Uwaga na Paypal - opinia

napisał Agans » 2012-09-25, 17:26

witam serdecznie... i ja się dałam naciąć na PayPal. Wygląda tak, iż brat wpłacił mi pieniądze na konto PayPal (zależało mu na szybkim przelewie) a ja chciałam je przelać na własny rachunek w Polsce. Po dwóch dniach od 'wypłaty' dostałam informację z serwisu PayPal, że transakcja jest podejrzana i zablokowali mi konto. (zadzwoniłam, ale konsultantka powiedziała, że te pieniądze już zostały wysłane a dopiero potem mi zablokowali konto i należy poczekać aż pieniądze dojdą na konto 2-3 dni robocze). Po paru dniach oczekiwań znów zadzwoniłam do serwisu i zapytałam o co chodzi. Pani powiedziała, że muszę im wysłać skan dowodu oraz wyciągu z rachunku bankowego by udowodnić, że ja to ja i wtedy pieniądze zostaną mi wysłane (2180 zł). Zrobiłam jak powiedziała, wysłałam to na ich mail. Po paru godzinach dostałam kolejnego maila z informacją, że w najbliższych dniach dokonają przelewu małej kwoty na moje konto bankowe by zweryfikować jego wiarygodność. Odczekałam 7 dni roboczych i napisałam do nich maila z zapytaniem jak długo potrwa ta weryfikacja bo w zasadzie cała sprawa ciągnie się już ponad miesiąc. W odpowiedzi dostałam kolejna informację, że muszę wysłać jakiś rachunek domowy potwierdzający, że mieszkam, gdzie mieszkam... Ręce mi opadają bo mieszkam z rodzicami i rachunki są na nich. Zatem nie mam jak udowodnić, że ja to ja... Pieniądze pewno przepadną... Zatem ostrzegam każdego przed tym systemem płatności!!!
Agans

Odp

Google - reklama

napisał ilona34 » 2013-01-05, 21:43

Witam.
Właśnie jestem w trakcie sprzedaży auta na Tablica.pl. Pewien strasznie zainteresowany samochodem Anglik proponuje mi tą formę transakcji. To jego dane Duan Scott scd0a1@hotmail.com tel:+447031987120. Smsy pisał z nru: lisa.tishma
Proszę o komentarze....
ilona34

paypal

napisał stuki » 2013-01-16, 15:57

Witam! Wystawiłem motocykl na tablica.pl. Nagle zaczął pisać do mnie jakiś Pan o imieniu i nazwisku w nazwie maila mark ewans, że chce kupić. bez większego targowania i po obejrzeniu jednego zdjęcia stwierdził że jest zdecydowany i załatwi wszystkie formalności: umowe kupna, transport do portu i transport morski, jednym słowem wszystkie koszty bierze na siebie i płaci polską walutą, ja mam sie niczym nie martwić! Jedyny jego warunek to żebym miał konto paypal bo jak stwierdził "I would be able to make payment through PayPal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable method of payment.''
Troche mnie zdziwiło łatwość z jaką ze wszystkim sie zgadzał, wszystko mu pasowało i wszystko jest na jego głowie. Jeszcze bardziej mnie dziwi ciągłe nawracanie z tym paypal w kazdym mailu, a na pytanie o dane osobowe i skąd w ogóle on jest....cisza....
Dlatego zacząłem szukać opinii o tym całym pp i widze ze to ściema jakaś! Widziałem też na forum podobne sprawy z motorami i samochodami czy czasem to nie ta sama osoba pisała do Was???
Ja wysłałem mu wiadomość że zgodze sie na transakcje, ale tylko jeśli prześle pieniądze na moje konto bankowe i wcześniej przefaksuje mi naszą umowę z jego podpisem i danymi, w umowie ma też byc jasno napisane ze zobowiązuje sie do zapłaty wszystkich kosztów transportu. Nie dam sie z wała zrobić!
stuki

