Wypłata w polskim bankomacie przez karte Lloyds

Wypłata w polskim bankomacie przez karte Lloyds

napisał Bartek » 2007-08-02, 17:09

Niedawno wróciłem do Polski i na konto napłyneły mi pieniądze za ostatni przepracowany tam tydzień. Kwota jaką posiadam na tym koncie to 144,63 funtów. Chciałbym te pieniązki wypłacić poprzez karte lloydsa z polskiego bankomatu (PKO) i w związku z tym mam pytania -
1.Czy opłaty za wypłacenie są pobierane z wybieranej przezemnie gotówki czy z reczty tzn z tego co pozostaje na koncie.Muszę to wiedzieć aby przy wypłacaniu nie wejść na debet.A jeśli tak to czy -
2. W banku PKO powiedziano mi, że opłaty przy wybieraniu pieniędzy z konta zagranicznego poprzez bankomat są pobierane tylko ze strony banku w którym mam założone konto, z którego chcę wybrać pieniądze czyli w moim przypadku opłate za to pobiera llods. Jakie są te opłaty ?. Czy w skład tej opłaty wchodzą opłata za prowizje przy przelewie + opłata za przewalutowanie. Ile powinienem wypłacić z kwoty 144,63 aby pozostało na nim wystarczająco dużo pieniążków na opłaty za tą usługe tak abym nie wszedł na debet.
3Czy opłata za przewalutowanie jest wykonywana przy przewalutowaniu czy jest pobierana osobno z tego co pozostaje na koncie po przewalutowaniu kwoty jaką chce wybrać ?
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi
Bartek

napisał Gościnna Kasia » 2007-08-22, 10:05

W ulotce Lloyds'a można przeczytać, że przy wypłacaniu pieniędzy za granicą pobierają standardową opłatę za przewalutowanie plus 1,5% opłata (min. 2f, max. 4,5f). Nie łatwiej (i taniej?) zrobić przelew przez moneybookers? Mają konto w tym samym banku, więc pieniądze otrzymasz dosyć szybko i stracisz mniej na opłatach. (Tylko zarejestruj się na angielski adres! W przeciwnym wypadku i tak dojdą Ci opłaty - za wpłatę z angielskiego konta na polskie moneybookers)
Gościnna Kasia

napisał krato » 2007-08-23, 20:15

Kasiu a mogla bys napisac jak to dokladnie trzeba zrobic ( czy mozna zrobic tak ze dodajesz konto angielskiego banku do swoich kont w moneybookers a potem robisz przelew z tego angielskiego konta na konto wplatowe MB w UK (wiem ze takie konto jest tylko nie mam o nich danych moze ty takowe posiadasz) i jak pieniazki wplyna na konto to wtedy robisz wyplate na konto polskie )
krato

napisał Gościnna Kasia » 2007-08-24, 12:41

Dokładnie tak jak napisałeś - zakładasz konto w moneybookers (jeżeli zależy Ci na przelewach z UK do PL to warto zarejestrować się na angielski adres, jeden minus to ten, że trzeba podać stacjonarny nr telefonu, ale nie spotkałam się jeszcze z sytuacją żeby go sprawdzali :wink: ) Potem w moneybookers dodajesz angielskie konto bankowe i polskie, obydwa muszą być na Twoje nazwisko - albo podajesz tylko angielskie żeby komuś innemu wysłac pieniądze. Potem to kwestia zrobienia przelewu, chociażby przez internet. Z agielskiego konta do moneybookers jest za darmo, z moneybookers na polskie - za minimalną opłatą. Wszystko na ich stronie, po polsku.
Gościnna Kasia

napisał krato » 2007-08-24, 15:28

ja mam taka sytuacje ze konto juz mam zalozone tylko ze zakladane bylo w polsce czyli konto jakie mi sie wyswietla jesli chce wplacic pieniadze do MB jest to w BRE - dodalem bank angielski do moich kont i teraz chcialbym wplacic funty z tego angielskiego na konto jakie ma MB w Anglii ale nie znam go niestety - czy masz link gdzies na strony MB gdzie jest podane to angielskie konto wplatowe
krato

napisał Gościnna Kasia » 2007-08-25, 17:03

krato, napisalam do Moneybookers czy w ogóle jest możliwość dokonania wpłaty z własnego angielskiego konta na angielskie konto Moneybookers, w sytuacji kiedy jesteś zarejestrowany jako polski użytkownik. Na ich stronie nie ma nic na ten temat, a chyba lepiej nie ryzykowac, jeśli miałoby się to w jakiś spos. skomplikować, prawda? Ich konta w banku Lloyds nigdzie nie znajdziesz, bo ono jest podawane dopiero jak zarejestrujesz się jako użytkownik z UK - mogłabym Ci je oczywiście udostępnić (to chyba nie jest karana :P ) - ale tak jak napisałam wyżej, chyba lepiej się najpierw upewnić? Napiszę jak tylko się coś dowiem (ostatnio odpisali mi w ciągu 3 dni roboczych)
Gościnna Kasia

napisał Gościnna Kasia » 2007-08-27, 15:18

Można wpłacać na konto Moneybookers w Londynie :!: :D
Dane do przelewów:
Account holder: Moneybookers Ltd.
Bank: Lloyds TSB
Bank account number: 02645038
Sort / Bank Code: 300009
Currency: GBP
Adnotacja: ID klienta
Gościnna Kasia

napisał Nakago » 2007-09-19, 22:33

Witam wlasnie wykonalem przelew internetowy z HSBC na konto Moneybookers UK, ktos wie może ile czasu potrwa zanim pieniadze pojawią się na moim koncie MB po zalogowaniu się na ich stronce ?
Nakago