Transfer Bankowy z Lloyds - podejrzane

Transfer Bankowy z Lloyds - podejrzane

napisał Rvdek » 2015-04-22, 18:16

Witam, specjalnie się zarejestrowałem żeby napisać tutaj temat.

Otóż, wystawiłem konsole ps3 na allegro, niedługi czas po wystawieniu napisał do mnie człowiek, który przedstawił się Jako John, który mieszka w Anglii, napisał że jest zainteresowany kupnem, jednak ma problemy z payU u siebie w kraju i chciałby nawiązać transakcje poprzez Transfer bankowy przez Bank Lloyds.
Dostałem wiadomość od "Lloyds" ze ze transfer się już rozpoczął, jednak żebym dostał pieniądze na konto, musze niby przesłać potwierdzenie wysłania paczki z poczty.

Dostałem również nr transferu ( nie mam pojęcia jak sprawdzić jego autentyczność)

Ale jest jeden problem, bo mail ktory dostałem, od "niby" banku, wydaje mi się podejrzany i chyba każdy dałby rade go podrobić.

Chciałbym sie upewnić czy nie trafiłem na jakiegoś oszusta, bo chmciałby zapłacić 200zł za przesyłke i pozniej nie dostać ani złotowki, i do tego stracić konsole.

Liczę na pomoc, pozdrawiam.

Poniżej załączam screena:

Obrazek
Rvdek

Odp

Google - reklama

napisał PayU » 2015-04-23, 11:56

Cześć Rvdek.

Niestety wygląda to na jakiś przekręt.
Po pierwsze wykręt pod tytułem "problemy z PayU u siebie w kraju" jest totalnie niewiarygodny. Jeżeli tylko posiada kartę debetową lub kredytową Visa lub Mastercard to nie powinien mieć żadnych problemów z płatnością, nieważne z jakiego kraju bank je wydał...
Masz również rację, że mail wygląda bardzo niewiarygodnie. Zwróć też uwagę, że wysłany został z domeny niezwiązanej z bankiem (accountant.com).

Wszystko wskazuje na to, że jest to próba wyłudzenia. Na Twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny.

Miłego dnia!
Robert z PayU
PayU