Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

Kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej

napisał bukichektor » 2012-02-18, 21:49

Witam

Moje pytanie brzmi. Gdzie w chwili można uzyskać kredyt na rozwój/rozpoczęcie działalności gospodarczej:
-bez posiadania udokumentowanych dochodów
-bez zabezpieczenia typu nieruchomość/samochód.
-bez wkładu własnego

Potrzebuje 50 000 zł i mam dobry biznes plan napisany przez specjalistę od biznes planu i ubieganiu się o kredyty. Przeszkodą jest to że dużej ilości banków trzeba spełnić co najmniej 1 z w.w warunków.
W niemal wszystkich posiadać zabezpieczeni w postaci nieruchomości/samochodu..

Proszę więc o wymienienie jakiegokolwiek banku po za feralnym FM Bankiem.
Gdzie podobno można w do 30 000 zł bez spełniania żadnego warunku...
Tyle, że w internecie wręcz roi się od negatywnych opinii na temat ich kredytu na ten cel.
Podobno wymagają mnóstwa dokumentów, a sama procedura jest bardzo uciążliwa i długo trwa. Jednocześnie bez gwarancji otrzymania pieniędzy...

Może być równie dobrze jakakolwiek instytucja po za bankowa instytucja... np jakiś fundusz udzielający kredytu z dofinansowania/funduszy Europejskich, bądź może jakaś prywatna instytucja wspierająca przedsiębiorczość młodych osób... Mam niespełna 24 lata...

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz na powyższe pytanie.
bukichektor

Odp

Google - reklama

napisał krzysiek343 » 2012-02-20, 18:05

Bez wymienionych warunków bardzo trudno znaleźć jakąś ofertę. Wydaje się że FM Bank ma jedyną taką ofertę ale również to odradzam. Zobacz ofertę bgk. W skrócie: max 40 000 tys z6 miesiecy karencji
max okres splaty 36 miesiecy,niskie oprocentowanie ale nie pamietam juz jakie. Zobacz to sobie dokładnie.

Za tą odpowiedź krzysiek343 otrzymał podziękowania od:
bukichektor
krzysiek343

napisał bukichektor » 2012-02-22, 11:50

Dzięki za info. Lecz niestety wypłacanie i przyjmowanie tego fajnego kredytu w bgk zostało wstrzymane... I to jak na złość... Program realizowany od 2002 roku musiał zostać wstrzymany akurat teraz jak się o nim dowiedziałem i kiedy potrzebuje pieniędzy...:(
Już od listopada poprzedniego roku realizowanie wniosków zostało przerwane...

Oprócz tego jest jeszcze opcja uzyskania środków z funduszy unijnych...albo w mniejszej ilości do 20 000 zł w lokalnym, powiatowym urzędzie pracy, albo w większej do 40 000 zł (na dodatek bezzwrotnie) + środki pomostowe w ramach akcji KAPITAŁ LUDZKI 6.2.
Tyle że w moim regionie nabór wniosków do Kapitału ludzkiego też już się zakończył... I trzeba czekać na kolejną edycje do jesieni... :(

Pozostaje więc poszukać inwestora, na co wpadłem na początku zanim zacząłem się rozglądać za kredytem. Dałem ogłoszenie na gumtree, chyba z 20 serwisach ogłoszeniowych i napisałem posty na różnych forach związanych z biznesem i nie tylko w działach do tego przeznaczonych... Odpowiedziało kilka osób zainteresowanych na te ogłoszenia z gumtree... Lecz były to osoby nie za bardzo wiedzące same czego chcą...
Jakieś inne propozycje szukania inwestora-wspólnika?
Ew.jakieś linki do serwisów/for gdzie byli by potencjalni zainteresowani zostaniem inwestorem-wspólnikiem?
bukichektor

Kredyt dla MSP

napisał Ekspert » 2012-06-08, 14:35

Polecam kredyt dla małych i średnich firm w PKO Banku Polskim – w promocji nawet do 1 mln. zł – do 0,5 mln zł bez zabezpieczeń rzeczowych. Decyzja kredytowa w ciągu 1 dnia, a do tego brak prowizji za rozpatrzenie wniosku. Można nim spłacić zadłużenie z tytułu kredytów obrotowych oraz limitów kart kredytowych w innych bankach.
Polecam
Ekspert PKO Banku Polskiego
Ekspert

napisał mkondrak » 2012-06-09, 11:58

Ekspert napisał(a):Polecam kredyt dla małych i średnich firm w PKO Banku Polskim – w promocji nawet do 1 mln. zł – do 0,5 mln zł bez zabezpieczeń rzeczowych. Decyzja kredytowa w ciągu 1 dnia, a do tego brak prowizji za rozpatrzenie wniosku. Można nim spłacić zadłużenie z tytułu kredytów obrotowych oraz limitów kart kredytowych w innych bankach.
Polecam
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czy mógłbym prosić do Pana e-maila? Mam kilka pytań związanych z płynnością finansową. Dziękuję
mkondrak

A czy ten kredyt ...

napisał Zygmunt71 » 2012-10-15, 15:07

jest w zasięgu firm jednoosobowych ?
Oczywiście nie wchodzi w grę milion złotych ale z 10-15 tys.

Pozdr.
Zygmunt Stary
Zygmunt71

napisał Pardi » 2012-11-29, 16:27

Tak szczerze to poza wspomnianym FM Bankiem nie widzę specjalnie możliwości. Ale też bym się do nich nie zrażał nadmiernie - widziałeś, żeby któryś z banków miał w internecie dobrą opinię? A oni dają z poręczeniem Jeremie albo EIF, więc nie musisz posiadać Bóg wie jakiego majątku.
Pardi

napisał MultiInicjatywa » 2013-02-17, 00:26

Oferta dla osób chcących pożyczkę na start firmy (0-3 miesiące):
http://www.kredyt-dla-firmy.pl/kredyty- ... dea-banku/
Wymagamy dwóch poręczycieli.
MultiInicjatywa

napisał Paraska » 2013-09-22, 13:31

Idea Bank ma dobry kredyt na start jak również na rozwój firmy. Mój szwagier brał na rozwój w czerwcu , może coś się zmieniło ,trzeba by sprawdzić na stronie lub bezpośrednio w placówce.
Paraska

napisał andrzej57 » 2013-09-22, 13:40

A ja bym polecał kontakt z doradcą . Na pewno kilka banków ma w swojej ofercie kredyty na wspieranie początkujących przedsiębiorców. Często w sprawach kredytów podejmuje decyzje po rozważeniu ofert jakie przygotowuje mi doradca z Open Finanse
andrzej57

Następna strona