Centralny rejestr zastrzeżeń - POMOCY

napisał mariopzn » 2009-08-03, 20:17

Witam,mam problem i mam nadzieję że mi pomożecie.Chodzi o to że
zostałem wpisany do centralnego rejestru zastrzeżeń ale nie wiem
dlaczego i jaki to bank zrobił.Mam problem ponieważ nigdzie nie mogę
dostać pożyczki w banku,wszędzie dostaję odmowę.Co muszę zrobić żeby się dowiedzieć jaki bank i dlaczego mnie wpisał??
mariopzn

napisał CrimeScene » 2009-08-06, 21:14

Centralny rejestr zastrzeżeń przeważnie tyczy się dokumentów, które zostały zastrzeżone i na podstawie, których bank nie udziela pożyczek... czyli np. dowód osobisty, prawo jazdy... jednak w takim przypadku obowiązkiem każdego pracownika jest zatrzymanie klienta do przyjazdu policji, aby zweryfikować przedstawiany dokument... więc jeśli dalej się Nim posługujesz to znaczy, że to nie jest to, i bardziej może chodzić o rejestr dłużników, czyli potocznie zwany BIK albo też BIG... w przypadku pierwszego wystarczy wysłać formularz do BIK i mniej więcej w ciągu miesiąca odpowiadają... natomiast jeśli chodzi o drugą instytucję czyli BIG to już niestety nie wiem na jakiej zasadzie się to rozgrywa dokładnie... tam trafiasz za umowy z operatorami komórkowymi i tym podobne... natomiast BIK jest tylko powiązany z informacją bankową o kredytach...
CrimeScene

napisał produktyfinansowe » 2009-09-09, 20:48

W BIG progi są ustalane ustawowo. Jest to 200 zł dla konsumentów i 500 dla przedsiębiorców. Zgłoszenie może nastąpić po 30 dniach od wezwaniu do uregulowania płatności, jeśli nie zostało spłacone. Po spłacie długu wierzyciel ma obowiązek powiadomić BIG o uregulowaniu należności i po paru dniach następuje wykreślenie. Celem BIG-u jest mobilizacja do spłaty. Tak więc powodem odmowy kredytu mogą być informacje o bieżących zachowaniach, które podważają wiarygodność. Natomiast w BIK przechowywana jest pełna historia spłat kredytów/pożyczek przez 5 lat (widać na niej czy były terminowo spłacane). Jeśli chodzi o niespłacone długi ten okres wynosi 12 lat.
produktyfinansowe

Centralny Rejestr Z astrzeżeń 2011

napisał zorba69 » 2011-03-05, 11:10

Witam,
Mam podobną sytuacje z CRZ. Sytuacja jest o tyle dziwna iż mam całkowicie czyste konto w BIK (potwierdzone pisemnie), natomiast w CRZ mam zastrzezony "PESEL". Wczoraj się o tym dowiedziałem w banku (policji tez nie wezwali)
Kłopot polega na tym iz nie znalazłem takiej instrytucji jak CRZ, nie wiem jaki bank (i dlaczego) zastrzegł moje dane i w zasadzie nie za bardzo wiem jak postąpić. Nigdy tez nie otrzymałem żadnej informacji o wpisaniu mnie do CRZ.

Bardzo prosze o sugestię jak temat ugryźć..
zorba69

gdzie?

napisał anka2181 » 2011-03-18, 16:59

Właśnie dowiedziałam się, że również jestem w takim CRZ. Teraz mam pytanie, gdzie i do kogo zwrócić się o jakieś konkretne informacje????????? I czy jest możliwość zwrócenia się z podaniem aby wykreślono mnie z takiego rejestru????? Jeśli tak to do kogo się zwrócić??? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie bo nie mam pojęcia co ta jest takiego.
anka2181

wniosek do bazy

napisał Mybankiercom » 2011-04-05, 22:07

Witam ! Jeśli macie informacje że jesteście w bazie zastrzeżonych dokumentów to albo ktoś zgłosił wasze dokumenty ,np. w banku, może zgubiliście wcześniej? - albo ktoś omyłkowo wpisał dane - chociaż to jest mało prawdopodobne. Baza ta zbiera i udostępnia informację takim podmiotom jak banku, agenci pocztowi, i inni - w szczególności tam gdzie na wasz dowód ktoś będzie chciał dokonać jakiś rozliczeń czy transakcji finansowych albo będzie próbował wyłudzić kredyt. Nie ma to nic wspólnego z BIK czy BIG to są rejestry zadłużeń i informacji o historii kredytowej.

raczej wykreślenie wpisu będzie ciężki bo proponowane jest wyrobienie nowych dokumentów. A w banku najlepiej dowiedzieć się czy problem leży w zastrzeżonych dokumentach czy to kwestia innej decyzji.

Pozdrawiam Paweł Stopka
Mybankiercom