jaki wybrać rachunek inwestycyjny dla początkującego gracza

jaki wybrać rachunek inwestycyjny dla początkującego gracza

napisał svan » 2007-08-12, 18:44

Od dłuższego czasu interesuję się grą na giełdzie i zdecydowałem wykonać pierwszy krok w tym kierunku a mianowicie otworzyć rachunek inwestycyjny w którymś z domów maklerskich.
z tego co się orientuje to wiele osób polecają rachunek w BOŚ'u jednak osobiście myślę ze to jest rachunek dla ludzi zajmujących sie grą profesjonalnie a przedewszystkim regularnie, ja natomiast szukam czegoś prostrzego, gdzie będę mógł próbować swych sił co jakis czas nie narażając się na duże wydatki zwiazane z utrzymaniem samego rachunku i jego prowadzenia.

Tak wiec reasumując, szukam rachunku taniego w utrzymaniu, (takze nie wymagajacego wpłaty na konto duzej kwoty na konto tak jak w BOŚu) a jednoczesnie przejrzystego i prostego w obsłudze

Zastanawiałem się np. nad otworzeniem konta połaczonego z rachunkiem Maklerskim w mBanku, czy to jest dobry wybór na początek??
svan

Odp

Google - reklama

napisał kizior » 2009-11-06, 10:13

Mam ten sam problem

Chcialbym sprobowac zarabiania inwestujac w akcje ale :
1. boje sie bo nie jestem obeznany w temacie
2 nie wiem gdzie i jakie konto sie otwiera
Nie mowie o jakichs duzych pieniadzach. Chcialbym inwestowac np 200 zl a zysk moze byc niewielki, aby tylko byl jakis
Jesli ktos jest w stanie pomoc, doradzic to bardzo prosze
kizior

napisał vendor » 2011-04-08, 10:50

Znalazłem zestawienie 17 biur maklerskich, dość aktualne. Tam są podstawowe opłaty i prowizje
http://www.stopazwrotu.pl/1,40,Zestawienie_rachunkow_inwestycyjnych.html
vendor

napisał MarekB » 2011-04-10, 16:03

Nie brałbym na serio tego zestawienia, gdyż jest niekompletne - nie zawiera np. BM Alior Banku
MarekB