Citibank MasterCard World

napisał kulka » 2011-06-16, 14:29

Witam
Mam pytanie odnośnie karty Citibank MasterCard World. Dałam się namówić paniom w punkcie promocyjnym na tą kartę, Jednak po powrocie do domu zaczęłam się zastanawiać nad pewnymi rzeczami. Załapując się na promocję powiedziane mi zostało 0 zł za korzystanie karty itp itd. Zastanawiam się czy jeśli karta do mnie dotrze i jej w ogóle nie aktywuje to nie będzie mi nic uciekać z konta za np. opłatę za cośtam i cośtam związane z kartą... Wiem, że za wydanie jest 5zł i za przedłużenie w kolenjym roku 85 zł na: rok? Chcę po prostu wiedzieć czy jak ją posiadam to nic mi nie będzie pobierać z konta :)
Wiem, że za transakcje kartą będą mi wsuwać kasę z konta na jakie przychodzi wypłata z pracy, ale raczej wątpię, że gdziekolwiek z niej skorzystam.
Czy jest możliwość wycofania się całkowitego z posiadania karty tzn. zerwania umowy jak już karta przyjdzie bez żadnych kar i opłat?
Bo wiem, że panie sa miłe itp. ale czy nie wpuszczają człowieka w żadne bagno opłat miesięcznych za posiadanie i kary za wycofanie się z umowy.
Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
kulka

Odp

Google - reklama

napisał KitchenGirl » 2011-06-19, 14:19

Witam

Karta Citibank MasterCard World jest nową kartą kredytową w ofercie BH. Do końca lipca karta przyznawana jest dożywotnio bezpłatnie, tzn. bez żadnej (i to podkreślam) opłaty rocznej. Czy podpisywała Pani dodatkowy regulamin promocji? Powinien on standardowo zostać dołączony do wniosku o wydanie karty. To o czym pani wspominała - 5 zł w pierwszym roku i 85zł w kolejnych latach - dotyczy pozostałej gamy kart kredytowych Citi. Karta MS World jest objęta promocją i za nią nic Pani nie płaci. Dla upewnienia, proszę zadzwonić na infolinię 0801 322 484 lub (22)692 24 84 i poprosić o potwierdzenie tego faktu (wszystkie rozmowy na CitiPhone są nagrywane). Karta kredytowa Citibank MasterCard World jest na tyle unikatową kartą, że może Pani nazbierane przy zakupach punkty (działa podobnie, jak karty lojalnościowe BP, PLUS i LOT) wymieniać nawet na gotówkę (poprzez zwrot na rachunek karty kredytowej). To o czym Pani wspominała:

kulka napisał(a):Wiem, że za transakcje kartą będą mi wsuwać kasę z konta na jakie przychodzi wypłata z pracy, ale raczej wątpię, że gdziekolwiek z niej skorzystam.

to polecenie zapłaty, które w wygodny sposób pokryje Pani zadłużenie (w całości lub w kwocie minimalnej) z bieżącego wyciągu. Oczywiście musi Pani jedynie dopilnować, aby były zawsze odpowiednie środki na koncie tak, aby polecenie zadziałało i aby zadłużenie zostało spłacone wg Pani dyspozycji. Jeśli mogę coś tu jeszcze doradzić - z karty kredytowej wygodnie jest płacić za zakupy, tankowanie paliwa etc., gdyż w takiej sytuacji korzysta Pani przez 54 dni z nieoprocentowanego kredytu (oczywiście warunkiem jakoby jest regularna spłaca całości zadłużenia, wynikająca z wyciągu). Zawsze można również większy wydatek (przekraczający sumę 850 pln) rozłożyć na równe raty, tzw. "Raty Komfort": max.24 miesiące, z oprocentowaniem niższym, jak na samej karcie).

