Praca jako Doradca Finansowy

Praca jako Doradca Finansowy

napisał Ramoz » 2011-10-24, 12:31

Witam, szukam pracy jako doradca finansowy. Ale jak wiadomo ile się trzeba naszukać żeby znaleźć dobrą firmę doradczą. Na rynku finansowym są dziesiątki różnych firm a każda ma w swojej ofercie różne produkty.

Do tej pory pracowałem w firmie OVB. Zrezygnowałem ponieważ po krótkim szkoleniu i jakiejś tam wspólnej pracy, można powiedzieć że zostawili mnie samego. Swoje biura mają w innym mieście, a ja mam dzwonić z własnego telefonu na swój koszt. Nie ma bezpośredniej pracy z kierownikiem, a co za tym idzie ograniczony dostęp do wiedzy. Szkolenie było bardziej "jak sprzedawać" niż "co sprzedawać".

O produktach OVB nie mogę powiedzieć złego słowa (oprócz OFE ). Bardzo dokładnie sprawdziłem je w Internecie, zanim poszedłem z nimi do znajomych. Widać że w swojej ofercie mają dużo generali, ale nie ma nacisku tylko na tą firmę. Mój przełożony ostrzegł mnie od razu że jak nie będę dbał o dobro klienta to długo nie popracuje, chociaż sam wszystkie informacje o kosztach przedstawiał bardzo ogólnie. Mój kolega był zainteresowany ubezpieczeniem za granicą, to mój kierownik wysłuchał go powiedział że się dowie ale olał temat bo chyba nie zwęszył większej kasy w tym ubezpieczeniu. Za to nacisk na fundusze inwestycyjne tylko.

Teraz szukam firmy która pozwoli mi być doradcą z krwi i kości. Która w swojej ofercie będzie miała co najmniej kilkadziesiąt firm dla każdego produktu, a do klienta nie idzie tylko z jednym produktem. Nie zależy mi na tym żeby zarabiać po 20tys miesięcznie kosztem klientów, ale żebym mógł spać z czystym sumieniem. Dobrze by było gdyby zajmowali się wszystkim co związane z finansami. Od OFE po fundusze inwestycyjne i kredyty. Wielkość firmy nie ma znaczenia.
Spodobał mi się charakter pracy, kontakt z klientem i pomoc. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innej pracy.

Wiem że na pewno nie pójdę do Open Finance. Na chyba 100 opinii jakie znalazłem na ich temat nie było żadnej pozytywnej. Jeden produkt jednego banku.
Expander – jak każda duża firma doradcza - nie ma dobrych opinii. Wiecie coś o ich produktach?? Czy są dobre czy też należą do jakiejś spółki finansowej?
W Efekcie podobno wyzysk. Praca po 12 godzin dziennie, telefony przed snem, nie fajna atmosfera.

RACZEJ dobre opinie ma Notus, Home broker i Goldfinance. Ale 2 pierwsze firmy to chyba typowo kredyty tylko a Goldfinance nie ma w Poznaniu.
Słyszeliście jakieś opinie o Real Finanse?

Czy możecie mi powiedzieć jakie firmy doradcze nie mają doradzania tylko w nazwie. A może korzystaliście z jakiejś firmy i jesteście zadowoleni?? Dobrze by było żeby firma miała swoje oddziały w Poznaniu. Z góry dzięki za wszelką pomoc i wskazówki.
Ramoz

Odp

Google - reklama

Jaki doradcafinansowy?

napisał polonus » 2011-11-22, 16:55

tak strzeze z reka na sercu nie spotkalem jeszcze nigdy dobrego doradcy finansowego-to sa zwykli sprzedawcy wciskajacy klientom rozne "oferty" -i to tak by klienta oskubac!
polonus

Polecam kurs dofinansowany: Uzyskaj Międzynarodowy Certyfikat Doradcy Finansowego EFG®

napisał KGK » 2012-02-09, 11:28

Krakowska Grupa Konsultingowa zaprasza na kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej "Profesjonalny Doradca Finansowy dla mikro i małych przedsiębiorstw".

Biorąc udział w kursie:
- dowiesz się jak pozyskiwać kapitał dla swojej firmy i jak efektywnie inwestować wypracowane zyski;
- masz możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy od najlepszych trenerów i wykładowców w kraju;
- uzyskasz międzynarodowy Certyfikat Doradcy Finansowego – European Financial Guide® poświadczający, iż jego właściciel jest profesjonalnym finansistą.

