Uwaga na Paypal - opinia

napisał Gram64 » 2013-10-18, 11:59

1. Korzystam z PP od kilku lat choć wyłącznie (lub prawie wyłącznie) jako kupujący i nigdy nie było problemów
2. moja metoda na bezpieczne płacenie PP jest taka: z kontem PP mam powiązaną kartę debetową z wyzerowanym kontem i w czasie przeprowadzania transakcji przelewam z innego konta mniej więcej tyle ile wynosi płatność po czym zatwierdzam płatność PP i po temacie. Na koncie zostaje niewiele więc nie ma jak go obciążyć
3. niedawno pojawiło się w sieci mnóstwo ostrzeżeń przed transakcjami z "anglikami"
Gram64

Odp

Google - reklama

do devil511

napisał olka2508 » 2013-10-29, 21:12

Napisz cos wiecej na temat tego kupujacego, zdazyl Cie oszukac??
olka2508

napisał olka2508 » 2013-10-29, 21:13

wiadomosc powyzej do devil511
olka2508

kombinatorzy

napisał kasia1974 » 2013-11-05, 14:29

uwaga !!!!
wystawiłam ostatnio kilka rzeczy na allegro do sprzedaży. kupcy są a jakże ale to jakiś carlos, yo john to kolejny itd. wszystko jakieś fikcyjne osoby o stworzonych specjalnie mailach z adresem ...@gmail.com kupują i płacą ale tylko przez paypal !!!! to legalne i funkcjonuje przez allegro !!!! więc załóż konto w paypal i kasę otrzymasz natychmiast, podają przekierowanie i opisują to jacy oni są wiarygodni!!!!! ble, ble, ble. MY NA ALLEGRO MAMY PAY PAU :) !!!!!! a to ich tłumaczenie mailów na polski. mają jakiś zły translator (hi,hi,hi)
UWAŻAJCIE wszyscy nie doświadczeni allegrowicze jak wystawiacie przedmioty do sprzedaży !!!!!
pozdrawiam
p.s.
wśród moich znajomków 6 na 10 ma złe zdanie na ten system paypal i ja też
kasia1974

PRZESTRZEGAM

napisał bilboxl » 2013-11-20, 08:42

PAY PAL chwali się ochroną zakupów. To fikcja. Jakiś czas temu nie dotarło do mnie część przesyłki ( zakupy przez ebay).Sprzedający twierdzi , że wysłał , udałem się więc do Paypala po kasę. Masakra!!! Robią wszystko aby cię zniechęcić i max. przedłużyć. Trwa to już prawie dwa miesiące i kasy jak nie było tak nie ma. Dostaję tylko jakieś bzdurne wygenerowane automatycznie maile. Wszyscy , którzy myślą iż ich zakup jest bezpieczny informuję że to tylko chwyt propagandowy bo o zwrocie kasy (np. z powodu zaginięcia przesyłki) możecie tylko pomarzyć
bilboxl

Przestrzegam banda niekompetentnych i...w

napisał draus » 2014-02-03, 02:35

Zaszła potrzeba sprzedania czegoś dużego na Ebay, więc zmuszony do paypala przeczytałem regulamin.
Po czym mając poważne wątpliwości... zreszta sami przeczytajcie. Postanowiłem że musze to pokazać.... tekst został znacznie odchudzony, bez nagłówków, powtarzających się tech samych regułek, żeby łatwiej się czytało:

Szanowny Panie AAA,
W odpowiedzi na Pańskie pytanie dotyczące ochrony sprzedających, proszę zapoznać się z poniższym cytatem z Umowy Prawnej serwisu PayPal:
Ochrona sprzedających w systemie PayPal w zakresie nieautoryzowanych płatności i obciążeń zwrotnych z tytułu nieotrzymania przedmiotu ma zastosowanie wyłącznie wówczas, gdy w ciągu ostatnich 30 dni:
suma roszczeń (z tytułu nieotrzymania przedmiotu lub znacznej niezgodności przedmiotu z opisem), obciążeń zwrotnych lub cofnięć płatności dla konta PayPal Użytkownika nie osiągnęła lub nie przekroczyła poziomu 1% łącznej kwoty otrzymanych płatności ORAZ
nie osiągnęła lub nie przekroczyła liczby 100 przypadków roszczeń (z tytułu nieotrzymania przedmiotu lub znacznej niezgodności przedmiotu z opisem), obciążeń zwrotnych lub cofnięć płatności.
Oznacza to, ze jest Pan objęty ochroną sprzedających jeśli nie przekroczył Pan poziomu 1% sumy roszczeń otwartych przeciw Panu, jak również nie przekroczył Pan liczby 100 roszczeń. Proszę pamiętać, ze nie ma ustanowionej liczby płatności, które musi Pan otrzymać, aby być objętym ochroną sprzedających – obejmuje ona każdą z otrzymanych przez Pana płatność, mając na uwadze dodatkowe warunki, które powinny zostać spełnione.
Podstawowe wymagania, które należy spełnić, aby transakcja kwalifikowała się do ochrony sprzedających:
· Otrzymany typ płatności musi być (… )
- (długa lista nic nie wnoszący tekst).

