Kredyt gotówkowy - rezygnacja

Kredyt gotówkowy - rezygnacja

napisał ice6666 » 2019-12-12, 23:52

Witam.
Chciał czy nie - musiałem wziąć kredyt gotówkowy. Wyłącznie telefonicznie wyraziłem chęć wzięcia kredytu na danych warunkach. Dokładnych warunków nie dostałem na e-mail, umowę mam otrzymać za pomocą kuriera. Zapewniano mnie, iż kurier dojedzie dnia dzisiejszego, w piątek będą mieli papiery u siebie i wykonają od razu przelew.
Ważna kwestia jak dla mnie - pieniądze potrzebne maksymalnie do piątku (jutra), sytuacja bardzo nagła.
Informację i nadaniu przesyłki otrzymałem dopiero dzisiaj wieczorem, więc dopiero jutro kurier będzie u mnie, a w poniedziałek papiery trafią do banku - niestety jest to za późno.
Czy przy niepodpisywaniu umowy, jestem zobowiązany do jakiś konsekwencji? Przeczesałem wszelkie regulaminy dostępne na stronie banku i na ten temat niestety nic nie znalazłem, Google również nie okazało się jakoś specjalnie pomocne - jedynie informacje o odstąpieniu od umowy, a wszak ja jej jeszcze nawet nie widziałem.

Prostując - mój bank jednak "znalazł" dla mnie lepszą ofertę (a przedtem okazywał się jednym z najdroższych), a jednocześnie pieniądze zaraz po potwierdzeniu będą u mnie na koncie, przez to chciałbym zrezygnować z kredytu w tamtym banku, a wziąć w swoim.
Niestety mam obawy iż tamten bank, potwierdzenie telefonicznie może wziąć już w jakimś stopniu wiążąco, przez co może naliczyć mi spore koszta - o ile będą to kwestie kilku dych, mały problem, gorzej jak będzie to x00zł lub jeszcze większa kwota.
Możliwe iż ma to znaczenie - umowa ma przyjść z Citi Handlowy.
ice6666
 
Posty: 1
Dołączył: 2019-12-12, 23:37
Pomógł: 0 razy

Odp

Avatar użytkownika
Google - reklama
 
Posty: 1289
Dołączył: 2010-03-02, 20:23
Pomógł: 456 razy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości