy :) Powodzenia wszystkim życzę na drodze sądowej ;)
była

mobbing w bph

napisał nevin25 » 2014-08-01, 14:56

witam, poszukuję osób, które zechciały by poświadczyć jak się traktuje pracownika, chodzi mi o mobbing oraz o bezpodstawne zwolnienie oraz nie wypłacenia premii za poprzednie miesiące.
nevin25

Sąd pracy a BPH

napisał Daras » 2014-08-06, 11:49

Cześć :)

Sądziłem się z bph i oczywiście wygrałem więc jeśli ktoś z Was zastanawia się czy warto walczyć w sądzie to odpowiedź jest oczywista: TAK :)
Bank musiał wypłacić mi odszkodowanie za bezpodstawne zwolnienie kompromitując się przy tym niemiłosiernie w Sądzie co też wspominam z ubawem :)
Dla ciekawości dodam, że sam pisałem pozew i nie korzystałem z usług prawników a mimo wszystko sprawa przebiegła szybko i sprawnie. Pamiętajcie, że z zasady Sąd Pracy stoi po stronie Pracownika i to pracodawca musi się tłumaczyć więc nie zastanawiajcie się tylko składajcie pozwy, możecie tylko zyskać :)
Daras

napisał wypowiedzenie » 2014-10-01, 16:43

witam, właśnie dostałam wypowiedzenie umowy (po 8 latach pracy). Jako przyczynę wskazano niewystarczającą realizację zadań sprzedażowych z wyszczególnieniem procentu wykonania planu w poszczególnych miesięcy za ostani rok w porównaniu do Regionu i Makrorgionu a nie Oddziału (oddział miał bardzo małe wykonania). Czy ktoś z byłych pracowników wie jakie informacje zostaną zawarte w świadectwie pracy ? Zastanawiam sie czy nie powalczyc w sądze, w oddziale i regionie ąa osoby z gorszym wykonaniem pracy i jakos ich nie zwolniono.
wypowiedzenie

no i wyszło na moje

napisał pigla » 2014-10-13, 10:27

Długo tu nie zaglądałam, ale teraz chcę podzielić się super wiadomością, że wygrałam z tym pseudo bankiem i nie żałuję żadnego poczynionego kroku. Polecam wszystkim walkę z nimi, nic się nie bójcie ...
pigla

Poprzednia strona