BGŻ - Konto bankowe - Opinie, Oceny, Pytania

BGŻ - Konto bankowe - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-09, 12:45

Czy warto założyć konto bankowe w BGŻ (Plan Standardowy. Plan Internetowy, Plan Aktywny)? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z bankiem BGŻ i wyraź swoją opinie o koncie w banku BGŻ.
Zadaj pytanie odnośnie oferty danego konta bankowego (Plan Standardowy, Plan Internetowy, Plan Aktywny).

Konto w banku BGŻ -Podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

- bank

napisał kolejorz » 2010-03-03, 09:35

zdecydowanie odradzam ten bank,
zupełny brak profesjonalizmu,
ciagłe próby oszukania i znikające pieniądze z konta za pomocą nowych kart chipowych i tzw bez prowizyjnych bankomatów euronetu
kolejorz

napisał rodzynek2 » 2010-03-03, 09:48

Ale w taryfie pisze, że opłata za Euronet jest pobierana- min. 5 zł przy planie internetowym,
rodzynek2

konto bgż

napisał gosc » 2011-01-31, 12:31

z tego co i wiadomo to bankomaty sieci Euronet stały się bezpłatne dla wszystkich posiadaczy kont w BGŻ dopiero w maju :]
gosc

odpowiedź nt.BGŻ

napisał Jolka » 2011-02-01, 19:52

Jeśli chodzi o BGŻ, nie mam żadnego dowiadczenia, ale nie zaryzykuję przechodzić do nich, bo niedawno w ich oddziale w moim mieście wykryto poważne oszustwo.
Jolka

konto Bgż

napisał wilku » 2011-03-14, 20:10

Założyłem ror w BGŻ i jestem zadowolony. bardzo dobry czytelny interfejs, przelewy się robi bardzo szybko, można sobie zapisać zaufanega odbiorcę i nie wklepywać kodu z tokena czy ze zdrapki. Ponadto dostaję się 1% premii od wpływu na konto.
wilku

konto

napisał jurekkk72 » 2011-06-20, 14:35

nie polecam, płacisz prowizje co miesiąc a jak się spóźnisz 1 dzień to wydzwania kilka osób z banku i Cie strasza odsetkami aha i przysyłają pisma, że trzeba jakieś dziwne prowizje płacić na rachunku firmowym. a jak chcesz się dowiedziec co to za prowizja to oczywiście nie ma osoby kompetentnej, która by Ci mogła na to odpowiedzieć i wciskają, że to za jakieś "monity". Odradzam wszystkim ten beznadziejny bank. Nie dajcie się oszukać jak ja
jurekkk72

Polecam ten bank

napisał jareeeeek » 2011-07-14, 12:06

Osobiście kiedyś szukałem niewielkiego kredytu około 5tys pln. W mBanku gdzie miałem konto nie miałem zdolności kredytowej poszperałem w necie i BGŻ przy udzieleniu kredytu wymusił założenie też u nich rachunku ROR - dzięki niemu kredyt sam pobiera zgodnie z harmonogramem należności z przypisanego ROR-u. Na początku miałem plan internetowy który kosztował 1zł za prowadzenie i chyba 3 lub 4 zeta za kartę jeśli nie wykonałem nią obrotu na 400 zeta w miesiącu. Nie monituję wszystkich informacji od banku ale w ofercie nie ma już planu internetowego a jest podobny ePlan na który mnie chyba sami z automatu przenieśli (zapewne po informacji wysłanej do mnie na którą nie zareagowałem czyli zaakceptowałem nowe warunki) i teraz prowadzenie konta nic mnie nie kosztuje a wymagany obrót kartą żeby nie płacić za jej posiadanie to 300 zeta - nowy produkt lepszy produkt i zmiana na korzyść klienta co cieszy. Od jakiegoś czasu jest nowy produkt Konto z podwyżką na który chyba się przeniosę... wystarczy wynagrodzenie rzędu 500 złoty żeby mieć bilans zerowy z posiadaną kartą debetową koszt 5 pln/mc i mamy wszystkie bankomaty za darmo.

