Rozmowa Kwalifikacyjna w PKO BP - czego się spodziewać?

Rozmowa Kwalifikacyjna w PKO BP - czego się spodziewać?

napisał barthez26 » 2016-11-08, 13:07

Witajcie,

Od ładnego czasu poszukuję pracy i dziś zadzwoniła Pani z Banku że w przyszłym tygodniu mam rozmowę kwalifikacyjną. Czego mogę się na niej spodziewać? Jakie widełki płacowe podać? Oraz czy w Banku PKO BP są tzw. lojalki? Wiem że powszechna praktyka w takim wypadku jak sam bym zrezygnował to napewno zwrot za szkolenia idzie ale jak w przypadku jak Bank sam zwalnia jak np. pracownik nie wyrobił planu to co wtedy? Z góry dziękuje za odpowiedź. W razie pytań odpowiem.

Pozdrawiam,
barthez26
barthez26

Odp

Google - reklama

napisał valo19 » 2016-11-09, 23:23

Najważniejsze pytanie - jak pozyskałaby Pani nowych klientów?
Zrobią ci scenkę sprzedażową albo / i scenkę z infolinii. Z drugiej strony właśnie zmieniają standardy rozmowy telefonicznej - takiego absurdu nigdy w życiu nie słyszałam!
Reszta pytań - standard, np. dlaczego my, dlaczego szuka Pani nowej pracy...
Co do widełek wynagrodzenia brutto, jak pipidówa to podaj 2500 - 2800 zł, średnie miasto 2700 - 3000, duże miasto 3000 - 3200.
A teraz złe wiadomości... jak Cię nie przyjmą, to... szybko pracy nie znajdziesz. Oni biorą WSZYSTKICH jak leci. Trzeba naprawdę fatalnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej aby tam pracy nie dostać. Powód jest prosty. Tam jest ciągła rotacja. Nowi, młodzi, w średnim wieku, często zwalniają się już w okresie adaptacji albo niedługo po rozpoczęciu pracy. Starzy pracownicy chcą uciekać gdzie pieprz rośnie, ale po 40-50 trudno szukać pracy w bankowości. Wejdź chociażby na pracuj.pl, wybierz bankowość w województwie śląskim, miesiąc w miesiąc KILKADZIESIĄT stanowisk do obsadzenia w PKO. Nie bez przyczyny, tam się nie da pracować. Doradca klienta robi wszystko, od książeczek mieszkaniowych po przelewy międzynarodowe, do tego ogromne plany, niezwykle trudne do zrealizowania. Masz WCISKAĆ na siłę kredyty, karty kredytowe, kredyty odnawialne! Są najbardziej kaloryczne, co przy fatalnie wysokim oprocentowaniu nie dziwi! Ich flagowe konto bez granic to kpina, 17,90 zł MIESIĘCZNIE za to co inne banki dają za darmo! I weź to sprzedaj! Lokaty tak marne, że aż wstyd. BANK Z NAJGORSZĄ OFERTĄ Z NAJWYŻSZYMI PLANAMI SPRZEDAŻOWYMI + mobbing gratis. Bazują tylko na tym, że multum starych emerytów ma tam konta albo pseudo patrioci spod znaku PiS są z siebie dumni, że mają konto w POLSKIM banku. Pogratulować...
Codziennie, poranne apele przy ścianie z tablicą, zastraszanie, znęcanie psychiczne, ogromny dystans do przełożonych, beznadziejne szkolenia nijak nie przygotowujące do pracy. Lojalki nie ma. Przy tej rotacji, nie dziwię się, bo nikt by nawet na rozmowy nie przychodził.
Ja wytrzymałam 4 miesiące, potem przez dwa dochodziłam do siebie. Potem znalazłam zatrudnienie u konkurencji. Znowu oddycham, znowu normalnie śpię, nie wkurzam się na siebie wstając rano do pracy, pomału wraca uśmiech...
valo19

napisał barthez26 » 2016-11-10, 20:04

A jak wygląda sprawa z lojalkami: kiedy trzeba im zwracać kasę ?
barthez26

napisał valo19 » 2016-11-10, 22:53

Złotko, praca w banku wymaga czytania ze zrozumieniem.

valo19 napisał(a):Lojalki nie ma. Przy tej rotacji, nie dziwię się, bo nikt by nawet na rozmowy nie przychodził.
valo19

napisał barthez26 » 2016-11-11, 10:19

Dziękuje za odpowiedz. I przepraszam że nie doczytałem. Stresuje się troszkę
barthez26