Praca w Aspiro - wasze Opinie?

Praca w Aspiro - wasze Opinie?

napisał jac » 2013-01-18, 11:53

Mam pytanie odnośnie pracy jako Mobilny Doradca Klienta w Aspiro. Z tego co kojarzę Aspiro jest częścią Bre Banku czy mbanku.
Czy jest ktoś kto może przybliżyć pracę na tym stanowisku?
Wiadomo jest to działalność i czegoś takiego poszukuję ale jak wygląda praca w tej firmie?
Czy są jakieś plany, ciśnienie i jak wygląda sprawa z prowizjami?
Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź.
jac

Odp

Google - reklama

Praca w Aspiro

napisał serihetti » 2013-02-17, 01:40

Praca w Aspiro - generalnie dyrektorzy oddziałów mają bardzo dużą autonomię, więc ciężko jest napisać jak wygląda praca - bo to przecież zależy od dyrektora twojej placówki. Ja trafiłem na bardzo dobrą strukturę. Co mogę opisać, to oferta produktowa, zarobki i centrala:

produkty: wszystkie liczące się na rynku banki w zakresie hipoteki. Biznes - bre, idea, db, pko, bzwbk i parę innych. Gotówka - bre, meritum, bnp paribas, alior, citi. Unit linki - Generalli i Benefia.

Zarobki - dużo płaci naturalnie BRE (przy sprzedaży własnej ok. 1,5%) i Getin(1,7%). W zasadzie wszystko, poza Credit Agricole. Brak podstawy (no, 96 brutto). "Premia jakościowa" od stycznia wynosi śmieszne 1000 zł X realizacja planu gdy sprzedasz min. 1 Unit link i wykonasz min. 80% planu. Plan dla hipoteki: 300 tys. KH, 30 tys. i unit link 2400 składki rocznej miesięcznie. Obecnie minusem jest to, że Aspiro nie funkcjonuje w świadomości klientów. Jeżeli ktoś wchodzi do oddziału, to jedynie jako do mBanku.

Centrala: niby mała biurokratyzacja i dyrektorzy mają łatwy dostęp do zarządu Aspiro, całkiem płasko jest nawet w kontaktach z centralą całego BRE. Wciąż jednak nie widać pomysłu na tę firmę. Nikt nie wie, czy będzie jakaś ofensywa w kreowaniu własnej marki, bo na integrację z mBankiem nie ma co liczyć. Szkolenia organizowane przez aspirowego szkoleniowca, Marcina M. nie należą do najlepszych - teoria produktowa i teoria obsługi systemów.

Ogólnie: ja pracę w Aspiro sobie cenie (chociaż coraz mniej). Zarobisz tyle, ile sprzedasz. Raczej nie ma presji na wyniki ani na sprzedaż konkretnych produktów jak w OF.
serihetti

Aspiro dla mnie ok

napisał kolo2 » 2013-05-11, 16:42

do serihetti - szkolenia wspomnianej osoby chyba właśnie takie mają być, nie sądzisz? Z tego co pamiętam to właśnie on zajmuje się szkoleniami typowo produktowymi. Byłem na kilku i to co chciałem się dowiedziałem. Oprócz szkoleń produktowych są też sprzedażowe, w sumie nawet na jednym byłem. Przeprowadzone efektywnie, w miłej atmosferze. Ogólna zasada jeśli potrzebujesz szkolenie to zawsze jakieś Ci skręcą w niedługim czasie.

A o Aspiro... Hm. Najbardziej podoba mi się atmosfera. przynajmniej w Warszawie. Ludzie spoko, fakt rotacja chwilami bardzo duża, ale jest kilka osób, które są od prawie początku no i niezłe wyniki robią. Motywacje do robienia planów = konkursy sprzedażowe + premie za wykonanie planu.

pracuje od 2,5 roku i póki co nie zdołali mnie podkupić ;)
kolo2

Praca w Aspiro

napisał Aspirooo » 2013-05-13, 08:52

Mobilny Doradca - pozyskiwanie klientów w terenie, szczególnie firm. NIe jest to łatwa sprawa, ale jak się coś uruchomi to prowizja też jest niczego sobie. Nabiegac się trzeba, ale nigdzie nic za darmo nie ma. Działalność to standard raczej bez wyjątków.

Aspiro fakt część BRE, ale w ofercie ma wiele banków, chyba ponad 20. I tu jest szansa na deal jak w jednym banku analityk zrzuci wniosek, w innym można spróbować i tak do skutku. To akurat na duży +.

Atmosfera zależy gdzie i zależy kiedy ;) Pracuję od ponad roku - obecnie nie szaleje z zachwytu ale też nie narzekam.
Aspirooo

aspiro praca

napisał była » 2013-06-09, 19:46

jak na mobilnym nie wiem, bo siedziałam w galerii w kiosku. Jaka forma zatrudnienia to zależy od bezpośredniego przełożonego. Ludzie ogólnie młodzi i pozytywni. Plany zmieniają się często, zależy na co góra kładzie nacisk. Sam nacisk na wynik średni, jak potrzebujesz wsparcia (szkolenia, wsparcie w procesowaniu) to je dostaniesz. mozna dużo się nauczyć o bankowości i pobocznych branzach typu ubezpieczenia. Po kilku miesiącach chciałamd sprobowac w innej branży, wiec z aspiro się pożegnałam.
była