Uwaga na Paypal - opinia

Nabity przez Paypal za niewiedzę

napisał mojemultimedia » 2011-05-23, 20:32

Niestety dołączyłem do grona wyrolowanych przez Paypal.
Kwota 221 zł, a akcja wyglądała tak:
- klient kupuje na sklepie www.mojemultimedia.pl,
- wybiera sposób płatności Paypal,
- automat Paypal wysyła do mojego panelu sklepowego, że płatność wpłynęła,
- nasz sklep realizuje zamówienie,
- po wysłaniu paczki otrzymuję informację z Paypal, że transakcja została poddana weryfikacji i proszę mnie o podanie nr listu przewozowego, podaję ten numer (paczka jest już w drodze),
- po 10 dniach informują mnie, że pieniądze zostały zwrócone kupującemu.
Po telefonach (nic na infolini nie widzą w systemie i niczego nie wiedzą wysyłam mailem zapytanie o co kaman.
Otrzymuję info, że (cytuję):

"Panie Jacku, niestety transakcja nie była objęta Ochroną Sprzedających, dlatego środki zostały zawrócone do kupującego...
... Aby transakcja kwalifikowała się do ochrony sprzedających, należy:
* Wystawić przedmiot w serwisie eBay.
* Wysłać przedmiot na adres podany na stronie Szczegóły transakcji.
* Wysłać przedmiot w ciągu 7 dni od otrzymania płatności.
* Dostarczyć dowód dostawy (w celu potwierdzania dostawy wymagamy śledzenia przesyłki online).
* W przypadku towarów, których wartość przekracza 800 PLN niezbędny jest podpis odbierającego przesyłkę.
* Odpowiedzieć na ewentualne prośby o dostarczenie nam dokumentacji i innych danych.

Niewiedza kosztuje. W sumie nie mam do nich pretensji, ślepy w karty nie gra.
Pozdrawiam Paypal.
mojemultimedia

Odp

Google - reklama

napisał plapla25 » 2011-06-10, 17:11

Więc króciutko. Sprzedałem felgi na niemieckim EBAY. Następnego dnia dostałem pieniądze na paypal 900€, felgi wysłałem pod wskazany adres do Hiszpanii (gdzie zostały dostarczone i odebrane) a pieniądze wypłaciłem na swoje konto, zostawiając sobie parę groszy na drobne zakupy. Po kilku dniach zalogowałem się do konta by zapłacić za jakiś drobny przedmiot i okazało się ,że wpłata 900€ została cofnięta, a moje saldo jest ujemne. Nie muszę chyba mówić ,że zdziwienie moje było ogromne, w tym samym dniu następny klient kupił następne felgi i wpłacił mi na paypal, tym razem za 500€ , które z automatu zostało zabrane na poczet tamtych 900€ i moje saldo wynosi w tej chwili "tylko" -400€. Pracownicy paypal umywają ręce i radzą poprosić kupującego by po dobroci autoryzował transakcję czyli oddał wyłudzone pieniądze. Dodam tylko ,że sterta potwierdzeń i dokumentów, potwierdzających ,że transakcja miała miejsce, że paczki zostały dostarczone i odebrane, niema dla nich żadnej wartości. Po prostu mam poprosić oszusta żeby oddał mi moje pieniądze, taki mają pomysł.

Czy ktoś może coś doradzić?
plapla25

napisał TerminalePoznan » 2011-06-14, 20:42

Ja tam używam systemu PayPal od kilku lat i jakoś nie miałem z nim problemów :)
TerminalePoznan

napisał grzegorzspec2011 » 2011-08-25, 18:03

Uwaga na oszusta

Witam wystawiłem na sprzedaż na Allegro samochód na drugi dzień od wystawienia napisał do mnie jakiś Anglik ( prawdopodobnie) mówił że jest inżynierem na statku i chce kupic mój samochód i prosił o możliwość zapłaty systemem PayPal więc mając jego adres email wyslałem żądanie zapłaty.po kilku dniach dostałem wiadomość od niby PayPal że dołączę wiadomość :

