Jak zacząć inwestowanie na forex

odp

napisał Franek44 » 2017-03-01, 18:55

Teoria jest ważna, ale nijak ma się to do normalnego inwestowania. Wtedy pojawia się mnóstwa aspektów, których nie masz przy inwestowaniu na sucho, bez kasy. Nie podejmujesz decyzji pod presją czasu, nie ma ryzyka, nie zastanawiasz się nad stratami. Od roku jestem na systemie Easymarkets. Z mojej perspektywy największe znaczenie ma na pewno stop loss i opcja anulowania operacji. Z tym anulowaniem operacji chodzi o to, że w ciągu 60 minut od zawarcia transakcji można ją jeszcze anulować. Oczywiście za opłatą, ale w ten sposób naprawdę już 2 razy uciekłem z poważnej wtopy.
Franek44

Odp

Google - reklama

napisał oli78 » 2017-03-06, 15:12

Nie boicie się ryzyka związanego z utratą kapitału? W tym wypadku jest ono wyjątkowo wysokie...
oli78

odp

napisał Franek44 » 2017-03-10, 18:42

Pewnie, że anulowanie operacji można nadużywać - wiele zależy po prostu od danego przypadku. Każde narzędzie trzeba poznać. Po to masz wersję demo, żeby nauczyć się rozsądnego korzystania z narzędzi. To samo ze stop loss. Czy mi się zdarzyło źle z tego skorzystać? Pewnie, nie raz, ale w 90 proc. przypadków na anulowaniu operacji wyszedłem zdecydowanie na plus.Po demie zaczynasz na małych kwotach, bo też czymś innym jest inwestowanie normalnych pieniędzy. Tutaj również łapiesz kolejne doświadczenia.
Franek44

odp

napisał Franek44 » 2017-03-14, 18:56

Narzędzia mające wpływ na bezpieczeństwo inwestowania będą zawsze przydatne - nigdy w 100 proc. wszystkiego nie przewidzisz. Bywało, że anulowanie operacji przydawało się kilka razy w tygodniu, a bywały tygodnie przerwy bez korzystania z narzędzia. Najważniejsze jest wyczucie korzystania, a do wyczucia potrzebne jest już po prostu doświadczenie.
Franek44

odp

napisał Franek44 » 2017-05-15, 18:11

Tak. Ale nie wystarczy teoria. Dopiero kiedy inwestujesz, ale też obserwujesz inne systemy, widzisz o co tutaj chodzi i dlaczego dane rozwiązanie jest tak ważne. Inny system też może ci dać stałe spready, ale co z tego, skoro będą one zmienne w czasie wydarzeń, które mogą mieć duże znaczenie dla zmian gospdoarczych? A Easymarkets utrzyma stałe spready. Podobnie jak dalej będzie miał gwarantowany stop loss, nie będzie miał poślizgów przy cenach transakcji. To wszystko zauważysz, ale z czasem, z nabieraniem doświadczenia na forex.
Franek44

napisał Franek44 » 2017-07-10, 17:52

Czy pracujesz na aplikacji easyMarkets? Mniej więcej miesiąc temu pojawiła się polska wersja, ale nie miałem okazji testowania.
Warto? Są te same funkcje, co w opcji na komputery?
Franek44

napisał Benea » 2019-11-29, 09:02

Franek44 napisał(a):Teoria jest ważna, ale nijak ma się to do normalnego inwestowania.

Dokładnie tak jak mówisz - na forexie jest mnóśtwo teoretyków,
którzy wszystko wiedzą najlepiej, ale jak przychodzi do faktycznego wystawiania pozycji, to niestety okazuje się, że np emocjonalnie nie dają sobie rady z napięciem, stresem itd , i to niestety przekłada się na efekty mierne...
Ja np wiem, że nie dam radę opanować pewnych emocji handlując na walutach sama, więc wolę automat, które zrobi to za mnie i odetnie nerwówkę.

---
Zautomatyzowany handel na walutach: http://www.prop-trading.pl/
Benea

napisał jarrek85 » 2019-12-25, 21:49

Benea napisał(a):
Franek44 napisał(a):Teoria jest ważna, ale nijak ma się to do normalnego inwestowania.

Dokładnie tak jak mówisz - na forexie jest mnóśtwo teoretyków,
którzy wszystko wiedzą najlepiej, ale jak przychodzi do faktycznego wystawiania pozycji, to niestety okazuje się, że np emocjonalnie nie dają sobie rady z napięciem, stresem itd , i to niestety przekłada się na efekty mierne...
Ja np wiem, że nie dam radę opanować pewnych emocji handlując na walutach sama, więc wolę automat, które zrobi to za mnie i odetnie nerwówkę.

---
Zautomatyzowany handel na walutach: http://www.prop-trading.pl/

Dodam jeszcze do tego że na demo wszystko fajnie się układa bo nie gramy "naszymi pieniędzmi". Gdy zaczyna się gra na real koncie i na "naszych pieniądzach" to wtedy emocje mocno biorą górę bo juz robi się lekki ból du.. zwłaszcza na początku gdy stracimy trochę $$ :)
jarrek85

napisał Benea » 2020-01-12, 17:22

jarrek85 napisał(a):Dodam jeszcze do tego że na demo wszystko fajnie się układa bo nie gramy "naszymi pieniędzmi". Gdy zaczyna się gra na real koncie i na "naszych pieniądzach" to wtedy emocje mocno biorą górę bo juz robi się lekki ból du.. zwłaszcza na początku gdy stracimy trochę $$ :)

zgadza się, dlatego ja nie handluję ani na demo, ani na koncie własnym realnym, tylko w firmie proptradingowej. Ich konto, ich real, ich kasa, ja płacę za dostęp do strategii na 3 parach walutowych i keszuję 75% zysku z tego co ich automat ugra. Ini biorą 25 i wszyscy zadowoleni.
Benea

napisał jarrek85 » 2020-01-12, 21:31

Benea napisał(a):zgadza się, dlatego ja nie handluję ani na demo, ani na koncie własnym realnym, tylko w firmie proptradingowej. Ich konto, ich real, ich kasa, ja płacę za dostęp do strategii na 3 parach walutowych i keszuję 75% zysku z tego co ich automat ugra. Ini biorą 25 i wszyscy zadowoleni.

O proszę sprytne rozwiązanie ;) Można powiedzieć że zminimalizowałaś ryzyko stania się "królową Forex" i wyzerowania depo :P takie firmy zazwyczaj mają dobrze rozplanowany MM.

Od dawna współpracujesz z nimi?

..
Zautomatyzowane strategie zarabiajace na rynku walutowym:
prop-erly.eu
jarrek85

Następna strona