Lokata na 30 zł dziennie z bankomatu

Lokata na 30 zł dziennie z bankomatu

napisał ntb5600 » 2020-04-13, 14:28

Dzień dobry.
Mój brat ma 40 lat jest alkoholikiem, totalne dno, odziedziczyliśmy dom za 400 000 zł, do podziału po połowie, sprzedamy i muszę go spłacić. Brat jest troszkę ułomny, jak każdy pijak ale żółtych papierów niema. Nie dam mu pieniędzy do ręki bo wiem, że przepije wszystko z koleżkami i przegra na automatach. Sam zaproponował abym mu dawał codziennie troszkę pieniędzy, ale jak pociągnie "tygodniówkę" to potrafi zapukać o 3:00 rano bo go suszy i chce iść po piwko na CPN albo niema na papierosy. Wpadłem na pomysł aby wpłacić te pieniądze na konto w banku, na jakąś lokatę i zablokować je, aby brat mógł wypłacić z bankomatu 30zł dziennie przez 18 lat bo tak obliczyłem, że na tyle starczy. Przy jego chlaniu i tak nie pożyje dłużej, a ja przynajmniej będę mógł tyle dla niego zrobić aby miał na jedzenie, aby mógł zapłacić, prąd i wodę w mieszkaniu socjalnym, które ma od miasta. Nie chcę aby brat został bezdomny. Dobrze by było, aby niewykorzystane dziennie pieniądze nie kumulowały się i żeby nie można było wybrać np. 60zł na drugi dzień, tylko aby przechodziły dalej na okres trwania "lokaty - pensji".

Rozmawiałem z bratem o tym i on się na to zgadza, tylko, że ja nie wiem, który bank świadczy taką usługę, czy ktoś może mi coś doradzić.

Fajnie by było, aby te 30 zł dziennie można by było wybrać na jakiś kod z bankomatu bo brat kartę i tak zgubi pijany.

Proszę aby mi coś doradził
ntb5600