mBank - eKonto - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 00:43

Czy warto założyć konto bankowe eKonto w mBanku? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje?
Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie mbanku ekoncie.
Zadaj pytanie odnośnie konta mBank.

eKONTO - podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

napisał Kamil3 » 2013-08-19, 12:30

kejzi86 napisał(a):Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale ja osobiście jestem coraz bardziej zawiedziona tym bankiem. Jak zakładałam z 5 lat temu konto, była tylko dobrowolnie ustawiona oplata za ubezpieczenie karty i wynosiła 1,70zł. Teraz doszła opłata za kartę 2zł. Kolejne - jeżeli nie dokonuje się w danym miesiącu transakcji kartą za minimum 100zł to również potrącają 2zł opląty. Coraz mniej mi się to podoba i chyba zrezygnuje. I kolejna sprawa. Kiedy chcemy sprawdzić stan konta w bankomacie - znowu opłata. Zmiana danych adresowych itp. - opłata

Oj trochę przesadzasz;) Jaka opłata z zmianę danych adresowych? Ostatnio zmieniałem adres korespondencyjny i jakoś nic nie płaciłem. Co do sprawdzenia stanu konta to wszystko zależy z jakiego bankomatu korzystasz - jest lista tych, gdzie sprawdzisz stan oraz wypłacisz pieniądze za darmo. Ludzie przyzwyczaili się, że mBank był zupełnie darmowy i to przez prawie 10 lat ale wszystko się zmienia. Jak dla mnie opłaty w tym banku to i tak śmieszne pieniądze w porównaniu z innymi ofertami banków. Tam to dopiero każą sobie płacić za konto. Ja jestem w pełni zadowolony, ponieważ trzeba patrzec na calokształt oraz inne produkty dostępne dla klientów w tym banku - to mój 4 bank i dopiero w nim bez problemu dostałem kredyt, korzystam z funduszy inwestycyjnych oraz z konta oszczędnościowego. Jest bardzo funkcjonalny i otwarty na klientów. Nie miałem nigdy z nim problemów.

tuk.pl - sprawdź !
Kamil3

odradzam

napisał kita » 2013-10-08, 09:29

konto w m banku wcale nie jest darmowe, nawet jak zakładasz i wydaje się że jest to zaraz zmienią i już nie jest:( trudno się dodzwonić na infolinie, jak już się dodzwonisz przerzucają od człowieka do człowieka...a jak chcesz zamknąć rachunek jest jeszcze gorzej, naliczają dodatkowe opłaty i utrudniają jak mogą!!!
kita

napisał piotrs1978 » 2013-10-08, 09:34

kita napisał(a):konto w m banku wcale nie jest darmowe, nawet jak zakładasz i wydaje się że jest to zaraz zmienią i już nie jest:( trudno się dodzwonić na infolinie, jak już się dodzwonisz przerzucają od człowieka do człowieka...a jak chcesz zamknąć rachunek jest jeszcze gorzej, naliczają dodatkowe opłaty i utrudniają jak mogą!!!

Jak zmienią warunki to masz prawo w ciągu 14 dni wypowiedzieć umowę i nie mogą robić problemów. Dobrze jest zajrzeć przed zamknięciem rachunku do regulaminu konta. Jest tam dokładna instrukcja jak zamknąć konto.
piotrs1978

opinia o mBank

napisał greg98 » 2013-10-10, 19:45

piotrs1978 napisał(a):
kita napisał(a):konto w m banku wcale nie jest darmowe, nawet jak zakładasz i wydaje się że jest to zaraz zmienią i już nie jest:( trudno się dodzwonić na infolinie, jak już się dodzwonisz przerzucają od człowieka do człowieka...a jak chcesz zamknąć rachunek jest jeszcze gorzej, naliczają dodatkowe opłaty i utrudniają jak mogą!!!

Jak zmienią warunki to masz prawo w ciągu 14 dni wypowiedzieć umowę i nie mogą robić problemów. Dobrze jest zajrzeć przed zamknięciem rachunku do regulaminu konta. Jest tam dokładna instrukcja jak zamknąć konto.

