Wcześniejsza spłata karty kredytowej BZ WBK

Wcześniejsza spłata karty kredytowej BZ WBK

napisał Bartek007 » 2014-09-08, 19:55

Witam,

Posiadam karte kredytową w BZ WBK. Na broszurce z banku mam coś takiego, że z początkiem okresu rozliczeniowego mam 30 dni na zakupy (po tym okresie przygotowywane jest zestawienie transakcji) i potem mam 24 dni na spłatę zadłużenia. Jeśli swój limit wykorzystałem w tydzień to mogę spłacić kredyt i korzystać dalej z karty? Limit jaki posiadam, to jest limit jaki mogę wykorzystać w miesiąc, czy limit którego po prostu nie mogę przekroczyć (ale jak spłacę wcześniej to mogę korzystać dalej)?

Proszę o pomoc
Bartek007

Odp

Google - reklama

napisał MichSzym » 2014-09-09, 07:56

Limit który posiadasz to górna granica twojego umownego kredytu. Jeżeli wykorzystasz go w tydzień a potem go spłacisz to znowu możesz z niego korzystać.
Zawsze przy KK jest tak że można przez 30 dni robić sobie zakupy na kredyt. Potem bank generuje wyciąg i ma się 24, 25 lub 26 dni (w zależności od banku) na spłatę minimalnej kwoty albo całości zadłużenia.
Jeżeli będzie się miało po tych 30 dniach jeszcze jakieś wolne środki na karcie zakupy można robić dalej już na nowy 30 dniowy okres.
MichSzym

napisał beintouch » 2014-10-13, 20:29

Generalnie:

1. Okres 30 dni o którym wspominasz, to tak zwany cykl rozliczeniowy Twojego rachunku karty kredytowej.

Po zakończeniu cyklu rozliczeniowego, jest generowany wyciąg

2. Po wygenerowaniu wyciągu, następuje tzw. grace period (okres bezodsetkowy), wynoszący zazwyczaj ok. 24 dni (+/- w zależności od banku). Dokładny termin spłaty znajdziesz na wyciągu

Wraz z rozpoczęciem grace period do okresu rozliczeniowego w pkt. 1 rozpoczyna się nowy cykl rozliczeniowy, po którym następuje właściwy dla niego grace period

Możesz spłacić:
1) minimum kwotę minimalną

lub

2) dowolną kwotę pomiędzy kwotą minimalną a całkowitą kwotą zadłużenia wskazaną na wyciągu

Każda wpłacona kwota powiększa limit dostępnych środków. Tak więc w przypadku gdy w ciągu 30 dni wykorzystasz 1000 PLN, spłacisz 200 PLN, a całkowity limit przyznany w ramach umowy to 2000 PLN - do wykorzystania w kolejnym cyklu zostanie 1200 PLN (należy tez doliczyć odsetki).
beintouch