Lokata po śmierci !

Lokata po śmierci !

napisał Crusader39 » 2009-02-06, 23:40

Witam!!!Proszę o pomoc w zaistniałej sytuacji,może zacznę od początku.Mój dziadek założył prze śmiercią lokaty dla swoich prawnuków,oczywiście pełnomocnictwo powierzył tylko jednej osobie,a mianowicie mojej ciotce(dziadek nie ufał na tyle rodzicom by ich samych upoważnić do lokat).W tym momencie nasuwa się pytanie czy rodzić dziecka ma prawo do tej lokaty??Czy jest jakiś kruczek prawny by wyegzekwować oddanie pełnomocnictwa na rodzica od ciotki która nie jest opiekunem prawnym dziecka???Jak tą sprawę można rozwiązać???Jest to trochę zagmatwane ponieważ lokata jest na nazwisko mojej córki a pełnomocnikiem w tym momencie są dwie osoby czyli moja ciotka i jej córka, dziadek zmarł więc co dalej?? Nie mam możliwości sprawdzenia co się z tymi pieniędzmi dzieje(niestety mam głupią ciotkę:) )nawet gdybym chciał te pieniądze zainwestować lepiej to nie wiem jak się do nich dobrać.Proszę o wyrozumiałość i pomoc w tej sprawie
Crusader39

napisał Franek_Franciszek » 2009-02-07, 22:02

bombonierke linda i butelke sheridan'sa i do ciotki sie ladnie usmiechac ;) jak pelnomocnictwo jest na nia to teraz ona decyduje, chyba ze dziadek cos innego w testamencie zapisal, inaczej nei da rady
Franek_Franciszek

napisał Crusader39 » 2009-02-07, 23:20

Wydaje mi się że w ten sposób się nie da natomiast założyciel umarł więc pełnomocnictwo powinno wygasnąć tak mi się wydaje??Druga dziwna rzecz to dlaczego ciotka dała pełnomocnictwo swojej córce-przecież ja jestem rodzicem tej do której należy ta lokata.Gdyby nawet się coś wydarzyło ciotka by zmarła i musiałbym się użerać z kuzynką o pieniądze mojej córki.W takim razie po czyjej stronie stoi prawo???Nadmieniam że dziadek nie zostawił żadnego testamentu co do tej lokaty.Słyszałem też że sąd rodzinny orzeka na kogo mają być ewentualne pieniądze i kto może ich pilnować i na co zostaną przeznaczone.
Crusader39

napisał gimlass » 2009-02-08, 00:23

Pełnomocnictwo wygasa wtedy kiedy własciciel lokaty umrze. Jesli Lokaty byly zakladane na twoje małoletnie dzieci a ciotka zostala upowazniona to te dzieci w momencie osiagniecia pelnoletnosci moga te upowaznienie odwołac. Dziadek nie ma tutaj nic do rzeczy, lokata nie była zakładana na niego. Pełnomocnictwo jest wazne tylko za życia. Dopiero zapis na wypadek smierci gwarantuje ze pieniadze po smierci włascicieli lokaty przejda na zapisobiorców,czyli osoby,ktore dostanapieniadze z lokaty.
gimlass