Sygma Bank - kredyt ratalny - ODRADZAM! Nierzetelni!

Sygma Bank - kredyt ratalny - ODRADZAM! Nierzetelni!

napisał rozczarowany » 2012-02-29, 00:02

Witam,

zdecydowanie wszystkim odradzam zakupy na raty z tym bankiem. Począwszy od podpisania umowy wszystkie raty spłacałem terminowo (z wyjątkiem jednego miesiąca, gdzie spóźniłem się bodajże 2dni, nauczony doświadczeniem wszystkie kolejne wpłaty wykonywałem z circa 2tyg. wyprzedzeniem). Wpłaty były wykonywane na podstawie zdefiniowanego przelewu bankowego. Mimo to, po prawie roku zadzwoniła do mnie Pani z działu windykacji banku sygma twierdząc, że jakiejś wpłaty nie uiściłem. Wyjaśnienie nie było proste, musiałem spędzić dobrą godzinę, żeby przejrzeć historię przelewów i do każdej wpłaty przygotować wtórnik. Komplet wtórników za cały rok został wysłany do szanownej Pani. Kolejny telefon kilka dni pózniej z mojej strony, żeby zweryfikować czy już wszystko im się w tym bałaganie zgadza. pani stwierdziła, że ta wpłata się zgadza, ale teraz brakuje im innej (!!!) i znów kolejne wyjaśnianie, na szczęście miała komplet wtórników. Później chyba był jeszcze jeden czy dwa telefony z wyjaśnieniami.

Trochę się zraziłem, więc stwierdziłem, że spłacę ten kredyt w cholerę.. Dzwonię do banku i próbuję ustalić jaka pozostała kwota do spłaty. Pani na infolinii stwierdza, że brakuje wpłaty za październik. Kolejne wysyłanie tego samego kompletu wtórników. Później kolejne telefony i godziny wyjaśniania wpłata po wpłacie, bo bank ma bur** i nie potrafi prawidłowo zaksięgować wpłaty (mimo, że wszystkie były wpłacane z tego samego zdefiniowanego przelewu to pracownicy banku oskarżali mnie, że wpłacałem na złe konto). Po baaaaaaaaardzo długich wyjaśnieniach uzyskałem od szanownej Pani informację, że do spłaty mam circa 2300, ale że ta kwota nie uwzględnia 2 kwestii:
1. nadpłata na starym, zamkniętym już kredycie w tym banku w kwocie circa 191zł
2. zaginionych w akcji pieniędzy, które wpłaciłem, a bank nie zaksięgował w kwocie circa 180zł
Czyli podsumowując razem w powyższymi - Pani podała mi kwotę do spłaty 1998zł po zaksięgowaniu środków.

Później kolejne telefony z mojej strony, żeby potwierdzić, czy pieniądze zaksięgowali (choć powinni to zrobić kilka miesięcy wcześniej, to człowiek się musi dopytywać czy ktoś się ruszy). Po kilku rozmowach (a przy każdej musiałem ponownie tłumaczyć każdej osobie wcześniejsze wnioski i ustalenia, nie wspominam czasu spędzonego na oczekiwaniu na połączenie i sytuacjach kiedy Pani "musi coś sprawdzić w systemie" i zawiesza rozmowę na 10minu) okazuje się, że kolejna Pani mi mówi, że wszystko poksięgowane, ale do spłaty mam 2170zł. Pytam skąd ta różnica, bo po rozmowie z konsultantką wiem, że powinno być 1998 - to mi Pani powiedziała, że to wynika z comiesięcznych aktualizacji salda (Pani chyba doznała zaciemnienia, bo w wyniku takich przeliczeń kwota mogłaby jedynie ulec pomniejszeniu w tym przypadku). Znów analizowała kolejna osoba i na końcu dowiedziałem się, że straciłem przynajmniej kilka godzin z życia, bo Pani z którą wyjaśniałem po raz drugi wtórniki wprowadziła mnie w błąd !!!!!!!!!!

Wszyscy mają Klienta w tym banku w d**** i nie potrafią od A do Z sprawdzić i naprawić tematu. Człowiek się godzinami buja na cholernej infolinii, jakbym nie miał nic lepszego w życiu do roboty i się na końcu okazuje, że pracownicy wprowadzają w błąd. Jak powiedziałem, że będę pisał reklamację to od razu dzwonili, pracownik przyznał się do błędu, aczkolwiek nie usłyszałem nawet przeprosin. Czekam jeszcze na pisemne wyjaśnienie, które mam otrzymać, zweryfikuję jeszcze raz sam z przelewami, które wykonywałem, spłacam przedterminowo i NIGDY WIĘCEJ SYGMA BANK.

Z żadnym innym bankiem nie miałem takich problemów. Kpina.

