karta kredytowa Citibanku [rozwiązanie umowy]

karta kredytowa Citibanku [rozwiązanie umowy]

napisał Abcd » 2009-06-16, 13:47

Witam
Jakiś czas temu zostałem naciągnięty na podpisanie umowy o wydanie karty kredytowej w Citibanku. Zostałem kilkukrotnie przy tym zapewniony, że jeśli nie zdecyduję się na korzystanie z niej, bez żadnych zobowiązań mogę się z niej wycofać - jeśli nie aktywuję karty do 14 dni, mogę ją zniszczyć i wyrzucić, a umowa staje się wtedy nieważna. Po podjęciu decyzji, iż nie będę z niej korzystał, tak też uczyniłem. Przekonany, iż tym samym nie łączy mnie z bankiem umowa, pozbyłem się też po jakimś czasie związanych z nią dokumentów. Niedawno ku mojemu zaskoczeniu przyszła do mnie informacja o zmianach w regulaminie usługi, dostarczana przecież tylko aktualnym klientom banku. Po mailowej prośbie o wyjaśnienie tej sytuacji, zostałem lakonicznie poinformowany, że nieaktywowanie karty nie rozwiązuje umowy.
W jaki sposób, nie posiadając numeru karty, mogę rozwiazać umowę z bankiem? I czy powinienem oczekiwać kiedyś niespodzianki w postaci niespłaconych rzekomych należności wobec Citibanku (typu prowizja za wydanie karty)?
Abcd

napisał sumi » 2009-06-16, 22:45

zadzwoń na citilinię i poproś dzial kart kredytowych i tam zrezygnuj z karty - to tyle
sumi

napisał piotrs1978 » 2009-06-17, 21:15

sumi napisał(a):zadzwoń na citilinię i poproś dzial kart kredytowych i tam zrezygnuj z karty - to tyle

Dzwoniąc na infolinię Citibanku musisz podać numer karty - to nie jest takie łatwe. Udaj się najpierw do najbliższego oddziału Citibanku i tam konsultant po sprawdzeniu twojej tożsamości powie ci Twój numer karty oraz przyjmie rezygnację. To jest według mnie właściwe rozwiązanie. Uwaga ogólna - nie ma czegoś takiego ,że po podpisaniu umowy jeśli nie korzystam z produktu go wyrzucić i sprawa załatwiona. Należy w ciągu 14 dni złożyć Oświadczenie o odstąpieniu od umowy karty kredytowej w formie pisemnej, jeśli wiesz, że nie będziesz z tego produktu korzystał. Natomiast po okresie 14 dni można złożyć wypowiedzenie umowy karty kredytowej. Można owszem wypowiedzenie złożyć telefonicznie, gdyż rozmowy są nagrywane, ale najpewniejsza jest forma pisemna
piotrs1978

napisał malpka04 » 2009-09-05, 07:59

Procedura rezygnacji z karty kredytowej wygląda następująco: podnosisz słuchawkę, wykręcasz numer 0801 32 24 84. Wybierasz język menu - Polski (1), następnie obsługa karty kredytowej (1) i w momencie, gdy automat powie, aby wprowadzić nr karty: kliknij zero. Połączysz się z konsultantem. Od razu powiedz, że chcesz zrezygnować z karty. Niestety samo pismo nie wystarczy. Najpierw zadzwoń na infolinię, złóż dyspozycję zamknięcia karty. Bez niej karta nie zostanie zamknięta (okres wypowiedzenia to 30 dni). Następnie możesz wysłać pismo z informacją, że tego i tego dnia, o tej i o tej godzinie składałeś na citiphone - dyspozycję zamknięcia karty. Prosisz o zamknięcie rachunku karty. Jeśli komuś zależy, może wspomnieć o zaświadczeniu potwierdzającym zamknięcie (koszt 35 zł). Karte mozna zniszczyc na wlasna reke.
malpka04

??

napisał Jimmy » 2012-04-09, 20:44

Witam.
Czyli ja nie zameirzam aktywowac akrty.. wysle odstapienie od umowy. I karte zostawie w razie dodatkowych problemów. Pozniejszym terminie ją zniszcze. Tak? Dobrze zrobie? Nie mam zamairu odbierac 1000 niechcianych telefonow.. bo nie mam na to ochoty.
Jimmy

napisał lorak » 2012-04-14, 15:05

Witaj Jimmy! widze, ze jestes na bieąco w tym temacie, wiec chętnie bym sie Ciebie poradził... historia podobna... Dziś milo porozmawiali, posłuchałem, podpisałem, ale po głebszych przemysleniach i opiniach w internecie nie mam ochoty z tego korzystać...
Pytam... Wysłałeś "Odstapienie od Umowy" zanim karta do Ciebie przyszła pocztą, czy czekałeś aż przyjdzie i dopiero wtedy zaczałeś działać? Bo na tym "odstapieniu" należy wpisac numer karty, a poki co chyba go nie ma...
w ogole udało sie wywiazac z tego?
Pozdrawiam!
lorak

:)

napisał Jimmy » 2012-04-15, 18:53

Ja wysłałem po otrzymaniu karty.. wpisałem numer itd. Teraz czekam na jakies info z ich strony...
Jimmy

napisał lorak » 2012-05-08, 14:08

Jimmy, jak tam u Ciebie sprawa?
Ja dostałem tydzień temu 2 listy, pewnie z umowami(jeszcze nie otworzyłem, bo byłem na majówce to sie tym nie zajmowałem), ale w tym tygodniu robie to.
Napisałeś tylko odstąpienie, czy dzwonienie też było potrzebne? jakies potwierdzenie, że karta została zamknięta było?
lorak

napisał lorak » 2012-05-09, 16:34

Dobra, już karta zamknięta.
Odstąpienie należy wysłać od razu po otrzymaniu umów pocztą, bo trzeba to zrobić 14 dni od DATY ZAWARCIA umowy(w moim przypadku karta przyszła 12 dni po zawarciu umowy w Realu na korytarzu, a do tego nie otwierałem listu przez pare dni, bo majówka była, stąd nie zmieściłem sie w 14-stu dniach).
Ale po tych 14 dniach zadzwoniłem na infolinie, 8 minut poczekałem na konsultanta, powiedziałem mu, że minęło 14 dni, że chce odstąpic od umowy, zaczął oferować mi szmery bajery, darmowe prowadzenie przez rok, 20 % zwrot kosztów zakupów przez najbliższy miesiąc...
Powiedziałem, że mimo to dziękuję, akwizytorstwo (i aktorstwo) sie skończyło, "karta zostanie zdezaktywowana od dnia jutrzejszego, prosze przeciąć karte".
Dzieki bardzo, "było, ni ma, Hiroszima", mam nadzieje, że to koniec grzebania w kredydowym bagienku.
lorak

:)

napisał Jimmy » 2012-05-28, 18:48

No ja zadnego info nie dostalem.. mam na to w sumie wyj****ne :P Karte zniszczylem.. i lezy sobie w szufladzie.. :P:P Juz nigdy sie nie dam na zadne głupie oferty w realach i Focusach :P Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
Jimmy

Następna strona