Uwaga na Paypal - opinia

Uwaga na Paypal - opinia

napisał Tomek79 » 2009-07-22, 10:23

Na podstawie własnych doświadczeń ostrzegam przed tym serwisem który tyle chwali się bezpieczeństwem.

Fakty są takie że pomagają - i oszustom, ich pseudo-ochrona to kpina. Ludzie z telefonicznej obsługi potrafią tylko mówić, przykro mi ale nic nie możemy zrobić, rozkładają ręce i nic nie robią.

Jako sprzedawca zostałem dwukrotnie oszukany przez przy pomocy paypal i już nigdy nie będę z niego korzystał.
Pierwszym razem na małą sumę więc machnąłem ręką, tym razem na 1600zł

Pan z infolinii powiedział że no powinien pan to sobie wkalkulować w koszty korzystania z paypal!

A teraz przepis na oszustwo z pomocą paypal.

Kupujecie przedmiot, płacąc przez paypal pieniędzmi z karty kredytowej, która powiązana jest kontem paypal.
(Dla jasności, wysłany przeze mnie przedmiot, dotarł bezpiecznie i bez problemów, nawet korespondowałem z jego nabywcą po tym jak go otrzymał)
Po 2-3misiącach idziecie do wystawcy karty i anulujecie transakcję (z tego co wiem to w banku macie na to pół roku). Czas reklamacji w paypal jest krótszy więc teoretycznie transakcja już była bezpieczna i zakończona. Mimo to paypal na kilka dni zawiesza środki, a potem nawet bez powiadomienia zamyka sprawę z AUTOMATU bo z pieniędzmi wycofywanymi przez bank/kartę kredytową nic nie może zrobić.

Reasumując, ponieważ przyszedł do nich bank/wystawca karty to potulnie wykonuje wszystko a kopie w d.. zwykłych ludzi pieniądze bowiem pobrali sobie z moich środków na koncie paypal.
To by było na tyle z doskonałą ochroną serwisu paypal, chronią tylko siebie i nie biorą odpowiedzialności za nic.
Tomek79

Odp

Google - reklama

Mieszasz

napisał jojo » 2009-11-03, 20:43

Co o czym piszesz to obciazenie zwrotne, czyli chargeback. Zgadzam sie, ze jest to dosc zwariowana procedura, bardzo czesto naduzywana przez nieuczciwych kupujacych i az dziwne, ze legalna.
Ale to nie PayPal wymyslil chargeback. Z tym to oni akurat nie maja nic wspolnego.
Chargeback robi ci kupujacy. PayPal w ramach ochrony sprzedawcy sprawdza, przez numer monitorowania przesylek, czy dostarczyles towar. Jak dostarczyles, to kupujacy dostaje kase w ramach tego chargebacku, a tobie oddaje kase paypal ze swojej kieszeni.
Kazdy kupujacy moze zlozyc wniosek o obciazenie zwrotne za platnosc karta i nie ma absolutnie zadnego znaczenia, czy platnosc z karty idzie przez paypal, czy nie. Z ta roznica, ze jak sprzedajesz paypalem masz jakas szanse na odzyskanie kasy
jojo

Uwaga na Paypal - opinia

napisał pjb » 2010-12-23, 19:34

Owszem to oszusci, ja mam jeszcze inny przepis na kombinacje (ktorego doswiadczylem jako sprzedawca), stad wiem. Zamawiamy cos placac paypalem z innego kontynentu, z wysylka ekonomiczna (plynie statkiem jakies 3 miesiace) po czym skladamy reklamacje. Przepisy paypala wymagaja dostarczenia zamowienia do 2 tygodni, co oczywiscie nie jest mozliwe i srodki zwraca, a za jakis czas towar przyplynie i mamy go gratis. Jak zlozylem reklamacje, pan z paypala na pytanie czy moze mi wytlumaczyc w jaki sposob statek moze doplynac z polski do australli ponizej 2 tygodni (sprawa tyczyla sie wlasnie klienta z australii) odpisal ironicznie 'nie jestem specjalista od spraw logistyki i marynistyki ale zapewne nie moze'
pjb

napisał mrowek » 2010-12-26, 17:21

Ja po doświadczeniach z paypalem zawsze kupuje za pobraniem, kase daje do ręki kurierowi i później już niech mnie w dupe pocałują.

Poczytajcie sobie tutaj paypal opinie ciekawie piszą
mrowek

napisał marco22 » 2010-12-30, 23:04

też zawsze kupowałem za pobraniem i ostatnio zastanawialem sie nad paypalem.. wiec strasznie mnie mnie zdziwiliscie samymi negatywnymi opiniami. to teraz musze sie nad tym zastanowic. znacie jeszcze jakies przypadki?
marco22

PayPal ostrzeżenie

napisał krasnal » 2011-01-01, 15:00

Mój kontakt z PayPal zakończył się nieprzyjemnie. Kilka miesięcy temu założyłem u nich konto, przelałem środki. Nie zdarzyłem dokonać zadanej operacji ponieważ konto zostało przez PayPal zablokowane. Nie podano powodów, dlaczego wpłacone środki zostały zablokowane i nie można z nimi nic zrobić. Jedna informacja, jaką dostałem to e-mail z żądaniem podania numerów karty kredytowej około 10 różnorakich dokumentów tym takie których nie posiadam. Czyli żądania nie do spełnienia.
Chciałbym zgłosić sprawę na policję jako zwykłą kradzież, ale chodzi o głupie 50 PLN i pewnie jest to „niska szkodliwość społeczna” i zapewne się tego nie podejmą.
Wiec tu pytanie: czy jest jakaś metoda odzyskania tych pieniążków bez podawania - (PayPal) numerów karty kredytowej, i narażania się na kolejną kradzież?
krasnal

w PayPal znikają przelane pieniadze

napisał iabr » 2011-01-13, 21:28

W dniu 2.11.2011 dokonałem przelewu do PayPal 62,16 zł, ale później postanowiłem je wycofać; dostałem zwrot 0,01 zł; czy to legalne? kto nadzoruje te jawne "przekręty"? w jakiej instytucji mogę zapytać o legalność działań PayPal?
iabr

