Deutsche Bank - Konto DB Net - Opinie, Oceny, Pytania

Deutsche Bank - Konto DB Net - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-09, 22:44

Czy warto założyć konto bankowe DB Net w Deutsche Banku? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie DB Konto.
Zadaj pytanie odnośnie oferty konta bankowego w Deutsche Bank.

DB Net Konto Deutsche Bank -Podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

ja raczej zrezygnowałem

napisał dariuszzz » 2013-06-21, 23:03

SZEROKIM ŁUKIEM,
nie sobie nie robiłem z negatywnych opinii nt DB na tym forum, przypisując je "klientom problematycznym" zaryzykowałem i zarejestrowałem się na konto dbnet. nastepnego dnia po rejestracji wykonałem telefon do DB w celu uzyskania informacji nt kart kredytowych. Bardzo miły Pan wspomniał, że oddzwoni do mnie konsultant o wspólnie ustalonej godzinie; oczywiście nie zadzwonił (byłem trochę zaskoczony i zły bo nie planowałem na ten czas żadnych swoich spotkań aby spokojnie z konsultantem porozmawiać). Konsultantka zadzwoniła dnia nastepnego; na moją uwagę, że przecież ustaliliśmy czas rozmowy na dzień poprzedni o określonej godzinie, Pani coś warknęła, nawet nie próbując się w najprostrzy sposób wytłumaczyć, czy przeprosić, ale machnąłem ręką, zdarza się. Podczas dalszej części rozmowy czułem się trochę jak podczas "intymnego" badania lekarskiego, a kiedy padło oficjalne pytanie czy mam doktorat (?) coś mną wstrząsnęło (akurat robiłem w przeszlości doktorat w Stanach:)). Cały czas miałem wrażenie, że bank mi robi straszną łaskę, że chcę u nich zdeponować swoje pieniądze (szczerze mówiąc nie cierpię na niedobór gotówki i oszczędności mam "trochę"). Byłem zaskoczony, że negatywne opinie o DB potwierdziły się i w moim przypadku, szybko więc oddzwoniłem do banku aby uprzedzić, że wysyłanie umowy nie będzie potrzebne bo ostatniej rozmowie rezygnuję z oferty. Pan zgłoszenie przyjął. po 10 minutach otrzymałem telefon od kuriera w jakim terminie chciałbym aby umowa trafiła do mnie, wytlumaczyłem Panu, że przecież przed chwilą powiadomiłem bank o rezygnacji. po kilkunastu minutach ponowny telefon z banku, czy to prawda, że rezygnuję z umowy (niezbyt sympatyczna rozmowa). Potwierdziłem...Kurcze blade, to ten szyld niemieckiego, słynnego banku to chyba jakieś nieporozumienie, albo po prostu my, Polacy jak to często bywa, zawsze wszystko potrafimy zniszczyć.
Dwudniowy kontakt i decyzja o pozostaniu w banku macierzystym. jesli więc ktoś rozważa opcję DB niech lepiej wszystko dokładnie wcześniej sprawdzi, w końcu pieniądze to rzecz "przydatna' i wymagająca opieki przez odpowiedzialne placówki. Dziwne; mi zależy im nie:))
dariuszzz

nowe opłaty

napisał zygmunt69 » 2013-06-24, 09:23

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami „Tabeli prowizji za czynności bankowe i opłat za inne czynności wykonywane przez Deutsche Bank PBC S.A. - dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej” zmianie ulega wysokość rabatu dla opłaty za obsługę karty VISA Electron w pakiecie dbNET. Od 22 lipca 2013 roku wysokość Rabatu będzie wynosić 4,00 zł, a nie jak dotychczas 5,00 zł. Oznacza to, że Klient, który dokona w miesiącu sierpniu 2013 roku transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę równą lub przekraczającą 200,00 zł zapłaci za obsługę karty VISA Electron 1,00 zł.
zygmunt69

napisał aranel » 2013-07-04, 09:35

zygmunt69 napisał(a):Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami „Tabeli prowizji za czynności bankowe i opłat za inne czynności wykonywane przez Deutsche Bank PBC S.A. - dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej” zmianie ulega wysokość rabatu dla opłaty za obsługę karty VISA Electron w pakiecie dbNET. Od 22 lipca 2013 roku wysokość Rabatu będzie wynosić 4,00 zł, a nie jak dotychczas 5,00 zł. Oznacza to, że Klient, który dokona w miesiącu sierpniu 2013 roku transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę równą lub przekraczającą 200,00 zł zapłaci za obsługę karty VISA Electron 1,00 zł.

Właśnie. A zakładając konto nadal utrzymywali że jest rabat 5zł przy jednej transakcji w miesiącu. Aktywowałam dzisiaj konto i widząc tą informację stwierdziłam że od razu się stąd zabieram, ponieważ nie używam karty tyle, żeby co miesiąc wydawać 200zł i jeszcze do tego płacić. Po prostu kpina. Chyba przejrzę jeszcze raz ofertę Alior Banku. Tutaj skusiła mnie właśnie karta i konto 24H, ale bez karty jedno konto już mam.
aranel

napisał fredo87 » 2013-07-05, 15:37

Pomysl nad kontem rozsądnym aliora. to dobra opcja jeśli płacisz kartą za zakupy spożywcze (no i przelewała na nie pensję).
fredo87

napisał maciek111 » 2013-07-08, 11:50

Jeżeli wykonuje przelew internetowy na kwotę wyższą niż 200zł to zalicza się to do rabatu opłaty za kartę? Czy jedynie płatności kartą?
maciek111

napisał Qbus » 2013-07-11, 10:33

maciek111 napisał(a):Jeżeli wykonuje przelew internetowy na kwotę wyższą niż 200zł to zalicza się to do rabatu opłaty za kartę? Czy jedynie płatności kartą?

Nie zalicza się. Chyba, że zapłacisz kartą tam gdzie jest to możliwe (np. zamiast robić przelew za zakupy allegro zapłać visą w PayU).
Qbus

napisał maciek111 » 2013-07-11, 23:04

Niestety nie place karta praktycznie wcale. Zatem 5zl nie usmiecha mi sie, trzeba znalezc nowy bank. Jakas alternatywe dla dbnet polecacie? Mysle nad powrotem do mbanku albo sprobowac cos nowego, np. T-Mobile, tyle, ze slyszalem, ze czesto sa problemy z systemem.
maciek111

Wypłaty z bankomatów nadal będą wliczane?

napisał sj » 2013-07-15, 13:26

zygmunt69 napisał(a):Szanowni Państwo,

A czy kwoty wypłat z bankomatów nadal będą wliczane do tych transakcji ?
sj

napisał Db » 2013-07-15, 16:32

TAK
Db

napisał karta » 2013-08-15, 22:02

Jak zrezygnować z karty w DB ? Opłata wynosi 30 zł... Czy jest jakiś inny sposób na to ? :?
karta

Poprzednia stronaNastępna strona