Dziękuję, pozdrawiam i życzę udanego korzystania z serwisu PayPal.
Z poważaniem
Paulina xxx
Starszy Specjalista ds. Obsługi Klienta
PayPal

From: Europeanservices@paypal.com
To: dr_aus
Sent: Thursday, November ##, #### #:## PM
Subject: RE: Re: Re: Re: PayPal (KMM52736798V52223L0KM) :ppEU

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 Witam

Czytałem ten fragment i dlatego zadaję cały czas to samo pytanie,
Jaką mam gwarancję, że nie padnę ofiarą szwindlu przy pierwszej, lub przy pierwszych 100 transakcjach tego samego przedmiotu?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Szanowny Panie AAA,
Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal w sprawie Ochrony Sprzedającego w naszym serwisie.
Panie Jarosławie, jeżeli padnie Pan ofiarą szwindlu przy pierwszej lub przy pierwszych 100 transakcjach dotyczących tego samego przedmiotu będzie Pan chroniony Ochroną Sprzedającego pod warunkiem spełnienia poniższych warunków:
· Otrzymany typ płatności musi być (… )
- dokładnie to samo co powyżej

Dziękuję, pozdrawiam i życzę udanego korzystania z serwisu PayPal. Dziękuję i pozdrawiam.

Gaja xxx
Dział Roszczeń
PayPal

Witam, ale gdzie tak jest napisane, skoro nawet w poprzednim majlu dostałem wskazówkę, że:

"Ochrona sprzedających w systemie PayPal w zakresie nieautoryzowanych płatności i obciążeń zwrotnych z tytułu nieotrzymania przedmiotu ma zastosowanie wyłącznie wówczas, gdy w ciągu ostatnich ## dni:
suma roszczeń (z tytułu nieotrzymania przedmiotu lub znacznej niezgodności przedmiotu z opisem), obciążeń zwrotnych lub cofnięć płatności dla konta PayPal Użytkownika nie osiągnęła lub nie przekroczyła poziomu 1% łącznej kwoty otrzymanych płatności " ??
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Szanowny Panie AAA,
 Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal w sprawie ochrony kupujących.

Panie Jarosławie, nie wszystkie transakcje kwalifikują się do objęcia ochroną sprzedających w serwisie PayPal. Jeśli transakcja kwalifikuje się do objęcia ochroną sprzedających, będzie na stronie Szczegóły transakcji oznaczona jako kwalifikująca się całkowicie lub częściowo.
Aby sprawdzić, czy transakcja kwalifikuje się do objęcia ochroną sprzedających, należy:
Przejść do strony http://www.paypal.pl/i zalogować się do swojego konta.
Kliknąć łącze Historia znajdujące się u góry strony.
Znależć odpowiednią transakcję i kliknąć opcję Szczegóły.
W sekcji Ochrona sprzedających sprawdzić, czy transakcja kwalifikuje się do ochrony.
Uwaga:
W przypadku transakcji kwalifikujących się zapewniamy pełną ochronę, jeśli kupujący nie otrzyma wysłanego przez sprzedającego przedmiotu lub w przypadku nieautoryzowanej płatności.
W przypadku transakcji kwalifikujących się częściowo zapewniamy pełną ochronę, jeśli kupujący nie otrzyma wysłanego przez sprzedającego przedmiotu. Transakcja kwalifikująca się częściowo nie umożliwia ochrony przed nieautoryzowanymi płatnościami.
Jeśli na stronie Szczegóły transakcji nie jest widoczna informacja, że transakcja kwalifikuje się całkowicie lub częściowo, transakcja nie jest chroniona w ramach programu ochrony sprzedających w systemie PayPal.

Aby dowiedzieć się więcej o ochronie sprzedających w systemie PayPal, należy kliknąć łącze Umowy prawne u dołu dowolnej strony serwisu PayPal, a następnie łącze Umowa z Użytkownikiem usługi PayPal.
Mam nadzieję, że powyższe informacje odpowiedziały na Pańskie pytanie.
Dziękuję, pozdrawiam.
Z poważaniem
Agnieszka xxx
Dział Obsługi Klienta
PayPal

Ale czy naprawdę nie można odpowiedzieć w prosty sposób na proste pytanie?

Jak mam się zabezpieczyć przed szwindlem i jakie jest ryzyko przy pierwszej/ lub przy pierwszych 100 transakcjach ?
Tak, wiem, że nie wszystkie transakcje są objęte programem ochrony.  Przeciez wyrażnie jest napisane, że pierwsze 100 transakcji (o tej samej wartości) nie jest objęta ochroną. Więc szczegóły mnie nie interesują.

