Weksel in blanco dla przedstawiciela bankowego

Weksel in blanco dla przedstawiciela bankowego

napisał Gośka » 2012-08-22, 00:47

Witam,

Chciałabym zapytać o wasze doświadczenia z wekslem in blanco jako zabezpieczeniem dla banku w umowach z przedstawicielami działającymi na własnej działalności gospodarczej. Czy spotkaliście się kiedyś z sytuacją, kiedy bank "zrealizował" taki weksel wobec przedstawiciela? Czy to częsta praktyka? Jakie są najczęstsze powody wykorzystania weksla przez bank?

dzięki za odpowiedzi.
Gośka

Odp

Google - reklama

odp

napisał Użytkownik » 2012-08-22, 21:20

Nie wiem dokładnie bo ja byłam na etacie ale słyszałam o tych wekslach od przedstawicieli. I jakoś nie bardzo byli zadowoleni. Wszystko ok jak robisz plany ale jak chcesz odejść to łapią się czego można żeby wypłacić Ci jak najmniej. Niestety nie znam szczegółów.
Użytkownik

Jest to do obejścia

napisał PUF » 2013-02-22, 18:29

Jeśli umowę przeczytasz ze zrozumieniem, pomyśl sobie na co się umawiałaś decydując się na pracę następnie porozmawiaj z radcą prawnym. Ja dostałem wezwanie zrobiłem tak wysłałem pismo które napisał mi radca podważające legalność tego i więcej się nie odezwali ( na potwierdzenie tego dwóch kolegów dostało to pismo i też dali im spokój). Wniosek wystarczy sie postawić
PUF

To straszak

napisał rudeboy » 2013-08-06, 19:17

Owszem podpisując umowę usłyszysz to i owo że grożą ci straszne rzeczy. Tylko na prawdę zaufana osoba pracująca dłużej powie ci że to straszak byś zasuwał. Ja i moi znajomi po zwolnieniu z umową poszliśmy do prawnika który umowę rozłożył na "czynniki pierwsze" i powiedział że pewne zapiski tam są nielegalne. Owszem średnio po ok roku zaczęły nam przychodzić pisma ( i to nie z ING tylko firmy windykacyjnej) z żądaniem zapłaty różnych pieniędzy bo niby umowy padają a na podstawie umowy mają podstawy do żądań. Jednak pamiętając rozmowę z prawnikiem poszliśmy jeszcze raz pan napisał nam za drobną opłatą konkretne pismo odwoławcze. Pismo to wysłaliśmy i od ok 2lat mamy spokój. Polecam tak to załatwić i sie nie przejmować.
rudeboy