Ta wiadomość potwierdza, że otrzymałeś błyskawiczne płatności 5765,05 PLN od Robert Marton ( immacallgod03@gmail.com ).
Odwrócenie: Ta metoda płatności nie może być odwrócona.
Status: W oczekiwaniu - Transport Company Oczekuje płatności. Zobacz "UWAGA" z tej transakcji do czasu poniżej

Szczegóły płatności
Kwota samochodowe: 3700,00 zł
Opłaty Transport:
Podatki i Ubezpieczenia:

Razem: 2,065.05 zł
00:00

5765,05 zł
Transakcji: 62S8492898335130L
Ilość: 1
Tytuł samochodowe: VW Golf

Transport Company: "Global Logistic Spółka"

Adres: Imię i nazwisko: Alexandra Allen
Adres: Mieszkanie 2 84 Stockland ulicy
Miasto: Grangetown
Stan: Cardiff
Kod pocztowy: CF11 7LX
Kraj: Anglia
Stan adres: Potwierdzone

Ale w tym momencie już coś nie dało mi spokoju bo z jakiej racji nie ma podanego konta bankowego,następnie dostałem następnego emaila

Drodzy Grzegorz.......... ,

Odebrano PayPal Wypłata 5765.05 PLN od Roberta Marton ( immacallgod03@gmail.com )
Położyliśmy tymczasowe zablokowanie środków z tej transakcji
Jak wspomniano w otrzymaniu płatności, jak i na New PayPal politykę płatności, mamy w pełni obciążony całkowitej ilości (powyżej) z konto kupującego, który obejmował Transport / Koszty dostawy (Global Logistic Company).

W celu zakończenia tej transakcji i uzyskania funduszy zatwierdzonych na koncie. Radzimy udać się do najbliższego Urzędu zachodniej Unii i wysłać ponad sumę 2,065.05 PLN do Agenta Transportu i wysłać nam skan / zdjęcie swoich zachodnich Potwierdzenie transakcji Unii (w formacie. JPG Format).

UWAGA: Jest to ważne, jako środek bezpieczeństwa w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji.

Poniżej znajduje nazwę i adres agenta Transportu, gdzie fundusze zostaną wysłane za pośrednictwem Western Union Money Transfer

Firma transportowa: "Global Logistic Spółka"

Adres:
Imię i nazwisko: Alexandra Allen
Adres: Mieszkanie 2 84 Stockland Street,
Miasto: Grangetown
Stan: Cardiff
Kod pocztowy: CF11 7LX
Kraj: Anglia

Stan adres: Potwierdzone

Twoje konto zostanie zasilone odpowiednio po otrzymaniu informacji wymagane. Powinny być wysyłane w formacie JPG lub wysłać szczegóły typu jak:

(1) Imię i nazwisko nadawcy;
(2) Nazwa odbiornika;
(3) MTCN;
(4) Kwota wysłane;
(5) Odbiór zachodnich Unii

Możesz skontaktować PayPal obsługi klienta, odpowiadając na tę wiadomość bezpośrednio za pomocą przycisku odpowiadać w e-mailu do przedłożenia wymaganych informacji i zawierają identyfikator transakcji lub numer referencyjny (PP307) szybkie rozpoznanie tej transakcji.
Z poważaniem,

Zespół PayPal
PayPal Email ID PP307

podobnego do poprzedniego ale poszukałem w starych wiadomościach i się okazało że te powyższe wiadomości pochodzą z fałszywego konta PayPal, podaję fałszywy adres email z niby PayPal

service@paypal.com. contact.epay@clerk.com[b]

Prawidłowy adres email jest taki : service@paypal.co.uk

Mało tego dzisiaj dostałem emaila od niby Interpolu (także fałszywego )

Uwaga!

