Rozmowa kwalifikacyjna praca w banku, jak się przygotować?

Rozmowa kwalifikacyjna praca w banku, jak się przygotować?

napisał jaga » 2011-12-19, 13:18

czy może mi ktos podpowiedzieć o co mogę być pytana na takiej rozmowie kwalifikacyjnej starając sie o pracę w banku, co warto wiedzieć, czego unikać .....ot takie porady obecnych pracowników dla może przyszłego :)
jaga

rozmowa o prace w bankach pytania

napisał weteranka » 2011-12-19, 14:34

z tego co pamiętam u mnie zadali kilka pytań w stylu:

1. dlaczego chcesz pracować właśnie w tym banku
2. czym obecnie się zajmujesz
3. jakie są twoje wymagania odnośnie wynagrodzenia, ile chcesz zarabiać
4. jeśli już gdzieś pracowałaś wcześniej np. w innym banku, to dlaczego chcesz się zwolnić
5. mogą Ci kazać zainscenizować sprzedaż jakiegoś produktu np. konta, lokaty czy kredytu
6. często pytają na rozmowie o twoje mocne i słabe strony, jaką masz największą wadę itp.
7. co wiesz o ich banku
weteranka

moja rozmowa o pracę w banku

napisał pracownikbankowy » 2011-12-19, 15:04

jak ja byłem na rozmowie kwalifikacyjnej pytali mnie jakimi zagadnieniami bankowości, finansów i ekonomii interesuje się, jakie studia skończyłem, co robiłem na praktykach studenckich w banku i takie tam farmazony.

o zarobki nie byłem pytany. jednak na poczatek otrzymałem z tego co pamietam 2200 brutto.

ogolnie wydaje mi się ze zalezy to, do ktorego banku sie wybierasz. Millenium, Deutsche Bank, bz wbk placa wiecej niz np. Banki Spółdzielcze czy inne lokalne. zalezy tez oczywiscie na jakie stanowisko aplikujesz.
pracownikbankowy

napisał majeczkaa » 2012-02-29, 02:53

Aktualnie szukam pracy w bankach na stanowisku doradcy klienta, jestem zapraszana na kolejne etapy i zawsze trafiam na pytanie typu: masz do wyrobienia plan sprzedaży ileś ci brakuje do jego zrealizowania a wszystkie znajomości już się skończyły (czyli znajomym nic nie sprzedaż) co robisz aby zrealizować ten plan? Ludzie, pomóżcie co odpowiadać w takich przypadkach, ja zawsze mam ochotę odpowiedzieć że w łeb sobie z tego powodu nie strzelę oczywiście próbuje coś ściemniać ale mam wrażenie, że nie mówię to, co chcieliby usłyszeć (czyli jakieś super pomysły na sprzedaż), proszę o podpowiedź
majeczkaa

napisał Saturninus » 2012-02-29, 10:48

Moim zdaniem teraz jest tendencja do działań zewnętrznych. W związku z tym w celu realizacji planów można zaplanować: mailing po okolicznych firmach ( listowny, elektroniczny ), działania na telefonie ( portfel klientów banku i zewnętrzynych ), wyjścia na zewnątrz ( ulotkarstwo, akwizycja ), nawiązanie współpracy z pośrednikami. Można także dorzucić pracę na poleceniach dotychczasowych klientów, cross sell, zagajenia.
Myślę, że pomysły te wyczerpują repertuar dostępnych narzędzi i takich działań oczekują przełożeni.
Saturninus

scenki sprzedażowe

napisał Ania80 » 2013-04-04, 13:32

A jak sobie radzić ze scenkami sprzedażowymi :?:)
Ania80