Czy jest jakaś inna ochrona, która mnie przed szwindlem ochroni?

Szanowny Panie AAA,
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie ochrony kupujących.
Panie Jarosławie, nasz program ochrony kupujących działa w każdym przypadku, niezależnie czy jest to pierwszy zakup czy setny.
Nie wszystkie przedmioty kwalifikują się do Ochrony kupujących. Przedmioty, które nie kwalifikują się do ochrony, to m.in. wszelkie artykuły niematerialne (konta do gier, zawartość cyfrowa), usługi, nieruchomości, pojazdy (w tym silnikowe, przyczepy, motocykle), przedmioty wytwarzane na zamówienie, maszyny przemysłowe. Szczegóły odnośnie kwalifikacji danego przedmiotu do Ochrony kupujących znajdują się w punkcie ##.# Umowy z Użytkownikiem. Dla uproszczenia przyjąć można, że ochroną objęte są przedmioty fizyczne (materialne), które można wysłać pocztą. W przypadku przedmiotów niekwalifikujących się do Ochrony kupujących nie ma znaczenie miejsce ich nabycia. 
W razie dalszych pytań prosimy o ponowny kontakt.
Z poważaniem
Rafał xxx
Dział Obsługi Klienta
PayPal

Witam,
po raz kolejny zapytam: jakie bezpieczeństwo gwarantuje serwis pay pal w przypadku sprzedaży pierwszych przedmiotów, których jak wynika z regulaminu nie obejmuje program ochrony sprzedających.
Prosze mi nie pisać o kupujących, nie obchodzi mnie program ochrony kupujących tylko sprzedających.

Czy wy naprawdę jesteście tak niekompetentni, czy wasz serwis to po prostu szwindel, który szuka idiotów?
Czy mam kopię tej korespondencji rozpowszechnić w sieci, czy ktoś wreszcie udzieli mi rzeczowej odpowiedzi?
Szanowny Panie AAA,
Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal w sprawie ochrony sprzedających na koncie.
Panie Jarosławie, po zapoznaniu się z wysłaną do Pana korespondencją mogę potwierdzić, że otrzymał Pan wszelkie niezbędne informacje dotyczące ochrony sprzedającego w systemie PayPal. Jeśli nadal ma Pan wątpliwości proszę o dokładne zapoznanie się z Umową z Użytkownikiem.
Dziękuję i pozdrawiam.
Z poważaniem
Justyna xxx
Dział Obsługi Klienta
PayPal

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Witam i owszem,
Po przeczytaniu umowy stwierdziłem żę albo ja czegoś w zawiłym regulaminie nie mogę znależć, albo szukacie idiotów, którzy będą sprzedawać towar licząc na dobrą wolę kupującego.
No więc, nie dowierzając w to, że tak duży serwis może sprzyjać oszustom, postanowiłem sprawdzić u żródła.
Jeśli żródło, nie zaprzecza, to hipoteza była słuszna.
Tylko po co zajmujecie mi mój czas, zamiast napisać od razu "tak, ma pan rację, nie ma ochrony na pierwsze przedmioty" ?
 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Szanowny Panie Jarosławie AAA,
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie ochrony kupujących (!!! przypis - znowu kupujących) w serwisie PayPal.
Panie Jarosławie, udzieliliśmy już Panu wyczerpująco wszystkich informacji. W razie wątpliwości proszę o przestudiowanie ze zrozumieniem naszej Umowy z użytkownikiem.
Z poważaniem
Rafał xxx
Dział Obsługi Klienta
PayPal
draus

napisał Lo1oPic3k » 2014-03-08, 19:50

Od kilku lat kupuje przez paypala i jeszcze nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów,ale z polskimi sprzedającymi i owszem i to nie raz.Dlatego cieszy mnie że paypal uczy was szacunku dla kupujących.

Za tą odpowiedź Lo1oPic3k otrzymał podziękowania od:
Burbon
Lo1oPic3k

I również dodam swoją historię

napisał Dominik1992 » 2014-04-11, 20:35

Witam

Poczytałem o paypal.

Korzystam/korzystałem z niego przez około 2-3lata

Starciłem bardzo dużo pieniedzy

Z tego wzgledu ze sprzedajemy czesci samochodowe lampy (drogie, kwoty około 600-1000eur za komplet)

Kazdy klient wymaga paypal. A Jak wiadomo paypal jest ścisle powiazany z ebay

Probowałem wielu rzeczy, Z tego wzgledu że jako sprzedajacy firmowy "musze akceptować " paypal dodawałem swoj email na ktorym nie mialem konta, wtedy platnosc była nie odebrana , kontakt z kupującym albo przelew albo pobranie , z reguly konczylo sie anulacja, badz jak trafilo na glupka to neg. komentarzem , pozniej dodałem na aukcji opis " paypal ist nicht moglich" po 2 tygodnich ebay skasowal wszystkie moje aukcje i zabronił tak pisać , gdyz jako sprzedajacy firmowy musze akceptowac paypal.