Odniosła się Pani również do chęci zamknięcia karty, jeśli chciałaby Pani to zrobić - może Pani zadzwonić na CitiPhone lub zostawić pismo w najbliższym oddziale, aczkolwiek proszę pamiętać, że stanie się Pani posiadaczką karty kredytowej, która:
1. Da Pani możliwość korzystania z bezpiecznej formy płatności bezgotówkowych i gotówkowych: karta jest zabezpieczona chipem, PIN nadaje Pani sobie sama (taki, do jakiego jest Pani przyzwyczajona na przykład)
2. Służy również do płatności zbliżeniowych PayPass w transakcjach do 50zł
3. Przez 54 dni korzysta Pani z nieoprocentowanego kredytu, co jest równoznaczne z tym, że korzysta Pani z kredytu darmowego
4. Zadłużenie na karcie może Pani wygodnie spłacać z konta osobistego poprzez polecenie zapłaty oraz rozłożyć je w razie potrzeby na równe raty
5. Zbiera Pani punkty, które później wymienia na nagrody: zakupy z rabatem, bony zakupowe, gotówkę.

Jest wiele więcej atutów przemawiających ZA tym, aby kartę kredytową MS World zachować i z niej korzystać. W razie pytań, jestem do Pani dyspozycji.

Pozdrawiam Serdecznie,
Agnieszka
doradca finansowy
Bank Handlowy w Warszawie SA
KitchenGirl

napisał monikamonika » 2012-01-13, 00:32

Witam, również zapisałam się do tego programu..ale zastanawia mnie jedna rzecz. Co się dzieje w momencie kiedy nie korzystam ze środków mi przyznanych. Udostępniono mi 2500zł. Czy ja muszę w miesiącu tą kwotę wykorzystać? Czy one leżą nieoprocentowane. Bardzo proszę o pomoc. Nie chciałabym sytuacji, kiedy nie korzystam a muszę spłacać odsetki.
Pozdrawiam
Monika
monikamonika

napisał creditcardciti » 2012-01-24, 12:58

monikamonika napisał(a):Witam, również zapisałam się do tego programu..ale zastanawia mnie jedna rzecz. Co się dzieje w momencie kiedy nie korzystam ze środków mi przyznanych. Udostępniono mi 2500zł. Czy ja muszę w miesiącu tą kwotę wykorzystać? Czy one leżą nieoprocentowane. Bardzo proszę o pomoc. Nie chciałabym sytuacji, kiedy nie korzystam a muszę spłacać odsetki.
Pozdrawiam
Monika

2500zł to jest dostepny limit z jakiego korzystasz nie płacisz od niego odsetek itp
przykładowo w lutym wypłaciłaś 1000 zl dostepnego limitu masz 1500 generowany jest wyciąg 1 raz w miesiącu mowiący pani aniu wykorzystała pani 1000 zl prosze zapłacić 1000 lub minimum 30 zl i dalej korzystaj z karty
jeśli oddałaś 500 zł zamiast całości zadłuzenia to dostepny limit masz 2000zl a 500 jeszcze musisz oddać
creditcardciti

napisał Saturninus » 2012-01-24, 17:00

creditcardciti napisał(a):przykładowo w lutym wypłaciłaś 1000 zl

Wypłacić = pobrać gotówkę np z bankomatu, wówczas jak w każdej kredytówce naliczane są odsetki.
Saturninus

karta citi

napisał uzkijani » 2014-03-15, 12:32

byc moze zainteresuje pania nastepujaca informacja. Wlasnie zorientowalam sie, ze bank citi nalicza mi oplate za karte world mastercard (8 zl/mies), mimo ze zalozylam ja w ramach promocji "na zawsze za darmo", o ktorej pani pisala.
jakis pomysl co zrobic? Nie chodzi mi o zwrot oplat, to za malo, bo prawdopodobnie citi oszukuje na duza skale. Nie przyszlo mi do glowy nawet sprawdzac wyciagow, gdy nie korzystalam z karty. Placilam nia rachunki domowe, wiec czasem w ogole nie uzywalam.
uzkijani

napisał marcinmi » 2014-09-28, 22:57

kulka napisał(a):Witam
Mam pytanie odnośnie karty Citibank MasterCard World. Dałam się namówić paniom w punkcie promocyjnym na tą kartę, Jednak po powrocie do domu zaczęłam się zastanawiać nad pewnymi rzeczami. Załapując się na promocję powiedziane mi zostało 0 zł za korzystanie karty itp itd. ....

a dostałeś 100 złotych na start za jej założenie bo teraz mają taką promcję.
Obrazek
Na moim blogu ją opisuje 50zlzakonto.pl
marcinmi