Tanie przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski

Tanie przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski

napisał Burmistrz » 2006-06-27, 10:39

Witam,

czy orientuje sie ktos jak najtaniej przesylac pieniadze z Wielkiej Brytanii do Polski? Slyszalem,ze jest jakis bank lub instytucja finansowa, ktora nie pobiera pieniedzy. Czy ktos o tym slyszal i wie ewentualnie jak sie nazywa??
Burmistrz

napisał Anka » 2007-03-01, 18:51

Najtańsze przelewy z Anglii , Irlandii, czy też innych krajów do Polski ma chyba obecnie Moneybookers - sama mam u nich konto i korzystam z przelewów.

Moneybookers umożliwia klientom posiadającym adres email bezpieczne i opłacalne przesyłanie i otrzymywanie płatności online w czasie rzeczywistym.

Poniżej małe porównanie :

Czas Trwania: Przelew bankowy: 2-5 dni | Czek: 3-12 dni | Moneybookers: Czas Rzeczywisty
Koszt - Przekaz Międzynarodowy: Przelew bankowy: do 30 EURO | Czek: do 30 EURO + opłata pocztowa | Moneybookers: 1%, ale maksymalnie 0,50 EURO
Wymagane dane: Przelew bankowy: Nazwisko, numer konta, nazwa banku, kod rodzaju i/lub SWIFT/IBAN | Czek: Nazwisko i adres pocztowy | Moneybookers: Tylko email

Jak działa Moneybookers?
1. Osoby wysyłająca i przyjmująca rejestruje się przez Internet w Moneybookers.
2. Osoba wpłacająca dokonuje krajowego (np. w Anglii, Irlandii, Niemczech) przelewu w na konto Moneybookers.
3. Następnie przelewane są pieniądze na konto osoby odbierającej w Moneybookers. Opłata za taki przelew wynosi nie więcej niż 0.50 EURO (około 2 zł).
4. I wreszcie osoba przyjmujaca pieniądze, przelewa sobie przez Internet pieniądze z konta w Moneybookers na swoje konto w banku - opłata wynosi 1.80 EURO (około 7 zł)

Na pewno jest taniej niż w przypadku przesyłania pieniędzy tradycyjnymi przelewami bankowymi czy czekami, koszt ogólny przelewu to około 2.30 EURO (ok. 9 zł). Kurs wymiany walut w Moneybookers jest rowniez bardzo korzystny (w porownaniu np. do kantorów wymiany walut), waluty w Moneybookers wymieniane są po kursie Europejskiego Banku Centralnego, z marżą 0.95% przypadku EUR, USD i GBP i 1.3% w przypadku innych walut. Dodatkowo założenie konta w Moneybookers jest bezpłatne i nie ma opłat za utrzymanie.

Tutaj można się dowiedzieć więcej o Moneybookers
Anka

najtańszy sposób przesyłki

napisał krzys » 2007-04-12, 17:17

Najtańszym sposobem przesyłania pieniędzy z Londynu do Polski jest skorzystanie z usług opal transfer. Przesyłka kosztuje tylko 3 funty niezależnie od wielkości kwoty a przelicznik jest najczęściej wyższy albo taki sam jakby się sprzedało gotówkę w Polsce. Kilka lat korzystam z usług tej firmy, a i z innych korzystałem i jestem pewny, że oferują najlepsze warunki
krzys

maruś

napisał Gość » 2007-04-12, 17:24

Ja korzystam z Moneybookers i wg mnie to najwygodniejszy i w miare tani sposob na przelewy z Anglii do Polski
Gość

napisał Robert » 2007-04-13, 01:55

Ja używam Moneybookers z powodzeniem do transferu pieniędzy na konto bankowe prowadzone w Polsce z złotówkach.

Gorąco polecam, bo funty na złotówki przewalutowywują po kursie lepszym niż kursy w bankach, a prowizja jaką place, to nieco ponad 7 złotych za przelew.
Jedyny mankament to taki, ze pieniądze idą do Polski ok. 8 dni kalendarzowych.

Działa wszystko bez zarzutu, choć na początku trochę się obawiałem, kiedy to funty z brytyjskiego HSBC na konto Moneybookers, ktore jest prowadzone w banku Loyds TSB szly 4 dni. Ale tak to już w Anglii jest - przelew
międzybankowy w UK idzie 3 dni robocze.

Robert
Robert

napisał Ewa » 2007-05-22, 13:03

A czy w monebiookers nie przeliczaja najpierw funtow na euro a pozniej dopiero na zlotowki? :?
Ewa

napisał Ewa » 2007-05-22, 13:04

sorry... walnelam sie...moneybookers oczywiscie ;-)
Ewa

Pytanie o Moneybookers

napisał Mariusz P. » 2007-06-01, 17:27

Mam 3 pytania:
1. Jesli chce przelewac pieniadze na wlasne konto w mBanku, jakie mam w Polsce, to musze sie zarejestrowac jako odbiorca z polskim adresem?
2. Gdzie mozna sprawdzic kurs walut po jakiej sa przeliczane pieniadze?
3. Czy trzeba przesylac jakies dokumenty, skany, by moz korzystac z tej uslugi?

Mariusz
Mariusz P.

napisał Gościnna Kasia » 2007-08-22, 10:13

Czy ktoś z forumowiczów wpłacał pieniądze do Moneybookers z HSBC przez internet? Mam problem z przebrnięciem przez klasyfikację dla przelewów do organizacji.. :roll: Pod którą nazwę zakwalifikować Moneybookers? Z góry dziękuję za pomoc.
Gościnna Kasia

Problem z HSBC

napisał Blady » 2007-09-14, 23:07

Mam dokladnie ten sam problem, bo nikt tu jeszcze nie wytlumaczyl jak przelac pieniadze np z angielskiego konta na moneybookers!
Blady

Następna strona