rekrutacja DK- Toruń ostrzeżenie

rekrutacja DK- Toruń ostrzeżenie

napisał kostek007 » 2014-08-11, 18:33

Witam, chciałbym ostrzec wszystkich dających nabrać się na ogłoszenia o rekrutacji na stanowisko DK w woj. Kuj- Pom. Otóż na kilku stronach widnieje ogłoszenie o naborze na stanowisko Doradcy Klienta w ING- do mnie juz na drugi dzień po złożeniu CV, zadzwoniła miła pani z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną do Torunia (100km od miejsca mojego zamieszkania) Pojechałem, na miejscu zastałem grupę 8 osób. Pani weszła i rozpoczęła prezentację stanowiska Przedstawiciela Ubezpieczeniowego, na nieśmiałą sugestię jednej z dziewcząt, iż aplikowała na inne stanowisko, Pani odpowiedziała, że jest to rozmowa łączona, niby oki.. zostałem. Po godzinie słuchania bredni na temat wartości firmy (min. uczciwość) oraz tego, jak cudownie jest mieć własną działalność gospodarczą i pracować tylko dla prowizji (oczywiście rzędu 5000- 10000 zł, bo jakże inaczej) dowiedzieliśmy się, iż jest to rekrutacja tylko na stanowisko Przedstawiciela a jak nam się nie podoba to wynocha (oczywiście nie dosłownie ;)) Jako, że śledzę oferty pracy, zastanowiło mnie, że od ponad roku jakoś nie znalazł się chętny na w/w stanowisko. Podziękowałem- jak i reszta grupy :) Z ciekawości podszedłem do oddz ING w swoim mieście, gdzie dowiedziałem się, że mają pełną obsadę od kilku lat- i że na pewno oferta była pomyłką :) Czyli w ten sposób ING rekrutują jeleni, którzy nie są na tyle głupi, żeby złożyć aplikację na Przedstawiciela Ubezpieczeniowego. Cóż, to tak na ostrzeżenie, dla tych, którzy odbiorą tel od pani o inicjałach W.F- lepiej zapytajcie na jakie stanowisko jedziecie, no chyba, że nie macie co robić z czasem i kasą na paliwo.. A teraz zastanawia mnie tylko ta szumna idea uczciwości... jeżeli bank się nią kieruję w taki sposób.. to współczuję. Pzdr :D
kostek007

Odp

Google - reklama

potwierdzam

napisał kiya » 2014-08-11, 20:46

Ehhh Kostek, gdybyś napisał wcześniej :) u mnie sytuacja analogiczna, wysłałam CV na stanowisko DK, dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do Torunia- i było tak samo. Najpierw godzina przedstawiania słupków, wykresów, porównań naszego rynku do Austriackiego itp. Potem wmawianie nam, że umowa o prace jest "be" a zarobić możemy jedynie " NA SWOIM" :) Niestety pani rekrutująca nie wzięła pod uwagę, że gdybym chciała aplikować na mobilnego Przedstawiciela Bankowego- to właśnie na to stanowisko złożyłabym swoje CV :) Miałam wiele okazji, gdyż "wisi" ono nieprzerwanie od wielu miesięcy, a mimo całej "wspaniałości" oferty, nikt się na nią nie skusił :) Nie wzięła również pod uwagę, że nie posiadam prawa jazdy (zaznaczyłam to w CV) Może jestem dziwna, ale jakoś ciężko mi wyobrazić sobie mobilnego Przedstawiciela Bankowego, który do Klienta zajeżdża z impetem rozklekotanym PKS'em :) Dobra, dość tych "gorzkich żali"- fakt faktem, że ja też zostałam nominowana na potencjalnego jelenia. I pomyśleć, że wystarczyło podczas zaproszenia na rozmowę zaznaczyć o jakie stanowisko chodzi. Niby tu i tu o finanse, ale to trochę tak, jakby aplikować na sprzedawcę w mięsnym, a podczas rozmowy dowiedzieć się, że starasz się o posadę rzeźnika- niby tu i tu chodzi o mięso, ale chyba nie do końca ;) No cóż, może nasze posty uchronią kogoś od straconego czasu (u mnie 4 godz, nie tylko moje, ale też kierowcy) no i pieniędzy, bo na wodę nie jeździmy ;)
kiya