Ważne jest, wiemy, że stan towarów zakupionych inaczej, czynności prawne mogą być podjęte przed tobą, ponieważ nie odpowiedzieli Państwo potwierdzenie płatności na konta PayPal w imieniu PayPal prosimy do skanowanego Odbiór i Zachodniej Szczegóły Unia udowodni przeniesienie płatności w czasie krótszym niż 12 godziny, a my się z nimi skontaktować o wysłaniu środków na konto lub ponieść konsekwencje prawne.

Jednak PayPal klient już skontaktowała się z nami w innych do raportu o nie odpowiedzi, a także mamy alert z PayPal żądania kopii zapasowej transakcji. Jesteśmy zapewnienie, aby PayPal w bezpieczniejsze miejsce, dlatego jesteśmy do tyłu tej transakcji, pojawi powiedział do dokonania przelewu i natychmiast to zrobić Twojego konta na dobro, które jest prawdziwe, dlatego musimy ustawić zaufanie naszych użytkowników a jeśli nie otrzymam pieniędzy w ciągu 12 godzin wysłany zostanie aresztowany i więzienia na okres jednego roku tym razem.
Dlatego też, jeżeli Pieniądze przelane na konto przed potwierdzeniem transferu, oznacza to, że nie będzie transferu Kupujący wniosek i będzie się z dala z kupującym pieniądze. Od IC3 dajemy 12 godzin, aby Zachodniej transferu Unii Adres dostawy podany przez PayPal , A także wysyłać zachodniej Skopiuj Unii skanowania bezpośrednio do nas do sprawdzenia transferu i wrócić do systemu PayPal Dane do przelewu z tego, że mogą natychmiast wysłać pieniądze na konto po weryfikacji transferu z nich. Otrzymasz potwierdzenie e-mail, że Twoje konto zostało dodane od nas po weryfikacji zostało zrobione z nich, a Twoje konto zostało dodane lub będą one również ponieść konsekwencje prawa, które jest PayPal będzie pozwać do sądu o sprawiedliwość..

UWAGA:

Niestosowanie się do tego oznacza swoje nazwisko i adres będzie do Agencji ścigania w danym kraju, aby Ci aresztowany, ponieważ ćwiczysz oszustwo, a twoje konto z PayPal będą ZABLOKOWANE i Interpol Departament podejmie działania, w celu uwolnienia się z tym''zrobić zachodniej transferu związkowej w 12 godzin i wysłać Zachodniej Szczegóły Unii do nas PayPal dla nich sprawdzić. Jeśli masz jakieś komentarze na ten temat, nie wahaj się z nami skontaktować. Jeśli informacje, które chcesz zapewnić odnosi się do sytuacji kryzysowej, prosimy o kontakt (232) 304-3300 lub . Chociaż, my e-mail często, nie uważamy, że jest to alternatywa dla telefonicznego kontaktu w sytuacjach awaryjnych. Zapraszamy do kontaktu z nami bezpośrednio do tego mail ( alertinterpolresponse @ realtyagent.com )

Interpol jest Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej, stworzony w 1923 roku Międzynarodowej Policji Kryminalnej dalszej współpracy transgranicznej, jeżeli chodzi o zbrodnie problemów. Interpol ma na celu zachęcenie badań nad jurysdykcji przeszkody, nawet jeśli kraje nie mają stosunków dyplomatycznych ze sobą. Interpol jest całkowicie apolityczna i ma siedzibę w Lyonie we Francji. Pieniądze na działalność pochodzą z państw członkowskich..

