Handel walutami: lepiej inwestować na forex czy w kantorach?

Handel walutami: lepiej inwestować na forex czy w kantorach?

napisał Benea » 2019-11-29, 08:54

Handel walutami: lepiej inwestować na forex czy w kantorach na zasadzie kup / sprzedaj jak wzrośnie/spadnie?
Z jednej strony forex - więc dźwignia, możliwości itd,
a zdrugiej ryzyko chyba mniejsza po prostu w kantorze?
Nawet w tych kantorach bankowych - jak myślicie?
Benea

Odp

Google - reklama

napisał jarrek85 » 2019-12-28, 19:33

Benea napisał(a):Handel walutami: lepiej inwestować na forex czy w kantorach na zasadzie kup / sprzedaj jak wzrośnie/spadnie?
Z jednej strony forex - więc dźwignia, możliwości itd,
a zdrugiej ryzyko chyba mniejsza po prostu w kantorze?
Nawet w tych kantorach bankowych - jak myślicie?

Cześć,
handlując w kantorze musisz mieć większa gotówkę żeby jakoś sensownie zarobić bo wachania w kursach są znikome i trzeba nadrabiać na ilości kupionej waluty. Natomiast na rynku foreks wykorzystując dźwignię mamy większe możliwości zarobku ALE i większe ryzyko straty wszystkiego. Przy handlu w kantorze jedynie jakieś załamanie gospodarki w danym kraju spowoduje znaczącą utratę środków
jarrek85

napisał Wilder24 » 2019-12-29, 22:41

Najlepiej ogarnąć konto walutowe na którym jest niewielki spread oraz automatyczny zakup/sprzedaż :)
Wilder24

handel walutami

napisał Benea » 2019-12-31, 15:23

jarrek85 napisał(a):Cześć,
handlując w kantorze musisz mieć większa gotówkę żeby jakoś sensownie zarobić bo wachania w kursach są znikome i trzeba nadrabiać na ilości kupionej waluty. Natomiast na rynku foreks wykorzystując dźwignię mamy większe możliwości zarobku ALE i większe ryzyko straty wszystkiego. Przy handlu w kantorze jedynie jakieś załamanie gospodarki w danym kraju spowoduje znaczącą utratę środków

Czyli coś za coś...
albo mniejsze możliwości zysku ale większe poczucie tego, że nie stracę (no chyba, że kantor zbankrutuje),
albo większe możliwości zysku, ale i idące za nim ryzyko.

A co do forex - jeśli już by się na to zdecydować,

- to bardziej samodzielnie, żeby mieć pełną kontrolę nad pieniedzmi,
    - czy może automaty które robią transakcje handlowe za mnie,
    - czy np takie automaty gdzie można kupic dostęp do kapitału innej firmy i nim handlować, zamiast swoim? Czytałam o takim rozwiązaniu na stronie https://prop-erly.eu/ .

czy wszystkiego po trochu?
Benea

Monfex- platforma bitcoin

napisał PiotrPbtcinvest » 2020-01-20, 17:34

Monfex to godna polecenia platforma do gry z dźwignią, która coraz bardziej zyskuje na popularności w kryptowalutowych społecznościach. Jest prosta i intuicyjna, co sprzyja początkującym oraz zaawansowanym, którzy zniechęcili się do korzystania z innych serwisów jak np. BitMex. Co więcej, Monfex oferuje aż 12 różnych par kryptowalutowych, niskie prowizje oraz niezdefiniowany czas kontraktu, dzięki czemu nasze zlecenia można anulować w każdej chwili. Na pochwałę niewątpliwie zasługuje dostępna 24/7 infolinia oraz przyjazne podejście do użytkownika, który dzięki dodatkowym materiałom edukacyjnym ma szansę na polepszenie swoich umiejętności w grze z dźwignią. Jedyną wadą serwisu jest to, iż nie podano danych założycieli, przez co niektórzy mogą mieć wątpliwości co do wiarygodności platformy. Monfex review użytkowników póki co zweryfikował wszelkie plotki i na dziś nie ma powodów do obaw. Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://bit.ly/monfexinvest
PiotrPbtcinvest

napisał jarrek85 » 2020-01-25, 21:28

Benea napisał(a):
Czyli coś za coś...
albo mniejsze możliwości zysku ale większe poczucie tego, że nie stracę (no chyba, że kantor zbankrutuje),
albo większe możliwości zysku, ale i idące za nim ryzyko.

A co do forex - jeśli już by się na to zdecydować,

- to bardziej samodzielnie, żeby mieć pełną kontrolę nad pieniedzmi,
    - czy może automaty które robią transakcje handlowe za mnie,
    - czy np takie automaty gdzie można kupic dostęp do kapitału innej firmy i nim handlować, zamiast swoim? Czytałam o takim rozwiązaniu na stronie https://prop-erly.eu/ .

czy wszystkiego po trochu?

Wszystkiego po trochu to raczej nie bo nigdzie nie pójdzie 100% skupienia tylko będziesz po łebkach wszystko ogarniać.
Handel samodzielnie na forex wymaga moim zdaniem sporo czasu i swoje trzeba wysiedzieć przed wykresami. Dodatkowo dochodzi czynnik ludzki czyli Nasze emocje zwłaszcza gdy tracimy kasę i potem szybko chcemy się odegrać.
Co do automatów to korzystałem z kilku zawsze max 3 miesiące działały i szło zerowanie konta dlatego tutaj trzeba mocno weryfikować.
Przejrzałem z grubsza tą stronkę Properly i wiesz może czy te wyniki co pokazują od 2014 to są ich realne czy może jakieś symulacje stratetgii? Bo jeżeli są to realne wyniki to kurde jestem w szoku bo widać ze działają od kilku lat i zarabiają co jest rzadkością na tym rynku.

Za tą odpowiedź jarrek85 otrzymał podziękowania od:
Benea
jarrek85

napisał Benea » 2020-02-02, 12:40

no to prawda, nie chodziło mi to , zeby wszystko na raz robić,
bo doba też tylko jedna, a portfel ograniczony, raczej wymieniłam możliwości, jakie są i z których mozńa skorzystać ale nie jednoczesnie bo to przesada.

ps Jarrek gdzie znalazłeś te wyniki o których mówisz od 2014 bo nie widzę tego?
Benea

napisał jarrek85 » 2020-02-28, 20:10

Benea napisał(a):no to prawda, nie chodziło mi to , zeby wszystko na raz robić,
bo doba też tylko jedna, a portfel ograniczony, raczej wymieniłam możliwości, jakie są i z których mozńa skorzystać ale nie jednoczesnie bo to przesada.

ps Jarrek gdzie znalazłeś te wyniki o których mówisz od 2014 bo nie widzę tego?

Na ich stronie są dostępne statystyki :)
Proszę o to link: https://panel.prop-erly.eu/Global/Dashboard
są tutaj wyniki od 2014 roku z podziałem na każdy miesiąc/rok/strategię :)

PS. sorki że dopiero teraz ale zapomniałem że na tym forum pisałem :P
jarrek85

napisał Benea » 2020-03-18, 09:44

spoko, dzięki, ja też ostatnio nie mam głowy
Benea