ING Bank - Konto Direct - Opinie, Oceny, Pytania

ING Bank - Konto Direct - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 00:17

Czy warto założyć konto bankowe Direct w ING Bank Śląski? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie Direct.
Zadaj pytanie odnośnie oferty konta bankowego w banku ING.

Konto Z Lwem Direct ING - Podstawowe parametry:

admin
Administrator

napisał asustive » 2012-08-23, 18:54

Dla mnie jest jeden wielki minus, który wpłynął na to, że szukam nowego konta, a mianowicie system księgowania płatności. W momencie wejścia na konto przez internet nie można się doczytać kiedy i za co się płaciło ponieważ system ten jest znacznie opóźniony.
Wiąże się to również z tym, iż płatności kartą trzeba dokonać dużo wcześniej niż minie miesiąc żeby bank zdążył zaksięgować zapłatę i nie pobrał 7zł za jej obsługę.
Jeśli komuś to przeszkadza nie polecam, natomiast poza tym system jest w pełni darmowe i sprawne :-)
asustive

ING a docenianie klienta

napisał Miszangelo » 2012-08-23, 21:12

Witam wszystkich którzy noszą się z zamiarem korzystania z usług ING bank. Jestem ich klientem od 8 miesięcy a na moje konto wpływa regularnie co miesiąc ponad 6000zł. Gdy zakładałem konto otrzymałem informację od doradcy banku że w przypadku regularnych wpływów na konto pojawią się z ich strony oferty produktów bankowych na tzw uproszczonych procedurach. I co? - i nic, zero. A gdy poszedłem do banku o drobną pożyczkę gotówkową to przedstawili mi wykaz tylu dokumentów do dostarczenia że wbrew treści reklamy telewizyjnej tak naprawdę wolę iść do rodziny - będzie szybciej i bez zbędnych formalności.
Miszangelo

ing dobre konto ;)

napisał Daniel2109 » 2012-10-25, 12:14

Ja w ing jestem od kilku lat kiedyś miałem konto z lwem student lecz pobierało mi opłate 5zł lub 3% za wypłąty w obcych bankomatach, lecz poszedłem do oddziału zlikwidować konto i okazało się ze istnieje konto bez opłat własnie direct
rewelacja jak dla mnie
ponieważ opłaty za wypłaty we wszystklich bankomatach sa darmowe oraz prowizji za karte nie płacimy jesli dokonamy tranzakcji za min 100 zł miesiecznie, np jak ja to robię kupię paliwo na stacji i zapłacę kartą
maja także kartę wirtualną, dzięki której mozna spokojnie wpłacać w sieci robić zakupy itd, bez zadnych problemów
także ubezpieczenie w ing zycie to dobr pomysł hjesli chodzi o ing albo IKE ciekawa sprawa :)
Daniel2109

Konto Direct - opinia.

napisał GalAnonim » 2012-11-03, 16:38

Witam.
Jestem posiadaczem Konta Direct w ING Banku Śląskim i go nie polecam. Po pierwsze system autoryzacji przelewów - tylko nie które przelewy wymagają potwierdzenia SMS-em, czyli osoba która włamie się na konto, może spokojnie zrobić przelew choćby i do Burkina Faso. Po drugie - częste awarie kart płatniczych. Po trzecie brak danych o zmianie salda po każdej operacji. A ostatnia rzecz - to opłata za kartę w wysokości 7zł, gdy nie dokonamy transakcji na kwotę minimum 200zł - po grudniowej zmianie tabeli opłat i prowizji.
Pozdrawiam.
GalAnonim

napisał rodzynek2 » 2012-11-03, 21:48

Teraz większość banków podnosi ceny za swoje usługi. Chyba dlatego, że próbuje się ograniczyć prowizje sklepów za płatności kartami i banki próbują sobie to jakoś odbić.
rodzynek2

Schodzą na psy

napisał grapis » 2012-11-04, 16:03

Jak widać bank sobie ceni kartę debetową która czasem przy zakupach może nie działać. Już kilka razy mi zablokowało kwotę i jesteśmy w du.... przez kilka dni. Teraz dźwigają limit tylko po to by ich karty widocznie częściej nie działały :twisted: . A miało być wszystko za 0i te super reklamy. Oj ten bank odstaje ofertą lokat itp. daleko od innych. Zamykam to konto bo może i fajny serwis internetowy ale co z tego jak robią haczyki na klientów którzy wpłacają do nich kasę :evil: A nic za to nie mamy
grapis

ja jestem bardzo zadowolony:)

napisał jhturek » 2012-11-23, 16:18

Nie wiem o jakich oplatach za sms wczesniej ludzie pisali - ja od kilku lat mam konto w ING i zadnych oplat nie ponosze. No chyba ze ktos chce miec potwierdzenie za wszystko i jakies duze ilosci smsow bank musi mu wysylac? nie wiem. konto za -, przelewy za - i jeszcze calkiem dobre oprocentowanie.
jhturek

napisał Lykanin » 2012-12-17, 20:18

Bardzo łatwo jest uniknąć ukrytej opłaty 7 zł za kartę debetową, ponieważ większość z nas wydaje kartą miesięcznie o wiele więcej niż symboliczne 200 zł (wydatki na żywność, chemie, paliwo itd.). Pod tym względem konto internetowe Direct w ING Banku Śląskim nadal pozostaje jednym z najlepszych kont na rynku.
Dosyć rozbudowana sieć wpłatomatów to dodatkowy atut.
Lykanin

porażka

napisał niom123 » 2012-12-19, 15:55

Skoro Ing jest takie super to dlaczego podwyższa limit do 200 zł wydanych kartą! Dla mnie zachowanie nie zrozumiałe, nastawione aby łupić nieświadomego klienta, porażka totalna. Sam rezygnuje i nie polecam nikomu. Żyjesz w kraju w którym wszyscy (ten bank się w to wpisuje), chcą Cię zrobić w …..
niom123

napisał rodzynek2 » 2012-12-19, 21:04

Prawie każdy bank przynajmniej raz do roku robi jakieś podwyżki, czy zmiany w regulaminach na niekorzyść klientów. Niektóre zmiany są kosmetyczne (np. owo podwyższenie limitu, ograniczenie przyznawania 5% zwrotu za zakupy przez internet tylko do klientów, na konto których wpływa wypłata) lub na i tak mało używanych usług, nie które mniej (np. wprowadzenie opłaty 8 zł (z 0zł) za prowadzenie konta dla klientów bez wpływów na konto lub odpowiednio wysokiej lokaty), czy też gruntownego przemeblowania, a wręcz całkowitej zmiany oferty (np Credit Argricole).
Reasumując, idealnego banku nigdzie nie znajdziesz.
rodzynek2

Poprzednia stronaNastępna strona