3D secure brak obecności tego zabezpieczenia w większości transakcji

3D secure brak obecności tego zabezpieczenia w większości transakcji

napisał SSH » 2019-05-29, 08:23

Witam, mam konto w NestBank (inne mają mało ciekawe oferty i straszą głównie prowizjami) i wspiera ono usługę 3D Secure. O co dokładnie chodzi z tą usługą? Bank twierdzi że obecność tej usługi zależy od sprzedawcy, a nie banku. Ale jeśli tylko mała część transakcji jest wspomagana 3D Secure, a reszta leci bez potwierdzenia i zabezpieczeń to trochę też bez sensu. Chyba że jestem w błędzie i bank się pomylił. Z 3D Secure spotkałem się raz na www flixbusa, przy kolejnych zakupach tam już to niestety nie wyskoczyło.

Czy przestępcy, którzy wykorzystują dane z kart lub je klonują to statystycznie częściej próbują pieniądze wypłacić w bankomacie taką zduplikowaną kartą czy równie często mogą nią poprostu płacić w sklepie? Bo transakcje internetowe i gotówkowe (bankomaty) mogą limitami zablokować. Jednak włączanie i wyłaczanie płatności kartą w sklepach może być trochę upierdliwe (zbliżeniowość jest wyłączona nożem już na stałe). Cały czas słyszę o jakiś wkładkach na bankomaty i wpłatomaty i że zupełnie się nic z tym procederem nie robi.
SSH

Odp

Google - reklama