Dziękujemy za współpracę. Z poważaniem..

także ostrzegam zanim za coś zapłacicie to posprawdzajcie adresy email,nadmieniam także że zadne pieniądze nie wpłyneły na moje konto w PayPal, no i po za tym kto kupuje samochód widząc tylko go na zdjęciach !!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Za tą odpowiedź grzegorzspec2011 otrzymał podziękowanie (razem 4) od:
damian22, knd, Mateusz0510, misiek76
grzegorzspec2011

napisał sweetycat » 2011-08-29, 13:04

dziękuje za ostatnią opinie, bo pewnie dzięki niej ja nie mam takich problemów. Wystawiłam na allegro auto i podobna sytuacja, jakis anglik pracujacy na morzu natarczywie nalegajacy na zalozenie konta na paypal !! ze wydało mi sie to bardzo podejrzane chcialam zorientowac sie w opiniach o paypal i prosze... identyczna sytuacja, nadaje sie tylko na policje!!!

Za tą odpowiedź sweetycat otrzymał podziękowanie (razem 2) od:
knd, misiek76
sweetycat

napisał mystery5 » 2011-09-05, 20:17

Witam serdecznie.
ja też niemiło wspominam Paypal. Nie wspomnę o --- marionetkach w telefonicznym biurze obsługi które z obsługą bankowa nie mają nic wspólnego. Czami sprzedam coś na ebay i zazwyczaj kupujący są bardzo zadowoleni. Miałem dwa przypadki pierwszy w listopadzie zeszłego roku a drugi.. teraz.
Sprzedałem unikatowe wydanie książki "- by Madonna" za 450,00zł klientowi z Australii . Wysłałem przesyłkę polecona z możliwością monitorowania. Klient po trzech dniach od wysyłki wystąpił do PayPal że ksiązki nie dostał. Tamci czyli PayPal otworzyli swoje "śledztwo" a ja w między czasie (po 14 dniach) na poczcie złożyłem reklamacje że przedmiot nie dotarł. Poczta na badanie sprawy poświęca ok 3 miesięcy a Ebay tylko 30 dni i po tym czasie zamknął sprawę zwracając pieniądze kupującemu. Dzwoniąc do payPal z zapytaniem, dlaczego jak jeszcze nic nie wiadomo z przesyłką dostałem odpowiedź że jak dostanę potwierdzenie ze przesyłka dotarła sprawą zajmą się ponownie.Poczta po okresie trzech miesięcy zamknęła sprawę z braku potwierdzenia odbioru przesyłki przez adresata. Otrzymałem rekompensatę 170 -paru złotych. Tydzień później otrzymałem dokumenty z poczty wraz z pełną dokumentacją odbioru przesyłki przez adresata. Australijska poczta przekazała wszystkie potrzebne dowody wraz ze skanem podpisu odbiorcy. Ucieszony wysyłam dokumenty do Paypal i dzwonię a w odpowiedzi dostaję informację że sprawę zakończyli w czasie który mieli przeznaczony i muszę to ja poprosić klienta aby oddał mi pieniądze. dobrze że nie rozmawiałem twarzą w twarz z tym człowiekiem z obsługi klienta Paypal gdyż musieliby go reanimować. Pomyślałem no trudno k...a chociaż poczta coś zwróciła... ale dostałem pismo że w związku ze znalezieniem przesyłki zobowiązany jestem do zwrotu wypłaconego warunkowo odszkodowania. Poszła się j...ać książka i kasa.
Potem przeważnie kupowałem lub jak sprzedawałem to tylko w Europie no i stało się znowu!!!

Kupił ode mnie jakiś gość z USA płytę CD ( stare ciężko dostępne wydanie). Zabezpieczyłem płytę w folie bąbelkową włożyłem w kartonik z dwóch stron na wszelki wypadek jakby pani na poczcie chciała zrobić dokładniejszą datę stemplem i zapakowałem w kopertę babelkową. Wysłałem Priorytetem poleconym - (zwykle 7 dni idzie) i czekałem na komentarz zwrotny. Po dwóch tyg. dostałem informację że przesyłka doszła ale uszkodzona. Kazałem zgłosić się z reklamacją do USPS i przesłać mi zdjęcia uszkodzeń. Koleś nie wysłał mi zdjęc uszkodzenia ani nie zgłosił reklamacji na poczcie (powinien gdyż to on fizycznie posiada przesyłkę - odp. infolinia Poczta Polska) za to zgłosił sprawę do PayPal że przedmiot nie odpowiada opisowwi - jak mógł odpowiadać jak w podróży przeszedł przez nie jedną taśmę przeładunkową. przesłałem do Paypal wszelkie informacje ze zdjęciami przedmiotu w stanie w jakim wysłałe a oni na to zabrali mi z konta PayPal równowartość przedmiotu i przesyłki a klientowi kazali odesłać przedmiot. Właśnie czekam na zwrot znów mojego tylko zniszczonego przedmiotu który wraca z Tournee po stanach Zjednoczonych.
To tyle na ten temat. Jeżeli byłby inny sposób korzystania z płatności na ebay od razu bym się przeniósł z tej mało profesjonalnej firmy jakim jest Paypal
mystery5