napisał marcin77 » 2013-01-20, 20:08

używam paypal od ok 8miesięcy jako sprzedający i szczerze NIE POLECAM tej firmy. Mają - przewalutowanie duże prowizje, blokują konto jak uzbierasz większą kwotę i wymyślają bzdurne powody abyś nie mógł wypłacić pieniędzy. A sami nimi obracają. Kupujący ma zawsze rację nawet jak wyślesz towar i masz dowód nadania dla nich to nic nie znaczy!!! Zawieszają pieniądze na na koncie i musisz czekać aż kupujący zamknie spór albo upłynie termin 30dni!!! i spór zamknie sie automatycznie. Mam teraz ponad 20tys pln na koncie paypal i co chwila obiecują że jak wyjaśnię sprawę xxx to mi odblokują, jak sprawę rozwiązuje to piszą ze nie są zadowoleni z rozwiązania spraw dwudziestu innych, które dawno były przez paypal zamknięte. Jest to oszustwo i jawne wyłudzenie pieniędzy, nie są instytucją bankową a jedynie pośredniczą w transakcjach, więc obowiązuje ich prawo Polskie a oni sie zasłaniają swoim regulaminem który na pewno nie jest w 100% zgodny z polskim i europejskim prawem. Czas aby jakaś kancelaria prawna wzięła sie za tych oszustów. Ja sam zgłoszę sprawę do prokuratury i policji.

Za tą odpowiedź marcin77 otrzymał podziękowania od:
Karol4010
marcin77

napisał marcin77 » 2013-01-20, 20:11

co do oszustów którzy chcą zrobi transakcje paypal, proszę sobie darować. odpisując im że jeżeli im zależy to nie zrobią wpłątę na konto bankowe i tyle. Albo niech robią wpłatę na paypal całej kwoty i wysyłasz towar w ciągu 4dni, kiedy już masz pieniądze fizycznie na koncie a najlepiej wypłacone z banku, bo ponoć transakcje kartą można cofnąć i bank wtedy nawet z twojego bankowego KONTA może ściągnąć środki!!!

Za tą odpowiedź marcin77 otrzymał podziękowania od:
Karol4010
marcin77

PayPal

napisał wotas » 2013-04-03, 23:42

Witam, na wstępie chciałem podziękować forumowiczom za posty i ostrzeżenia, to dzięki wam uniknąłem porażki.

Moja historia podobna do innych, zamieściłem ogłoszenie na tablica.pl i tego samego dnia dostałem wiadomość od Pana Anthony Richard czy oferta jest aktualna i jaka cena w EURO, zdziwiony odpisałem że aktualna i cena w euro jakieś 3 423EU (14 300 zł), po tygodniu dostałem pięknego meila w języku angielskim o tym że w/w Pan jest zainteresowany i zapłaci cenę wywoławczą. Opisał swoją sytuację, że jest inżynierem marynarki i że jest ograniczony dostępem do internetu i tylko może zapłacić poprzez PayPal a po towar przyjedzie jego agent... bardzo mnie to zdziwiło, ale zadowolony że jest kupiec założyłem konto paypal i wysłałem meila do Pana Anthonego, o dziwo odpowiedź była błyskawiczna i że postara się jak najszybciej wpłacić pieniądze i że będzie mnie informował o przelewie... Wydawało mi się to zbyt proste i nie dawało spokoju, człowiek dryfujący po morzu kupuje auto z polski... na szczęście znalazłem to forum i przejrzałem na oczy. Konto PayPal-a usunąłem od razu po przeczytaniu forum. Oczywiście napisałem kolejnego meila, że transakcje anuluję i że firma PayPal jest mało wiarygodna, poprosiłem też żeby nie przelewał wirtualnych pieniędzy na konto :) (meila napisałem już w języku polskim ;))
Jeszcze raz chciałem podziękować za pomoc.
Poniżej zamieszczę meile:

1. Thanks for response, i am willing to pay your asking price, but not in
cash in person because of the nature of my work, I am at the sea at
the moment as i am a marine Engineer and due to the nature of my work,
phone calls and visiting of website are restricted but i squeezed out
time to check this advert and sent you an Email regarding it..

I can only pay you through PayPal as i cant access any other form of
payment online on the sea here,also because PayPal has a way to
protect both buyer and seller from losing there goods or money and Its
easy to sign up,safe and secure to receive payment without given out
your bank account or credit card information.all i need to make the
payment is the Email address you use in your registration with
PayPal.If you are ok with PayPal,go to WWW.PayPal.com and set up your
account for this business and it will be useful for your future
business,PayPal charges for international transaction like this is is
3.9 %,i will be responsible for that.

About shipping,My pick up agent will come for the pick up and do the
change of ownership on my behalf after you confirmed payment in your
account.I will be waiting for your paypal email and your phone #

God Bless You

kolejny

2. Thanks for your response, i will make the payment as soon as possible
and i will let you know as soon as i am done with the payment...

