Fundusze TFI w BPH

Fundusze TFI w BPH

napisał maksimus » 2012-10-25, 23:06

Drodzy forumowicze. Może ktoś podpowie co zrobić. 6 lat temu założyłem z okazji chrztu fundusz mojej wnuczce. Wpłacałem systematycznie pieniadze. Fundusz raz zarabiał raz tracił. Uzbierałem kwote x i fundusz ja stracił. chciałem zlikwidowac to mi doradca odradził że to jest fundusz długoletni i odrobi. No i dotej pory jeszcze nie odrobił ale juz nie chce czekać. Złożyłem o likwidacje funduszu żeby ratować co zostało. I co sie okazało. Nie moge odebrac moich pieniedzy bo fundusz jest na wnuczkę. Jak będzie miała 18 lat to sobie odbierze. Zgoda bo to dla niej tylko że ten fundusz daje ciała i do tej pory to moze nic nie być. A oni swoje że tylko sąd opiekuńczy moze zdecydowac o wypłacie. Jaki sąd ona ma rodziców. To jest nie Bank tylko Vabank III. Ja jestem w umowie dysponentem kasy. A ta --- w Banku mówi mi że takie jest prawo bankowe. Macie jakis pomysł bo ja trace cierpliwość. Nie ide na razie do banku bo byscie mnie obejrzeli w TVN 24 jak odbieram kasę. Musze ochłonąć.
maksimus :twisted:
maksimus

Odp

Google - reklama

napisał brandmind » 2012-10-26, 12:32

Witam,
jeżeli wnuczka jest uczestnikiem programu opartego o fundusze, to reprezentuje ją przedstawiciel ustawowy - najczęściej rodzic. Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z konta małoletniego można wycofać środki (składać żądania odkupienia jednostek uczestnictwa) tylko w granicach zwykłego zarządu majątkiem osoby małoletniej, a także zgodnie ze statutami konkretnych funduszy - niekiedy jest to kwota do 1 tys. zł. Jeżeli dyspozycje obejmują większe kwoty, wymagane jest zezwolenie sądu, określające zakres uprawnienia do dysponowania majątkiem osoby małoletniej.

Pozdrawiam, Joanna
Doradztwo Finansowe on-line Brandmind
brandmind

napisał maksimus » 2012-10-26, 18:09

Dziękuję Joasiu. Wszystko to wiem i to mi się właśnie nie podoba. Ja założyłem fundusz, ja wpłacam pieniadze i ja chciałbym mieć wpływ na moje pieniadze. Nikt mnie nie informował i nie mam też tego w umowie z bankiem jak zakładałem fundusz że nie będę mógł wybrac kasy jak mi sie odmieni, nie będzie mnie stać, zachoruję, umrę czy cokolwiek innego. Byłem dziś w banku i nadal twierdzę że to jest Vabank. Zmieniłem rodzaj funduszu. I poczekam. Jak nie sprawdzi sie scenariusz Mayów to w przyszłym roku wystąpie do Sądu o wypłatę całości kwoty. Wnuczka ma dwoje zgodnych rodziców a o sobie nawet nie wspomnę. Najciekawsze jest to że ja nie chciałem zabierać kasy tylko przenieść fundusze na inny produkt. Chore w tym kraju to wszystko. WQ Szwajcarii gdzie mój brat ma wiekszość majatku jest to tak przejrzyste i proste że szok. jeszcze raz dzieki Joasiu.
maksimus