Karalność a praca w Millennium

Karalność a praca w Millennium

napisał Alexandra » 2013-07-16, 19:02

Witam. Mam pytanie, orientujecie się może czy osoba z kończącym się wyrokiem w zawieszeniu ma szanse zatrudnienia w banku? Wysłałam CV do placówki Millennium i zostałam zaproszona na rozmowę. Zastanawiam się jednak czy jest sens w ogóle iść i starać się, czy dać sobie spokój bo moja aplikacja prędzej czy później będzie skazana na odrzucenie. Pozdrawiam
Alexandra

Odp

Google - reklama

odp

napisał max2234 » 2013-07-17, 22:00

Jeśli będziesz mieć do czynienia z gotówką to bank powinien poprosić na którymś etapie o zaświadczenie o niekaralności bo to jest wymóg ustawowy.albo sama to oświadczasz a bank to potem sobie już sprawdzi gdzie trzeba. jak robi millenium to nie wiem. Jeśli będziesz sprzedawać inwestycje i będzie potrzebny egzamin pod auspicjami KNF to na 100% przed przystąpieniem do egzaminu musisz mieć zaświadczenie o niekaralności( ja robiłem uprawnienia do sprzedaży produktów AXA w ten sposób)
max2234

Odp

napisał Alexandra » 2013-07-19, 11:01

Z tego co piszesz należy wnioskować, że szans na zatrudnienie raczej nie mam? Przynajmniej do czasu zatarcia skazania. Czy jest to może jednak jakoś rozgraniczane? Logicznym jest, że przestęapstwa finansowe dyskwalifikują od razu, ale czy przy jakimkolwiek innym wyroku też jestem skreślona? Przez glupoty młodości do grudnia tego roku będę jeszcze miała "brud" w papierach.. Jest możliwe podpisanie takiego oświadczenia później, tak żeby bank sprawdził mnie za kilka miesięcy, gdy skazanie ulegnie zatarciu?
Alexandra

odp

napisał max2234 » 2013-07-20, 17:45

Nie sądzę aby później CI pozwolili dawać zaświadczenie z KRK. To jest korporacja i są procedury, których obowiązuje wszystkich a dział HR działa jak robot. Z tego co pamiętam charakter przestępstwa chyba ma znaczenie ale musisz doczytać w ustawie jakie przestępstwa Cię dyskwalifikują(na pewno oszustwa finansowe i fałszerstwa ale są i inne). Jeśli chodzi o egzamin z KNF ewentualny to na pewno nie ma szans na zwłokę, bo bez kwitu z KRK nie podejdziesz do egzaminu. Jeśli masz stanowisko doradcy to może się uda dostać pracę, ale z kasjerem, gdzie masz kontakt z gotówką to już gorzej.

Na Twoim miejscu nic bym o tym nie mówił, ale uważnie czytał dokumenty jakie dadzą Ci do podpisania, jeśli na którymś etapie dadzą Ci dokument do podpisania, że oświadczasz ze nie byłaś karana po prostu zrezygnujesz i tyle.
max2234

karalność na 6

napisał agokropaml » 2014-02-24, 20:32

Myślę ,że zatrudniają po wyrokach,moja przełożona bankowo była karana,nawet ma kropkę wytatuowaną na powiece i widać po zachowaniu ,że z normalnym życiem nie miała wiele wspólnego a menadżeruje ,że hej,nie ukrywam ,że ma duże poplecznictwo u dyrektora ( wiadomo:) ) :P
agokropaml

PILNE

napisał ences » 2014-10-16, 15:02

Mam ten sam problem. Mam jechać teraz na szkolenie do Warszawy w niedziele i dopiero teraz dostałem maila, w którym drobnym druczkiem jest "Bank będzie sprawdzał dane w Kartotece Karnej".
Teraz pytanie - jest sens w ogóle jechać?
Co będzie sprawdzane - przestępstwa finansowe/skarbowe, czy wszystko?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek info..
ences