napisał eastraderPL » 2011-11-19, 04:12

Zaciekawiły mnie Wasze opinie od PAYPAL. Korzystam z PP od pół roku jako kupujący. Robię to dość aktywnie, ponieważ codziennie wysyłam około 1 tyś.USD. Na początku ograniczyli mi funkcjonalność konta i poprosili o opisanie rodzaju prowadzonej działalności, ale potem wszystko było już OK. W sumie prowizje za przelewu zbiorcze(2%) oraz niekorzystny kurs przewalutowania to tak duży koszt, że przy moich obrotach oszukanie mnie na 2-3 tyś USD raczej by im się nie opłaciło w świetle długofalowej współpracy. To raczej ja mógłbym wykręcić jakiś numer sprzedawcom.
Biznes się kręci i zamarzyło mi się sprzedawać również na eBay. Zacząłem badać temat i zarówno polskie jak i obcojęzyczne fora roją się od ostrzeżeń. Czy jest ktoś kto sprzedaje korzystając z płatności eBay z powodzeniem i bez problemów?
eastraderPL

napisał eastraderPL » 2011-11-19, 04:26

Nie mogę wkleić linków ale wystarczy wejśĆ na PAYPALWARNINGcom lub na PAYPALSUCKScom a włos się na głowie jeży.
eastraderPL

dobrze, że istnieje takie forum, uważaj na Paypal !!

napisał knd » 2011-12-07, 01:29

sweetycat napisał(a):dziękuje za ostatnią opinie, bo pewnie dzięki niej ja nie mam takich problemów. Wystawiłam na allegro auto i podobna sytuacja, jakis anglik pracujacy na morzu natarczywie nalegajacy na zalozenie konta na paypal !! ze wydało mi sie to bardzo podejrzane chcialam zorientowac sie w opiniach o paypal i prosze... identyczna sytuacja, nadaje sie tylko na policje!!!

Właśnie mam identyczną sytuacje jak sweetycat !!
knd

napisał natalia74 » 2011-12-13, 22:57

kontakt z Paypal miałam dosłownie dwie godziny temu i uważam że to skandal żeby "coś takiego" mogło tak oficjalnie działać.Chciałam zapłacić za zakupy w zagranicznym sklepie,nie mam konta na Paypal więc skorzystałam z opcji "gościnnej" żeby zapłacić swoją kartą ,po wpisaniu wszystkich wymaganych informacji otrzymałam wiadomość,że karta została odrzucona i nie można jej zatwierdzić.Z kartą wszystko jest w porządku bo płacę nią np. przez payment i nie ma najmniejszego problemu,więc spróbowałam ponownie,to samo no i dałam sobie spokój.Przed chwilą sprawdziłam stan swojego konta bankowego i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się,że dwukrotnie pobrano opłatę za TRANSAKCJĘ ,której nie było.Jakoś więc się dało strącić pieniądze z odrzuconej karty,której nie można zatwierdzić ?Tu nie chodzi o śmieszne 7pln tylko o sposób działania naprawdę ostrzegam przed poważnymi transakcjami.
natalia74

Poprzednia stronaNastępna strona