Dyskryminacja w citi?

Dyskryminacja w citi?

napisał Kandydat23 » 2013-07-10, 20:29

Obawiam się, że bank ten może stosować dyskryminacje wobec kandydatów na stanowiska pracy. Prowadziłem z jakąś panią rozmowę telefoniczną z działu HR, wypytała mnie o różne rzeczy. Opowiedziałem jej o polityce(moje hobby) i , po tym zakończyła rozmowę i już nie kontaktowali się ze mną. Wiele złego słyszałem o tej ''instytucji''. Szkoda, że tak traktuje się tam ludzi. Czuję się pokrzywdzony.
Kandydat23

Odp

Google - reklama

napisał Kandydat » 2013-07-10, 21:11

Bank powinien traktować ludzi jak ludzi a nie jak narzędzie pracy. Człowiek ma jakąś godność. Nie liczą się z człowiekiem. Zysk ponad wszystko.
Kandydat

nie zgodzę się..

napisał Pani » 2013-08-03, 23:49

nie wiem skąd takie prześwidaczenie. Sama dostałam się do pracy w Citi w styczniu, i rzeczywiście była rozmowa przez tel. Ciekawa tylko jestem skad od razu dyskryminacja? Skoro pracownicy dzwonią w celu przeprowadzenia rozmowy wstępnej tzn że już podczas niej weryfikuja kandydata. Co jest jak dla mnie oczywiste patrząc na to,, że zajmują się rekrutacją. Być może wcale nie chodziło o politykę o której mówiłeś (poza tym..dziwny temat jak na rozmowę rekrutacyjną) ale o inne cechy, które wypłynęły podczas rozmowy. Celem rekrutera jest sprawdzenie czy kandydat się nadaje, mają wytyczne i nimi się kierują. A to, że nie oddzwonili..nie mają takiego obowiązku. Gdyby każdego chcieli przyjmować bez sensu byłyby rekrutacje. Ustawiałaby się tylko kolejka i każdy by był zatrudniany...Może po prostu nie byłeś odpowiednią osobą na dane stanowisko. Nie pomyślałeś o tym?
Pani

Nie zgadzam się z Panią

napisał Poszkodowany » 2013-08-07, 16:37

Szanowna Pani, jestem przekonany, że spełniałem wymogi, dlatego, że w innym banku dostałem pracę. (Te same stanowisko). Powód musiał być zupełnie inny. Zgodzę się, że pewnie mają wytyczne, np. nie przyjmować ludzi, którzy sympatyzują z określoną partią tudzież mają niewłaściwe poglądy. Opieram się na przesłankach, jak dla mnie silnych. Ale bank nie chce mi nawet podać konkretnego powodu, dlaczego nie zostałem przyjęty. To tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że w tym kraju trzeba myśleć tak jak tzw. ''salon''. Mam nadzieję, że przyjdzie jakaś normalna władza i zrobi z tymi ludźmi porządek. Citi group jak powszechnie wiadomo jest odpowiedzialny za globalny kryzys finansowy! Polecam obejrzeć film ''Inside Job''
Poszkodowany

napisał gumiś » 2014-02-16, 21:06

Nie idź tam do pracy. Warunki ostatnio się tam mocno zmieniły. Okroili kadrę i jest naprawdę kiepsko.
gumiś

napisał bojownik999 » 2014-04-09, 23:16

Dyskryminacja to mało. Citi przegrał wiele spraw o mobbing. Połowa Centrali Alior Bank to ludzie którzy pracowali w Citi. Odeszli i wygrali przed sądem.

P.S. Zapewne nie przeszedłeś weryfikacji w bezpieczeństwie. Citek ma całkiem sporo możliwości weryfikacji.
bojownik999

Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami

napisał Maciek1990 » 2016-12-08, 03:05

Cześć, chciałbym kiedyś pracować w Citi Handlowy. Słyszałem od znajomego, który tam pracuje, że ten bank jest świetny. Jeżeli się nadajesz na dane stanowisko, można sporo zarobić. Słyszałem, że pracują tam fajni ludzie, jest miła atmosfera. Oczywiście nie ma mowy o żadnej dyskryminacji. Trzeba znać język angielski i mieć wiedzę i tyle. Kolega bardzo chwalił ten bank, pracuje w nim też jego dziewczyna, która również jest bardzo zadowolona. To jeden z najlepszych banków w Polsce z tego co mi znajomy opowiadał więc warto próbować znaleźć w nim pracę.
Maciek1990

napisał Kandydat » 2016-12-12, 09:10

Wycofuję to co napisałem kiedyś, po prostu się nie dostałem bo słabo znałem język angielski. To był powód. Poniosło mnie. Będę dalej próbował się dostać, podszkolę angielski. W innym banku nie było rozmowy po angielsku, dostałem się do PKO BP na praktyki płatne w 2013 - do działu analiz kredytowych.
Kandydat