Witam,
Właśnie zamykam konto wspólne. Fajne mają procedury - przyjmują zgłoszenie zamknięcia, na drugi dzień udostępniają do wydrukowania formularz wypowiedzenia i każą go wysłać pocztą. Zaznaczają, że podpis musi być zgodny ze wzorem na ich kopii umowy (mam konto od początku ich działalności -poznad 10 lat, ale byłem na tyle roztropny, że swoją kopię podpisałem tak samo jak ich przed wysłaniem). I oczywiście miesiąc wypowiedzenia liczy się od daty wpłynięcia do nich pisma, a nie od daty złożenia dyspozycji. Procedury godne marmurku.
Powód zamknięcia jest prosty - ciągłe zmiany regulaminów, toip oraz coraz droższe prowadzenie no i zmiana designu stron internetowych (chyba po to, aby jeszcze trudniej było się połapać). Nie mam siły i ochoty śledzić nowinek w regulaminach, toip oraz z refleksem reagować na niekorzystne zmiany. Przewidując to już ponad rok temu zacząłem przenosić się do Synca i dzisiaj wiem, że decyzja była ze wszech miar słuszna :-).
Podsumowując -nie polecam. Ale każdy powinien sam sobie sprawdzić co mu odpowiada (najlepiej od lektur regulaminów -w mBanku jest ich strasznie dużo i są długie oraz pełne podchwytliwych sformułowań).
Pozdrawiam,
Greg
greg98

napisał piotrs1978 » 2013-10-12, 10:05

Niestety sporo banków dzisiaj podnosi ceny albo likwidują niektóre usługi. Bank Inteligo na przykład "po cichu" bez ogłoszenia zlikwidował usługę "bankomaty bez granic". Zgadzam się, że T-Mobile jest teraz dobrym rozwiązaniem. Pytanie zasadnicze - jak długo ono będzie bezpłatne? Patrząc wstecz na historię Aliora w Polsce nie będzie ono na zawsze bez opłat. Osobiście nie lubię przenosić się z banku do banku.
W mbanku mam bezpłatne bankomaty, przelewy, zlecenia stałe i kartę (pod warunkiem zrobienia 200 zł kartą do konta operacji bezgotówkowych- w przeciwnym razie 7zł opłata). Wszędzie staram się płacić kartą, więc to nie problem. Na początku miałem zwykłe e- konto, a teraz zmieniłem na konto z darmowymi bankomatami. I jestem zadowolony. To konto spełnia moje oczekiwania. Każdy musi wiedzieć czego oczekuje od konta i dobrać sobie najlepsze, pod własne oczekiwania.
piotrs1978

napisał fredo87 » 2013-10-14, 15:04

ja preferuję T-Mobile. nie musze tam kontrolować ilości ani wartości płatności kartą żeby mieć ją za darmochę. człowiek się zapomni w miesiącu i co? i musi płacić? dziękuję, wolę synca.
fredo87

napisał Brego » 2013-10-30, 00:31

Mnie najbardziej denerwuje konto mSaver - przez telefon pytałam się pani czy są jakieś dodatkowe opłaty za prowadzenie konta... odpowiedziała w sumie zgodnie z prawdą że nie ma,dodała tylko jak JUŻ WYRAZIŁAM ZGODĘ NA ZAŁOŻENIE że za każdy przelew z tego rachunku pobierają 5 zł...
źle zadane pytanie i się człowiek wkopał...

ogólnie nie narzekam na bank i nie zamierzam zmieniać :)

Natomiast miałam niemiłą przygode z Open Finance - założyłam darmowe konto jakieś 3 lata temu i z niego nie korzystałam - po chyba 2 latach zaczeli pobierac oplate za prowadzenie pustego konta 10 zł miesięcznie. Przynajmniej przypomnieli mi,że mam je zamknąc :)
Brego

wita

napisał W3exe » 2013-11-18, 17:35

witam. potrzebuje konto do zakupów internetowych. zalezy mi na darmowym prowadzeniu, darmowymi przelewami i wyplatami ze wszystkich bankomatów. Czy ekonto bedzie najleszym rozwiazaniem ?
W3exe

napisał greg98 » 2013-11-18, 20:37

W3exe napisał(a):witam. potrzebuje konto do zakupów internetowych. zalezy mi na darmowym prowadzeniu, darmowymi przelewami i wyplatami ze wszystkich bankomatów. Czy ekonto bedzie najleszym rozwiazaniem ?

Nie bardzo ze względu na opłaty pobierane za karty oraz opłaty za opcje "wszystkie bakomaty za darmo" czy jakoś tak.
Dodatkowo mBank robi się drogi i zmusza do pilnowania ciągłych zmian TOiP oraz regulaminów.
Na dzień dzisiejszy nie polecam.
Pozdrawiam,
G.Bojke
greg98

napisał piotrorl » 2014-01-28, 15:39

Jakie to niby ciągłe zmiany regulaminów są w mBanku. Jestem tam 3 lata i jakoś nie zauważyłem, żeby mi te 'ciągłe' zmiany regulaminów zmieniały coś na koncie.
piotrorl

Poprzednia stronaNastępna strona