OSZUŚCI

napisał alex28 » 2011-01-21, 22:17

Zgadzam się z opiniami o PayPal.
Firma zarabia na oszustwach takich jak opisano powyżej.
Mam konto u nich i chciałem je zlikwidować.
Na stronie napisali że zostało ono zablokowane bo podejrzewają że ktoś inny (?)
wszedł na moje konto i aby je odblokować muszę wykonać trzy rzeczy:
- zmienić hasło (a przecież ja to nie ja !!)
- zmienić pytania pomocnicze
(to skrajna głupota - gdyż jeżeli ja to ten drugi
to co stoi na przeszkodzie zmienić hasło i pytania)
- i wreszcie niejasny punkt że oni mnie zweryfikują
Jakoś nie mieli chyba ochoty i nie zweryfikowali.
Więc zadzwoniłem do nich i przedstawiłem sprawę.
Po kilku godzinach dostałem e-mail którego fragment przytaczam:

Aby dowiedzieć się,
dlaczego Twój dostęp do konta PayPal został ograniczony,
jakie funkcje przestały być dostępne oraz w jaki sposób usunąć ograniczenia,
wykonaj następujące czynności:

1.Przejdź do strony www.paypal.pl i zaloguj się do swojego konta PayPal.
2.Na stronie Opis konta kliknij łącze menu Centrum rozstrzygania.
3.Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Postąpiłem jak kazano
ale na stronie gdzie miały być instrukcje była ich NORMALNA strona.
Musiałbym teraz znowu dzwonić i tak w nieskończoność.
TO SĄ JAWNI OSZUŚCI - I NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ NA ICH REKLAMĘ
ONI KŁAMIĄ !
alex28

paypal to oszuści!

napisał kaprysdeco » 2011-03-01, 19:55

Dnia 16.02.2011 roku wysłałam na konto paypal 1000 złotych. Dostęp do mojego konta nie wiadomo dlaczego został mi od razu ograniczony. Wysłałam wszystkie żądane dokumenty tj-skan dowodu osobistego, skan wyciagu z banku z moim numerem konta, oraz wyciag z karty kredytowej. Dzwoniłam do kilkakrotnie, przy obecności osób trzecich, nie uzyskałam żadnej odpowiedzi dlaczego nie moge odzyskac moich pieniedzy oraz dlaczego dostep do konta został ograniczony. Dnia 28.02.2011 zadzwonilam powtórnie na infolinię po czym dostałam informacje, że/cytuję" paypal zakończył współprace ze mną". Zostałam oszukana i okradziona przez paypal, nikt z konsultantów nie potrafi mi odpowiedziec na żadne pytanie a oprócz tego nikt nie wie co mam zrobic z moimi pieniedzi, które do przesłałam. Czuje sie oszukana oraz okradziona, poniewaz nikt nie chce mi pomóc, oraz moje prośby aby ktos z przełozonych się ze mna skontaktował zostały potraktowane bez echa sprawę zgłosiłam sprawę na policję do wydziału przestępstw gospodarczych. Okazało się, że nie jestem jedyną poszkodowaną. Mam zamiar nagłośnić sprawę w mediach, pierwsze kroki juz poczyniłam, oraz wytoczyc im proces. Jeżeli ktoś chciałby się podpiąć oto mój meil kaprysdeco@o2.pl

Za tą odpowiedź kaprysdeco otrzymał podziękowania od:
Karol4010
kaprysdeco

kaprysdeco-pieniądze z kont znikaja! UWAŻAJCIE

napisał kaprysdeco » 2011-03-02, 08:31

Zapomniałam dodać, ż już dwa dni po przelaniu środków na konto paypal znikło mi z niego kilkanaście złotych-dokładnie-65. Jeżeli kiedykolwiek mieliście ochotę zarejestrować się przez ten serwis aby robic zakupy-SZCZERZE ODRADZAM! ja zrobiłam to tylko dlatego, że wcieło mi karte kredytową i musiałam 2 tygodnie czekać na wyrobienie nowej! Jeżeli juz założyliście konto na PAYPAL i zablokowali je-usuńcie je jak najszybciej!!! Jeżeli wpłaciliście jakąś kwotę na konto PAYPAL i ograniczyli wam dostęp idźcie od razu do banku-jeżeli obsługa banku bedzie wporządku to wystosuje pismo do serwisu, żeby pieniadze znalazły sie spowrotem na rachunku z którego zostały przelane ponieważ, właścieciel konta złozył apelacje w sprawie. A jeżeli i to nie poskutkuje-nie bawcie sie z serwisem w wysyłanie dokumentów-których tak naprawdę nie powinni mieć-bo to są wasze dane poufne!!!! Od razu idźcie na POLICJE!!!! nie czekajcie, aż będziecie mieć debet na koncie PAYPAL w kwocie kilku tysięcy-bo o takich przypadkach też już czytałam!!!!!!!!
kaprysdeco

Następna strona