gdzie leasing?

napisał patryQ889 » 2016-09-07, 11:32

freaklaw napisał(a):
patryQ889 napisał(a):Trochę chcę powrócić do tego tematu, bo zastanawiam się właśnie bardzo nad wzięciem samochodu (a najlepiej dwóch małych) w leasing. Podobno banki nie mają w tej chwili dobrych opłacanych ofert dla małych firm (prowadzę jednoosobową). Orientujecie się kogo warto sprawdzić? Kto nie zedrze za bardzo i nie będzie miał dużej prowizji? Rozumiem, że wklad własny to w leasingu zawsze opcja obowiązkowa?

Wszystko zależy od Twojego podejścia, czy chcesz samochód wykupić po okresie leasingu? czy może nie i wziąć kolejny samochód w leasing po np. 5 latach? Popularne jest teraz branie leasingu z dużą wartością wykupu (np. 20-25% lub czasem więcej). Wtedy po zakończeniu okresu leasingu nie wykupuje się samochodu za 25% jego wartości tylko oddaje z powrotem i bierze następny leasing na nowe auto. W ten sposób taniej Cie wychodzi, wiem, że na przykład Reiffeisen moze proponować 25% wartości wykupu.

Co do wkładu własnego - nie, nie zawsze jest to opcja obowiązkowa, ale przy braku wkładu własnego jest więcej papierologii i sprawdzania.

W razie pytań zawsze chętnie pomogę - http://arte-creo.pl/kontakt

Właśnie coś mi tłumaczyli odnośnie tego, że po okresie leasingu można wykupić samochód albo oddać, ale nie do końca rozumiałem o co chodzi.
Ogólnie to muszę sobie wszystko przekalkulować bo nie wiem na ile mogę sobie pozwolić. A mam kilka samochodów, które chciałbym mieć. Ale wiem, że na 99% skorzystam z Raiffeisen, bo z tego co się orientowałem to wiele leasingodawców ma podobne oferty (nie takie same, ale mają dużo wspólnych części) a mająć konto w Raiffeisen jakoś najbliżej mi właśnie do Raiffeisen Leasing.
W każdym razie dziękuję bardzo za rozjaśnienie tematu. Jak już kupię samochód to się z pewnością pochwalę! :-)
patryQ889

Odp

Google - reklama

napisał adammadry » 2016-09-19, 21:33

boss33 napisał(a):Ja, generalnie zanim biorę leasing, to wolę sprawdzić, ile wyniesie ubezpieczenie, które musimy płacić co roku. Wiadome, że lepiej spytać dealera, który ma jakieś tam rozeznanie w temacie.

Boss, należy wiedzieć nie tylko ile będzie kosztować ubezpieczenie, ale też czy można rozłożyć na raty, czy musisz ubezpieczyć auto w leasingu od wartości brutto czy netto, ile cię będzie kosztować własne ubezpieczenie i czy płatność opłaty manipulacyjnej za własne ubezpieczenie będzie roczna czy jednorazowa. No i w końcu czy zmuszają do ubezpieczania u leasingobiorcy przez całym okres (to jednej z powodów "taniej" oferty ubezpieczenia w leasingu na pierwszy rok. Dużo można się dowiedzieć o ofercie leasingu itp sprawach oraz dostać przez nich leasing
http://www.forum-kredytowe.pl/f137/najl ... 50543.html

Działają już bardzo długo w tej branży.
adammadry

napisał walusia » 2016-11-22, 13:10

Ja początkowo do leasingu nie byłam przekonana, jednak teraz już wiem, że to jest fajne rozwiązanie. Oczywiście zależy też jaki leasing. Jeśli ktoś interesuje się tematem i rozważa tę opcję to polecam zajrzeć tutaj https://leasing.centrumfinansowe.pl/, kilka przydatnych informacji podanych w przystępny sposób. Według mnie leasing to dość poważny konkurent tak "lubianego" przez wszystkich kredytu :wink:
walusia

leasing w platformie finansowej

napisał EdytaK » 2016-12-02, 12:26

Najprostszy i najkorzystniejszy leasing to jest chyba w platformie finansowej. Ja brałam laptopy w leasing do biura u nich rok temu to koszty wyszły przyzwoite, mi się takie rozwiązanie bardzo podoba, bo można wziąć leasing z dowolnego sklepu w sieci i nie trzeba nigdzie chodzić. Zresztą i-leasing już jest wielu sklepach. Jak ktoś szuka dobrego leasingu to z doświadczenia mogę polecić ich, odsyłam na stronę platformy finansowej.
EdytaK

napisał Krawcu28 » 2016-12-05, 14:17

Też tak sądzę, platforma finansowa oferuje chyba najkorzystniejszy leasing spośród tych wszystkich leasingów online. Ja brałem i-Leasing na sprzęt gastronomiczny to udało się wziąć na przyzwoitych warunkach.
Krawcu28

napisał Dora » 2016-12-30, 10:54

Krawcu28 napisał(a):Też tak sądzę, platforma finansowa oferuje chyba najkorzystniejszy leasing spośród tych wszystkich leasingów online. Ja brałem i-Leasing na sprzęt gastronomiczny to udało się wziąć na przyzwoitych warunkach.

Popieram :) też prowadzę biznes gastronomiczny i brałam ladę chłodniczą w i-leasingu to warunki dali w porównaniu do innej firmy, której nie chcę tutaj oczerniać bardzo dobre, w dodatku wszytko przez internet załatwione szybko.
Dora

napisał dominika » 2016-12-31, 12:19

Jeśli to ma być leasing na samochód, to najlepiej skorzystać z oferty u dealera. Kiedyś to porównywałam i mieli najlepsze warunki, lepsze niż firmy zewnętrzne. Często dealerzy mają dla swoich klientów wynegocjowane dobre warunki. Bardzo ciekawie prezentuje się leasing na BMW w Bawaria Motors. Jeśli ktoś poszukuje reprezentacyjnego auta, to oferta może go zainteresować.
dominika

napisał daga09 » 2017-01-03, 20:09

Też myślę, że u dealera powinno najbardziej się opłacać
daga09

napisał StanTyminski » 2017-01-04, 15:31

Nie nie wiem, niedawno porównywałem oferty u dealerów i w zewnętrznych firmach i nie zawsze to było takie oczywiste. Często zależy też od konkretnej marki i modelu auta. Szukałem samochodu w leasing operacyjny i najlepszą ofertę dostałem w Raiffeisen. U dealera nie dostałbym takiego rabatu. To też warto brać pod uwagę.
StanTyminski

napisał Krawcu28 » 2017-01-10, 10:16

Ja się nie zgodzę że u dealera najtaniej, auta akurat nie brałem w leasingu ale słyszałem, że dużo taniej wychodzi to w i-leasingu online przez pośrednika. Przynajmniej na urządzenia gastronomiczne do firmy wyszło mi tanio, nie wiem dokładnie jak z samochodami.
Krawcu28

Poprzednia stronaNastępna strona