Zgubione konto oszczędnościowe dla dziecka

Zgubione konto oszczędnościowe dla dziecka

napisał Olaaa » 2019-07-11, 14:50

Witam,
piszę w dość nietypowej sprawie, a mianowicie. Moja babcia założyła na mnie konto oszczędnościowe dla dziecka do 18 roku życia. Gdy miałam 7 lat zmarłą moja babcia i podobno pieniądze były od tego okresu wpłacane przez moją mamę. Aktualnie mam 22 lata i chciałabym uzyskać dostęp do tych pieniędzy, lecz moja mama nie chce mi powiedzieć w jakim banku są te pieniądze. Nie przypominam sobie, żeby w wieku 18 lat ktokolwiek z banku podpisywał ze mną umowę czy aneks. Proszę o pomoc w jaki sposób mogę uzyskać informację czy to konto rzeczywiście istnieje na moje nazwisko.
Olaaa

Odp

Google - reklama

napisał checkbankpl » 2019-07-19, 18:26

Witaj,
najprościej, szczególnie jeśli banków w Twoim mieście nie ma wiele, udać się z dowodem osobistym do wszystkich i zapytać czy jest w tym banku konto, którego jesteś posiadaczem lub pełnomocnikiem. Pracownik banku musi udzielić Ci takiej informacji i nie będzie to żadnym problemem.
Natomiast jeśli nie podpisywałaś żadnej umowy do tego rachunku, to bardzo prawdopodobne, że posiadaczem jest babcia lub mama, a na Ciebie jest po prostu ustanowiony zapis na wypadek śmierci. Jeśli tak jest to za życia posiadacza nie masz dostępu do tych pieniędzy, dopiero po jego śmierci. W takim przypadku mama robi bardzo nierozsądnie, bo musiałabyś wiedzieć w razie takiej ewentualności w jakim banku są te pieniądze.

Jeśli nie chcesz robić wycieczki po bankach, to radzę po prostu porozmawiać z mamą i powiedzieć jej o tym zapisie i że w razie potrzeby nie będziesz wiedziała nawet do jakiego banku iść.

Powodzenia,
Maciej
www.checkbank.pl - sprawdzone oferty bankowe
checkbankpl