HSBC - Konto HSBC Premier - Opinie, Oceny, Pytania

HSBC - Konto HSBC Premier - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 00:14

Obrazek

Czy warto założyć konto bankowe HSBC Premier w HSBC? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie HSBC Premier.
Zadaj pytanie odnośnie oferty konta bankowego w HSBC.
admin
Administrator

Odp

Google - reklama

HSBC Premier - warunki?

napisał Nuter » 2009-10-01, 15:08

Witam,

Pytanie dotyczy warunków jakie należy spełnić aby założyć konto.
Oficjalnie podaje się depozyt w wys. 150 tyś. PLN lub opłatę 100pln która ma raczej odstraszać mniej zamożnych klientów.
Zaoferowano mi założenie i bezpłatną obsługę konta (tak samo jak przy 150tyś) jeżeli miesięczny wpływ na konto będzie wynosił 12tyś. Oszywiście 3 pierwsze m-ce gratis itd.
Czy ktoś spotkał się z podobną ofertą w tym banku i może to potwierdzić?

Pozdrawiam
Nuter

HSBC Premier - warunki?

napisał xyz » 2009-12-29, 22:40

Witam,
no i jak? założył pan tam konto?
Zdaje się, że teraz obniżyli do 8 k zł.
xyz

HSBC Premier

napisał icdt » 2010-03-10, 13:47

Witam,

Wczoraj podpisałem umowę z HSBC. Próg wynosi nadal 150 tys. lub 8 tys. miesięcznie. W razie gdyby cokolwiek się stało, że klient nie jest w stanie wpłacić w jednym miesiąu tych 8 tys., trzeba skontaktować się z osobistym doradcą. W przypadkach uzasadnionych, z reguły nie jest naliczana żadna opłata. Jeśli wynika to z przyczyn mniej drastycznych, bank nalicza opłatę 100 zł. Poza tym obsługa konta (poza przelewami m-narodowymi które mają opłaty mało atrakcyjne - 0,25% od kwoty, min. 10 max 100 zł) jest całkowicie bezpłatna. W każdej chwili można też zamknąć konto i zakończyć umowę bez żadnych kar i dodatkowych opłat.

Do założenia konta przekonały mnie trzy elementy:
- globalna marka i dostępność na całym świecie
- indywidualne podejście, dobra obsługa
- brak opłat za prowadzenie konta

Bank ma tylko dość słabe oprocentowania na lokatach (5-6% z tego co się dowiedziałem), ale trudno, jakoś to przeżyję. Ważne info dla tych którzy lubią kredyty - HSBC nie ma w ofercie żadnych kredytów oprócz w miarę niezłego hipotecznego.

Doskonałym rozwiązaniem jest natomiast wypukła karta debetowa MasterCard, co rzadko się zdarza przy rachunkach bieżących.

Nie wiem jeszcze czy dobrze zrobiłem, to się okaże. Zawsze podchodzę z pewną rezerwą do ofert typu "nic nie płacisz bo jesteś dla nas ważny", ale trzeba poczekać. W razie czego się wycofam i tyle.

Pzdr
icdt

???

napisał pepe » 2010-04-06, 21:33

no rzeczywiście bardzo atrakcyjna oferta - żenua
pepe

opinia

napisał ppp » 2010-07-20, 11:34

Premier to żenada - obsługa to czysta amatorka, owszem wszyscy się uśmiechają, ale rozwiazanie problemu przewaznie przekraca mozliwosci prawcowników (tego sie nie da zrobic), zero konkretow - beda opowiadawc o salonikach prasowych na lotnisku - stanowczo niepolecam i odradzam
ppp

