Jaki fundusz OFE wybrać?

Jaki fundusz OFE wybrać?

napisał Gość » 2007-04-24, 16:27

Jakoś na dniach będe musiał wybrac sobie jakis fundusz emeytalny. Osobiście myślałem o ING Nationale Nederladen. Jaki wy polecacie?
Gość

Odp

Google - reklama

napisał jdominik » 2007-07-06, 10:23

Wiadomo, że lepiej wybrać większy fundusz, takie fundusze zwykle wykazują większą stabilność i konsekwencję inwestycji.
Myślę również, że warto zwrócić również uwagę na jakość obsługi klienta przez firmę. W tym wypadku na pewno nie polecałbym Commerciala, wielu klientów ma nie zwindykowane składki, a Commercial nic w tej sprawie nie robi.
Niektóre firmy b. dobrze obsługują klientów. Klient w tym przypadku ma przydzielonego własnego agenta, który ma obowiązek dbania o to, żeby składki zostały windykowane i inne sprawy dotyczące OFE, żeby już klient (często nie mający o tym pojęcia) nie musiał się o to martwić.
Wysokość opłat nie różni się bardzo pomiędzy funduszami. Najważniejsze są wyniki inwestycyjne, stabilność i dbanie o klienta (a nie tylko o jego pozyskanie). Myślę, że poleciłbym OFE Generali.
Wszelkie informacje mogę dodatkowo udzielić pod numerem gg: 5911006.
jdominik

napisał PatronX » 2008-05-02, 15:50

Osobiście wybrałem ING NN OFE, ma dobre wyniki i dużą część kapitału lokuje w akcje, a akcje dają największe stopy zwrotu w dłuższym okresie.
PatronX

ODP.

napisał Doradca GoFinance Maciek » 2008-05-20, 10:17

Witam,

ING NN OFE to obecnie jeden z najlepszych otwartych fundusz emerytalnych w kraju ,o ile nie najlepszy!!!

Z całą pewnością mogę polecić ten fundusz

Pozdrawiam!!!
Doradca GoFinance Maciek

napisał mariush5532 » 2008-09-09, 12:58

Ja wybrałem Commerciala i jestem z tego dumny. Posiadają najniższe opłaty za zarządzanie ponieważ skupiają 2,79 mln Polaków więc mogą sobie na to pozwolić. Mam bardzo dobrego agenta, który wszystko mi wyjaśnia jak do niego zadzwonię.

CU jest na rynku od początku czyli od 1991 (ubezpieczenia) i od 1999 (OFE) i mają bardzo dobrą pozycję. Posiadają certyfikat ISO - szybka ściągalność składek (powyższe stwierdzenie uważam że jest "z kapelusza" ponieważ gdyby CU nie ściągało składek to by nie przyznali im ISO - które jest odnawiane co kwartał).

ISO jest gwarancją dobrej obsługi klienta i jakością usług - przykładem jestem ja i moja rodzina, która jest w CU. Dużym plusem dla mnie jest stabilność - CU inwestuje 70 % w obligacje a tylko 30 % w akcje - bezpieczeństwo w inwestowaniu.

Ważne! Biorąc pod uwagę wybór funduszu warto wejść na stronę Krajowego Nadzoru Finansowego - rządowa strona- tam są wszystkie dane często aktualizowane. Co najważniejsze - jest to wiarygodna strona.

Większość stron na temat funduszy ma różne rankingi - co ciekawe - każdy inny i wychodzi, że każdy fundusz jest na 1 miejscu.

Żeby się w tym nie zagubić radzę przemyśleć wybór dokładnie!

Ważne 2! Funduszy kiedyś było bardzo dużo, zostało 15, a za chwilę 14 ponieważ Aegon wchłania Bankowy. W końcu zostaną 3 albo 4. Jeżeli fundusz zostaje wchłaniany to proszę nie wierzyć w cuda, że portfel emerytalny wchłanianego funduszu na tym nie traci - zmiana pracowników, szkolenia, zmiana nazwy. Do nie są małe pieniądze

Aha.... Nie patrzcie na roczne rankingi bo one nic nie mówią...
Najważniejszy jest ranking od początku istnienia funduszu do dzisiaj.
Są fundusze, których stopa zwrotu jest uzależniona od giełdy. Nie będę podawał przykładów, żeby nie robić antyreklamy.

Najlepszy wybór to samodzielny wybór!

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru funduszu
mariush5532

napisał pawel1990 » 2008-12-11, 20:09

A co myslicie o PZU Złota Jesień? Jest warte uwagi?
pawel1990

ja już wybrałem

napisał wolominiak » 2009-07-31, 18:54

A ja już wybrałem fundusz CU i jestem zadowolony, jest on obecnie największym OFE w Polsce więc chyba warto
wolominiak

napisał piotrs1978 » 2009-12-14, 15:13

W przyszłym roku najprawdopodobniej ceny obligacji pójdą w dół a to ze względu na wzrost stóp procentowych. Tak więc warto się zastanowić czy nie zainwestować bardziej w akcje, które w długim okresie czasu przynoszą wyższe zyski. Jeśli ktoś natomiast nie lubi ryzyka to polecam bezpieczniejsze fundusze pieniężne
piotrs1978

napisał Viki78 » 2010-04-12, 11:35

ja wybrałam ING I JESTEM ZADOWOLONA
Viki78

FIZ

napisał karqołomny » 2011-04-26, 09:42

ja zainwestowałem ostatnio w FIZ BPH TFI nowy, niewymagający dużej ilości wkładu - Multi inwestycja. Z tego co się dowiedziałem jest mega bezpieczny ale zobaczymy w praniu..:)
karqołomny

Następna strona