Z niemiłych doświadczeń miałem raz jakieś problemy przy kolejnym kredycie ale to system zblokował dzięki niekompetentnej pani w małej miejscowości... zakończyłem ubieganie się o tamten kredyt i wziąłem drugi identyczny w innym oddziale (Łódź - Manufaktura) gdzie jednego dnia umówiłem się telefonicznie na godzinę 17 gdzie wypełniłem i podpisałem dokumenty a następnego środki miałem do dyspozycji.

BGŻ razem z mBankiem który służy mi do przelewów i wygodna eKarta na dzień dzisiejszy wypełniają moje potrzeby finansowe. Od jakiegoś czasu szukam czegoś alternatywnego ale jak przyjrzę się bliżej ofercie konkurencji to pozostaję przy dotychczasowych bankach.
Wcześniej korzystałem z Pekao SA drogi ale obsługa profesjonalna otwierałem konto w Ełku zamykałem je po kilku ładnych latach w Toruniu. Inteligo jakoś mi nie leżało to dziecko PKO i po wysłaniu rezygnacji listownie bez problemu zamknięte zaś samo PKO drogie przepełniona masa klientów długie kolejki i nie można było zamknąć rachunku w innym oddziale niż było otwierane paranoja.

BGŻ i mBank Polecam.
jareeeeek

Konto Plus z Podwyżką

napisał annika » 2012-02-07, 13:40

Ponieważ nie ma osobnych tematów na różne konta BGŻ, jestem zmuszona napisać moje pytanie w tym temacie.
Widzę, że BGŻ nie cieszy się popularnością w tym dziale forum - postów niewiele, a sam opis kont jest już nieważny. Czy to dobry znak, że jest niewiele osób niezadowolonych?
Przy okazji przepraszam za powtarzanie tych samych pytań, które sformułowałam w temacie o wyborze najlepszego konta, powinnam była od razu przejść do części forum o opiniach na temat poszczególnych kont :?

A teraz do rzeczy. Chodzi mi właśnie o Konto Plus z Podwyżką. Wg reg/toip ma ono mieć takie parametry:
- 0 zł za otwarcie, prowadzenie
- 8/5 zł za kartę, opłata obniżona po transakcjach bezgotówkowych kartą na 300 zł na m-sc,
- bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
- realizacja zlecenia stałego i polecenia zapłaty bez opłat,
- przelew w placówce 5 zł, internetowy za darmo,
- otworzenie/modyfikacja zlecenia stałego w placówce 2 zł, odwołanie 5 zł, w internecie wszystko za darmo,
- to samo dla polecenia zapłaty nie wiadomo czemu w ogóle nie jest uwzględnione w toip (inne banki każą płacić zazwyczaj tak samo, jak za zlecenie stałe, więc nie wiem, o co chodzi?).
Warunki otrzymania premii:
- 1% od najwyższego wpływu, a nie od sumy wpływów,
- max 50 zł min 3 zł (czyli wpływ w wys. 300-5000 zł),
- rozliczenie 3 operacji bezgotówkowych wykonanych kartą.

Czy w praktyce wszystko jest przez bank respektowane?
Czy rzeczywiście wszystkie bankomaty są za darmo? W mojej miejscowości są bankomaty: PKO BP, Pekao SA i BPS i z tych chcę korzystać.
Czy bank nie miga się od wypłaty "podwyżki"? Czy w tytule przelewu od pracodawcy powinno się znaleźć jakieś słowo klucz, jak to życzy sobie PKO BP w przypadku Konta za zero?
annika

napisał OlA111111 » 2012-02-16, 17:49

WSZYSTKIE bankomaty przy tym planie konta są bez prowizji, a premia jest wypłacana w ciągu 10 dni od końca cyklu rozliczeniowgo;)
OlA111111

Następna strona