hsbc

napisał niezadowlony » 2010-08-05, 20:28

Premier to porazka - opisany wyzej limit 8tys to promocja na pierwsze 12 mcy, potem trzeba miec 150k. Te 8 tys to wplywy na rachunek a nie dochody klienta, wiec namawiano mnie na konto zebym zalozyl i robil wplyw i wyplyw, bo doradcom liczy sie do planu... - po prostu zenujace. Z ciekawostek karta mastercarda bez chipa - na podpis, baaaaaaardzo niskie oprocentowanie depozytow, brak oddzialow, baardzo wysokie oplaty za fundusze, ktore u innych dostepne sa za darmo- jak dla mnie oferta kompletnie nijaka, nie wnoszaca zadnej wartosci dodanej a robią z tego niewiadomo jaki klub VIP... Założylem, spróbowałem - teraz zamknąć muszę zeby wplywow nie pilnowac.... :P
niezadowlony

napisał kasia » 2010-08-10, 17:35

Rachunek HSBC Premier nie jest dla zwykłego Kowalskiego i skoro nie byłeś zadowolony bo musiałeś pilnować aby udało się zasilić 8 tys miesiecznie i był z tym problem to na pewno nie jest to dla Ciebie. :D
kasia

HSBC

napisał Bartas » 2010-10-07, 23:36

Słuchajcie HSBC jest Bankiem globalnym dającym Wam szereg korzyści. Ale aby to spełnić trzeba spełnić jeden z dwóch warunków, czyli zainwestować z HSBC 150 tysięcy zł, lub przelewać wynagrodzenie w wysokości 10tys. miesięcznie na konto. Jednakże proszę bardziej skupić się na tym pierwszym warunku bo on uprawnia do statusu klienta Premier na całym świecie. Jeżeli te warunki zostaną spełnione to konto będzie darmowe. Jednakże proszę zauważyć, że klienci Premier bardziej są nastawieni na międzynarodowość i globalność Banku niż na to czy konto jest "darmowe". "Darmowe" Konto to slogan Alior Banku i na to stawia głównie ten Bank. Natomiast HSBC stawia na globalny zasięg i masę rozwiązań dla klientów, przy wykorzystaniu grona specjalistów.
Bartas

HSBC Premier Polska to kpina...

napisał Platyna » 2010-11-02, 13:28

Witam,

Założenie konta w banku HSBC Premier Polska na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie trwa ponad dwa tygodnie lub dłużej.
Byla początek października kiedy to zadzwoniłem do infolinii HSBC z prośba o kontakt bankiera/handlowca ze mną w sprawie założenia konta HSBC Premier. Po tygodniu nikt do mnie nie oddzwonił wiec osobiście udałem się na ulice Marszałkowską w Warszawie w celu założenia konta. Handlowiec/bankier poinformował mnie, ze należny mieć 150 tys. lub minimalne wpływy 10 tys złotych. Po kolejnym zapytaniu się mnie czy chce założyć konto, odpowiedziałem TAK. Dodałem również, ze nie mam czasu wiec proszę o streszczenie się w wypisywaniu dokumentow, etc. Bankowiec/handlowiec poformował mnie, ze pakiet startowy odbiorę następnego dnia ponieważ nie posiadają obecnie TOKENÓW. Zgodziłem się zaznaczając, ze przyjadę na krotka chwile zabiorę tokeny i po wszystkim.
Następnego dnia przyjeżdżam odebrać "Welcome pack" jednak okazuje się, ze tokenów ani śladu. Przecież bez tokenów nie mogę, dokonywać transakcji, itp. Oczywiście mogę przelać te 150 tys. lub więcej ale nie będę miał do nich dostępu - żenada. Dzisiaj jest już 02 listopad 2010, a tokenów ani śladu. Bankowiec z ulicy marszałkowskiej nie oddzwania, nie odpowiada na e-maile:) Nie pozostaje mi nic innego jak wybranie sie do banku jeszcze raz, zamkniecie konta i przy okazji złożenie jakieś skargi. Tak skończyła się moja przygoda z HSBC PREMIER POLSKA.

Woli informacji najstarszy polski bank w którym ktoś z was ma konto i korzysta z usług bankowości platynowej lub wyższej zostawia HSBC PREMIER POLSKA daleko w tyle.

P.S.
Jak ktoś z was uparcie bedzie chcial zalozyc konto w HSBC PREMIER POLSKA to radze przy podpisaniu umowy z HSBC poprosić o tokeny :);)

platyna
Platyna

Następna strona