Thanks for your cooperation.
wotas

Gigantyczne prowizje PayPal i drogie rozmowy z PayPal

napisał Karol4010 » 2013-04-07, 18:06

Za przelew 7.000 zł z Włoch (za tyle poszła aukcja na Ebay) serwis zgarnął dla siebie 400 zł !!! Za co ?! Za tych niepoinformowanych i niewyszkolonych odpowiednio konsultantów? Na Ebay nie wolno wpisywać sposobu płatności przez WesternUnion bo Ebay i PayPal to jeden biznes, wyzysk szarych człowieczków którzy cieszą się że udało się im coś sprzedać a tu trach... PayPal zjada część kasy i już nie jest kolorowo. WesternUnion są o 300% tańsi i dlaczego nie można korzystać z nich na Ebay ? Druga sprawa to fakt iż rozmowa z konsultantem PayPal jest AUDIOTEXTEM !!! i kosztuje krocie !! Skandal aby za połączenie z konsultantem PayPal płacić 70 gr za minutę ?? co przy niewykwalifikowanych konsultantach daje paręnaście minut i sporą fakturę do zapłaty. Skandaliczne PayPal ;)
Karol4010

Odnośnie paypal...kolejny zainteresowany kupnem

napisał devil511 » 2013-08-22, 11:38

Thanks for your response. I'm ok with the price and condition you gave me and i will be paying through paypal(www.paypal.com).. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a paypal account and if not you can easily create your PayPal account on their website at www.paypal.com and send me your PayPal email for the payment and here is my details below to show you that am seriously interested in your item

Christopher Luca
Address : Road Wwc 198-208 Old Street
City : Greater London
State : London
Country : United Kingdom.
11-01-1960

So kindly get back to me with your PayPal details like this below

Full Name:
PayPal Email:
Phone Number:

As soon as i receive this details from you, i will proceed with the payment immediately and i have already arrange for a private shipping agents that will come for the pick up of the item at your house door step and they will take care of the picking up document including the full information to pick up the item at your house door step. So I will need your home address as soon as the payment is made to you.

Thanks

a oto i jego email : Christopher Luca <c.luca101@gmail.com>
I jak tu sprzedać "wiarygodnemu" kupującemu
devil511

Dzięki naprawdę

napisał Robert7373 » 2013-10-03, 17:35

stuki napisał(a):Witam! Wystawiłem motocykl na tablica.pl. Nagle zaczął pisać do mnie jakiś Pan o imieniu i nazwisku w nazwie maila mark ewans, że chce kupić. bez większego targowania i po obejrzeniu jednego zdjęcia stwierdził że jest zdecydowany i załatwi wszystkie formalności: umowe kupna, transport do portu i transport morski, jednym słowem wszystkie koszty bierze na siebie i płaci polską walutą, ja mam sie niczym nie martwić! Jedyny jego warunek to żebym miał konto paypal bo jak stwierdził "I would be able to make payment through PayPal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable method of payment.''
Troche mnie zdziwiło łatwość z jaką ze wszystkim sie zgadzał, wszystko mu pasowało i wszystko jest na jego głowie. Jeszcze bardziej mnie dziwi ciągłe nawracanie z tym paypal w kazdym mailu, a na pytanie o dane osobowe i skąd w ogóle on jest....cisza....
Dlatego zacząłem szukać opinii o tym całym pp i widze ze to ściema jakaś! Widziałem też na forum podobne sprawy z motorami i samochodami czy czasem to nie ta sama osoba pisała do Was???
Ja wysłałem mu wiadomość że zgodze sie na transakcje, ale tylko jeśli prześle pieniądze na moje konto bankowe i wcześniej przefaksuje mi naszą umowę z jego podpisem i danymi, w umowie ma też byc jasno napisane ze zobowiązuje sie do zapłaty wszystkich kosztów transportu. Nie dam sie z wała zrobić!

Hej.mam podobna sytuacje, też Angol pracujący na statku chce kupić ode mnie auto, nalega na paypal i chce kupić auto dla swojego taty, bez oglądania i nawet bez zdjęcia... Fajne ze trafiłem na forum, coś mi cuchnelo ta łatwiznę, podaje się jako Jack Nelson e- Jack.nelson94@gmail.com mysle ze to jest ta sama szajka naciągaczy- bardzo inteligentnych trzeba przyznać...
Robert7373

napisał mgrJACEKi » 2013-10-10, 14:50

jezeli chodzi o paypal to ja jeszcze nie mialem nigdy z nimi problemow ...

Za tą odpowiedź mgrJACEKi otrzymał podziękowania od:
Burbon
mgrJACEKi

Poprzednia stronaNastępna strona