To Tylko skrawek piszę dalej....

kilka platnosci kwota ok. 1500eur na koncie, i wiadomo,,, blokada... glupie pytania zapytania dokumenty itp.

strata cennego czasu i co.... brak odblokowania powod "Nie bo nie" oraz wiadoma blokada na 160dni bodajze

wtedy po 160 dniach wybrałem kwote i powiedzialem ze nigdy i nigdy z tego dziadostwa nieskorzystam

Najlepsza historia:

Sprzedaz na ebay Sterownika LED do lampy mercedes za 130eur do belgii, platnosc paypal , odmawia przelewu ok zgodzilem sie, wysyłam (dobrze ze mialem nr paczki) po 2tyg. spor ze nie otrzymal towar , z nim brak kontaktu, kontaktuje sie z dhl, tak - paczka doręczona, znajduje cwaniaczka na internecie prowadzi jakis sklep z telefonami dodam ze arab z maroko, zadzwonil tlumacz (flamandzki) przedstawil sie jako prawnik , ten zaczał swirowac ze nie dostał bo dhl z ulicy ktos paczke ukrał (śmieszne) oczywiscie doslalem do paypal wszystkie informacje, jednak oczywiscie bez skutku caly czas email z automatu " nie posiadamy 100% pewnosci ze w/w osoba otrzymala towar) ahh szkoda slow

teraz w ostatnim tygodniu zostalo zablokowane moje nowe konto od grudnia 2013 przez paypal wyslalem juz dokladnie 45dokumentow i bez kontaktu znalezli gdzies dam powiazanie z moim prywatnym kontem itp...

zarzadali wszytkich faktur za zaplate- oczywiscie wszystko legal , dokumeny firmowe itp. ale najbardziej co mnie zaskoczylo to to ze wymagaja odemnie faktur od dostawcow itp, doslalem dwie , w odpowiedzi dostalem ze wymagaja wiecej, wff?? mam zdradzac swoje kontakty? chore,,, powiem szczerze, dzis zrezygnowałem kłade h**a na tego ebay i paypal , fakt wiesze pieniadze ale kupa siwych wlosow na glowie i mase stresu ze cos niedojedzie całe itp.

Ah.. przypomniał mi sie jeszcze jeden przypadek, wysłałem lampy do golf vi led za 800eur do Monachium , zaplacil paypal jakis dobry rok temu , dostaje email ze lampy sa uszkodzone, odpowiedzialem ze za to nie odpowiadam ze zglosi sprawe do dhl o uszkodzeniu, a on ze nie ze odsyla towar, zlozyl spor wyslal towar podal nr paczki do paypal , paypal gdy zobaczyl ze towar zostal dostarczony oddal kwote a ja dostalem nie swoje lampy tylko jakies polamane, oczywiscie brak kontaktu zdjecia swiadowie itp , paypal ma cie w DU*IE

Szczerze, odradzam, wole sprzedać mniej, mniej zarobić ale sie nie wk...wiać!
Dominik1992

napisał Burbon » 2014-05-04, 08:01

eastraderPL napisał(a):Nie mogę wkleić linków ale wystarczy wejśĆ na PAYPALWARNINGcom lub na PAYPALSUCKScom a włos się na głowie jeży.

Dodatkowa karta walutowa [bezpłatna] to w kantorze https://kantor.aliorbank.pl/. Możemy kupować dowolne waluty, a kartą płacić za zakupy na zagranicznych portalach. Unikamy kosztownego przwalutowania przez banki. Np. do zakupów na Amazon.com zamawiamy sobie kartę dolarową.
Burbon

napisał webUser » 2014-12-08, 11:50

mam pytanie odnośnie wypowiedzi mojemultimedia
... Aby transakcja kwalifikowała się do ochrony sprzedających, należy:
* Wystawić przedmiot w serwisie eBay
* Wysłać przedmiot na adres podany na stronie Szczegóły transakcji.
* Wysłać przedmiot w ciągu 7 dni od otrzymania płatności.
* Dostarczyć dowód dostawy (w celu potwierdzania dostawy wymagamy śledzenia przesyłki online).
* W przypadku towarów, których wartość przekracza 800 PLN niezbędny jest podpis odbierającego przesyłkę.
* Odpowiedzieć na ewentualne prośby o dostarczenie nam dokumentacji i innych danych.

czy mowa o adresie podanym w paypal czy ebay? bo zarówno ebay jak i paypl przysyła szczegóły transakcji
webUser

Poprzednia stronaNastępna strona