Umowę z każdym bankiem łatwo podpisać, później bywa różnie. Ja już więcej nie zaryzykuję i wszystkim odradzam.
rozczarowany

Odp

Google - reklama

napisał krzysiek343 » 2012-03-01, 22:53

potwierdzam ! Słyszałem że z tym bankiem dzieją się dziwne rzeczy. Od mojego znajomego wlaśnie żądają spłaty kredytu który został spłacony ponad rok temu.
krzysiek343

Odradzam!!!!

napisał Lolek150 » 2013-01-04, 16:19

Odradzam ten bank!! W listopadzie 2011 roku
Splacilam cały kredyt w wysokości 2048zl raty za sprzęt w euro AGD a mamy dziś rok 2013 a dzwonią do mnie z banku ze kredyt nie został zamknięty i to nie ich wina bo splacilam wszystko 5 listopada a nie 4-ego i ze względu na opóźnienie zaksiegiwania naliczyli mi odsetki 340zl!!! Ja pytam dlaczego do mnie dzwonią tak późno ???? Półtora roku po spłacie i sobie odsetki naliczyli???!!! Paranoja zeby to sie sądem nie skończyło bo płacić nie zamierzam.
Lolek150

SYGMA BANK - OSZUSTWO

napisał MARIA » 2013-02-08, 20:56

Witam, ja znajduję się w podobnej sytuacji co do sygma banku, ponieważ po roku czasu również żądają ode mnie spłaty kredytu, który jest już dawno spłacony a sprawae skierowano juz nawet do komornika. W związku z tym udają się do prokuratury i informuję gazety szukając podobnie poszkodowanych, bo są to ewidentne przekręty i tak jak oni nie chcą rozmawiać z klientem, tak ja już nie zamierzam tracic nerwów, bo komornik zajął mi już auto, dlatego niedajmy się tak wykorzystywać i coś z tym zróbmy. Jeśli w dalszym ciągu nie wyjaśniliście spraw z bankiem proszę Was o kontakt. Ja jestem z Kołobrzegu i jeśli ktoś jest z tych stron to z chęcią się spotkam. Pozdrawiam
MARIA

sygma to kpina

napisał oszukana2 » 2013-04-09, 20:19

Potwierdzam w 100% . Uciekajcie od tego banku !!!!!!!!!!!!!!!
oszukana2

mam tak samo

napisał oszukana2 » 2013-04-09, 23:07

MARIA napisał(a):Witam, ja znajduję się w podobnej sytuacji co do sygma banku, ponieważ po roku czasu również żądają ode mnie spłaty kredytu, który jest już dawno spłacony a sprawae skierowano juz nawet do komornika. W związku z tym udają się do prokuratury i informuję gazety szukając podobnie poszkodowanych, bo są to ewidentne przekręty i tak jak oni nie chcą rozmawiać z klientem, tak ja już nie zamierzam tracic nerwów, bo komornik zajął mi już auto, dlatego niedajmy się tak wykorzystywać i coś z tym zróbmy. Jeśli w dalszym ciągu nie wyjaśniliście spraw z bankiem proszę Was o kontakt. Ja jestem z Kołobrzegu i jeśli ktoś jest z tych stron to z chęcią się spotkam. Pozdrawiam

Czy kredyt był na auto? Nie szukałaś pomocy u federacji konsumenta czy w Bankowym arbitrażu konsumenckim?
W moim przypadku też po roku po spłaceniu kredytu dzwonią i mówią że jest zaległość , tylko nie wiedzą dlaczego. Przejrzałam wszystkie przelewy - terminowo. Jeszcze nie wiem o co chodzi.
oszukana2

Spłata

napisał Bodziulla » 2013-05-15, 08:07

Hej.
Również odradzam jakikolwiek kontakt z tym bankiem. W rozmowie telefonicznej nieuprzejmość. Spłata rat w terminie, nie księgowanie z ich strony w terminie a potem upomnienia. Uważajcie na nich i miejcie z nimi żadnego kontaktu. Lepiej odłożyć i NIE MIEJCIE Z NIMI NIC WSPÓLNEGO. Pzdr
Bodziulla

napisał Gość » 2013-05-15, 08:08

Bodziulla napisał(a):Hej.
Również odradzam jakikolwiek kontakt z tym bankiem. W rozmowie telefonicznej nieuprzejmość. Spłata rat w terminie, nie księgowanie z ich strony w terminie a potem upomnienia. Uważajcie na nich i nigdy, ale to nigdy nie miejcie z nimi żadnego kontaktu. Lepiej odłożyć i NIE MIEJCIE Z NIMI NIC WSPÓLNEGO. Pzdr
Gość

napisał Mandaryn » 2013-05-24, 12:04

Nie uprzejmi, przysyłają ponaglenia pomimo wpłat, traktują klientów jak "maszynki do robienia pieniędzy"
Odradzam
Mandaryn

sygma -nigdy w życiu

napisał kompot72 » 2013-09-30, 19:34

Witam, też odradzam już na wstępie!!!!!!!!!!!!!!!!
Miałem podobną sytuację. Raty wpływały systematycznie, tylko z jedna-ostatnią spóźniłem się 2 dni!!!co spowodowało naliczenie dodatkowych kosztów w wysokości ok.600 zł!!!!!!!! Rozumiem wszystko ale to było tylko dwa dni po terminie i w dodatku zdarzyło się tylko 1 raz!!!!!!!!!Za nic mają swoich Klientów..zero chęci pomocy, wyjaśnień i wciąż odsyłanie do kolejnego konsultanta. ABY TYLKO KASĘ ZEDRZEĆ I TO JAK NAJWIĘCEJ!!
ODRADZAM!!ODRADZAM!!ODRADZAM!!Nigdy więcej się na to nie złapię!!
kompot72

Następna strona