Kto może zostać uczestnikiem kursu?
Pracownicy bądź właściciele mikro i małych firm (nr PKD związany z branżą czasu wolnego) - osoby zatrudnione lub prowadzące własną działalność gospodarczą, siedziba/oddział/filia firmy na terenie województwa małopolskiego.

Kiedy?
Kolejna edycja kursu rozpoczyna się 28-29 kwietnia 2012 r. Poszczególne szkolenia w ramach kursu przewidziane są w następujących terminach: 12-13 i 26-27 maj, 16-17 i 23-24 czerwiec oraz 7-8 lipiec 2012 r. Zajęcia odbywają się w weekendy, łącznie 12 dni szkoleniowych, 92 godziny dydaktyczne.

Gdzie?
Kurs przeprowadzany jest w Krakowie (sala szkoleniowa w ścisłym centrum miasta).

Projekt jest dofinansowany z funduszy UE – beneficjent pokrywa tylko 20% wartości całego kursu. Koszt udziału jednej osoby w projekcie: 560,34 zł

Zachęcam do zapoznania się z tematyką poszczególnych
modułów:
http://kgk-efs.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
KGK

napisał klaudia23 » 2012-11-19, 10:54

Czy kursy są równiez prowadzone na sląsku?
klaudia23

napisał SebastianM » 2015-09-29, 11:33

Bycie doradcą finansowym to niełatwa praca. Wiele osób nie potrafi powstrzymać się przed tym, aby być sprzedawcą (oferować produkty, z których mają najwyższe prowizje). Jest i więcej zagrożeń dla Ciebie - zobacz, jak wygląda sytuacja po "drugiej stronie barykady - http://www.niezaleznydoradcafinansowy.pl/jak-wybrac-dobrego-doradce-finansowego. Dla Ciebie, ponieważ jakby na to nie pratrzyć musisz zbudować sobie markę, aby móc dopiero myśleć o tym, że ludzie zaczną polecać swoje usługi.
SebastianM

napisał winci102 » 2015-12-29, 16:23

Witam spróbuj poszukać na tych stronach http://248.cz i http://wypatruj.pl ;)
winci102

Kim jest doradca finansowy?

napisał badanie2017 » 2017-03-21, 09:18

SebastianM napisał(a):Bycie doradcą finansowym to niełatwa praca. Wiele osób nie potrafi powstrzymać się przed tym, aby być sprzedawcą (oferować produkty, z których mają najwyższe prowizje).

Szanowni Państwo,
Dziękuję za ten wpis. Pokazuje on, że świadomość odpowiedzialności za wykonywaną pracę jest ważna w każdym zawodzie, a nabywa się ją wraz z doświadczeniem. Jestem pracownikiem naukowym, zatrudnionym na uczelni wyższej. Prowadzę obecnie projekt na temat pracy doradców zatrudnionych w bankach i innych instytucjach finansowych. Będę wdzięczna za kontakt od osób, które chciałby porozmawiać, podzielić się doświadczeniem (fachowo - udzielić mi wywiadu) na temat ich pracy. Bardzo proszę o kontakt na adres kklimkie@agh.edu.pl.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie
badanie2017

napisał gumiś » 2017-07-09, 14:35

Najlepiej to założyć własną działalność w zakresie pośrednictwa pracy i podjąć współpracę z Probitas Finance. Mają bardzo dobre stawiki i szybko wypłacają prowizję. Można u nich uzyskać bezpłatny raport BIK indywidualny i firmowy wraz z oceną scoringową. U nich jakość obsługi jest naprawdę na wysokim poziomie.
gumiś

napisał olga83 » 2017-10-25, 10:34

Ja mam okazję współpracować właśnie z Probitas Finance. I muszę potwierdzić ich profesjonalizm. Współpraca układa nam się bardzo dobrze. Wcześniej miałam różne doświadczenia. Teraz z Probitas Finance nie ma np. problemu z wypłatą prowizji itp.
olga83

Kto może być doradcą?

napisał oli78 » 2017-10-27, 13:15

Z tego, co widzę, to żeby zostać doradcą, nie trzeba nawet mieć jakiegoś specjalnego wykształcenia, bo oni wszystkiego człowieka nauczą, tak jak w tym ogłoszeniu: http://www.wojciech-mroz.pl/artykul/27,kariera.html
Czy ktoś z Was pracuje jako doradca, a nie ma studiów ekonomicznych? Chcę się przebranżowić, ale mam mgr z zupełnie innej dziedziny i krótkie doświadczenie w pracy w banku. Zastanawiam się, czy to wystarczy.
oli78

Następna strona