Nie uczciwe praktyki doradców mobilnych i banku

Nie uczciwe praktyki doradców mobilnych i banku

napisał grasiella77 » 2011-11-30, 13:26

Czy ktoś brał kredyt przez doradce mobilnego? Wziełam kredyt w Alior banku po telefonie doradcy mobilnego który przedstawił się jako doradca mobilny Aliora. Pani była u mnie raz z wnioskiem,drugi raz po dokumenty, trzeci raz z drugim pracownikiem podpisać umowe. W dniu podpisania umowy zauważyłam że w dyspozycji wypłaty kredytu jest podane konto mi nieznane i kwota 10tyś w odpowiedzi na moje pytanie co to za kwota i konto usłyszałam że to prowizja wiec uznałam że to Bank narzucił prowizję i tyle. I sprawa by umarła śmiercią naturalną gdyby nie fakt iż po 6 miesiacach wybrałam się do oddz wpłacić ratę i zapytać o wakacje od kredytu i co słyszę że mam nadpłatę 10tyś w szoku byłam. Okazało się że jakimś cudem prowizja wróciła i wtedy przyjżałam się sprawie. Okazało się że doradca mobilny który miał podpisaną umowę z bankiem to pośrednik który działając na mojej niewiedzy i stawiając mnie przed faktem dokonanym w dniu podpisania kredytu zabrał mi dodatkowe 7% prowizji a bank zabrał swoją prowizję 3%. Kredyt okazał się wcale nie lepszy niż mógł zaproponować mi bank. Zapłaciłam Pani doradcy finansowemu za 3 wizyty 10tyś. Wiem że to świadczy o mojej głupocie ale współpracowałam z doradcą mobilnym BPH i nie brał odemnie ani złotówki. Czy ma ktoś jakiś pomysł czy mogę coś z tym zrobić
grasiella77

Odp

Google - reklama

re

napisał stefek » 2013-11-13, 14:39

Generalnie lepiej przerzucić całe poszukiwania kredytu i załatwianie formalności na doradcę kredytowego - masa problemów z głowy, mają znajomości, szybciej się dogadają i przede wszystkim są na czasie z ofertami. Nawet siedząc cały czas w kredytach nie znajdziecie samodzielnie takiej oferty jaką da agent. Mówi wam coś -? Pewnie gdyby nie oni, to byśmy wyzywali na formalności, procedury, a tak w zasadzie tylko dostarczyliśmy zaświadczenia o dochodach. Szukanie kredytu samodzielnie naprawdę nie ma sensu.
stefek

napisał januszw » 2014-10-03, 11:09

Ciekawe jak to się stało, że prowizja wróciła. Mimo wszystko, dobrze, że prowizja wróciła. Nie każdy pewnie miał takie szczęście.
januszw

Chcesz coś zrobić, zrób samodzielnie

napisał marcopolo » 2014-10-28, 14:41

Pamiętam jak szukałem najtańszego kredytu hipotecznego z żoną, na zakup pierwszego mieszkania. Wszyscy radcy finansowi próbowali nas naciągnąć na dodatkowe produkty oszczędzania w 10 lat na - warunkach lub oferty banków z których mieli dodatkowe prowizje. Już nie warto nawet się rozwodzić nad ciężkim kontaktem z aentami i końcowym brakiem rentownej oferty. W końcu zaczęliśmy szukać sami. Składaliśmy wnioski w różnych bankach, które wyłoniliśmy sobie z aktualnych, na okres 5 lat temu, rankingów. Pierwsze lepsze co znalazłem teraz w sieci, to to: http://www.wybierarka.pl/pozyczka-przez-internet , ale jest też wiele innych. Skończyło się na tym, że poszliśmy do czterech banków. Długo, bo po pół roku dostaliśmy ostatecznie kredyt w pekao bank hipoteczny gdzie było najtaniej. Polecam samodzielny angaż – wtedy nikt Was nie oszuka.
marcopolo

napisał annZdunska » 2014-10-30, 14:32

Dobrym wyjściem jest po wizycie takiego doradcy zadzwonic na infolinie i zapytać czy taka osoba w instytucji pracuje.
annZdunska