mBank - eKonto - Opinie, Oceny, Pytania

mBank - eKonto - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 00:43

Czy warto założyć konto bankowe eKonto w mBanku? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje?
Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie mbanku ekoncie.
Zadaj pytanie odnośnie konta mBank.

eKONTO - podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

napisał jkol » 2014-02-01, 07:24

piotrorl napisał(a):Jakie to niby ciągłe zmiany regulaminów są w mBanku. Jestem tam 3 lata i jakoś nie zauważyłem, żeby mi te 'ciągłe' zmiany regulaminów zmieniały coś na koncie.

Ha, ha...Bardzo fajnie, że umiesz się dostosować do zmian jakie niosą za sobą nowe regulaminy i toip.
Ja również, niestety nie wytrzymałem tempa i zrezygnowałem z tego banku całkowicie, a sądząc po wypowiedziach na ich forum, to było dobre posunięcie. Pozostaje niesmak i żal za bankiem w którym byłem od początku jego działalności. Myślę, że trzeba poczuć również ich brak kompetencji opisywany na forum mbanku,na własnej skórze, żeby zrozumieć dlaczego nie warto być z nimi.
Pozdr.
J
jkol

Pomóżcie m-Bankowi – zrezygnujcie z jego usług !!!

napisał gisby » 2014-06-24, 20:54

Od 5 lat byłem klientem tegoż banku posiadając bezpłatny ROR. Nie nadużywanego jego usług – tylko od czasu do czasu dokonywałem wirtualnych przelewów. Ale dobre złego początki …. Najpierw wprowadzono opłatę za kartę debetową, potem przysłano mi nową listę hasłem do przelewów choć na starej miałem jeszcze z 8 haseł (chciałem z niej zrezygnować i przejść na hasła sms ) i pobrano mi za to 19 zł. Miarka się przebrała, gdy z jakiś względów „udało” mi się zablokować konto. Zadzwoniłem wieczorem …. Po kilkunastu minutach nabijania sobie na telefon słuchałem muzyczki … bo jak twierdzą : „mają dużo interesantów i próbują coś z tym zrobić „ . W końcu zgłosiła się konsultantka, która po weryfikacji mnie jako klienta – zamiast mnie odblokować – to stwierdzała że może mi zamówić rozmowę zwrotną na jutro … bo dziś nikt już nie zadzwoni. Na nic zdały się tłumaczenia, że nie po to tyle czekałem na jej zgłoszenie… Ona może tylko zamówić rozmowę na jutro … poprosiłem o telefon po 19-tej ( bo tak pracuję) na stacjonarny bo tylko taki mają w swych notatkach. Na nic zdało się sugerowanie że wtedy jeszcze nie miałem komórki. A na koniec okazało że nie można wybrać godziny. Oczywiście zadzwonili … o 9 rano i przywitała ich tepsowa sekretarka. Żona która akurat była w domu oddzwoniła do nich i przedstawiła sprawę. Oczywiście nic nie da się zrobić … Zadzwoniłem wieczorem (czekając kilkanaście minut) – wyjaśniłem sprawę – i oczywiście konsultantka znów zamówiła rozmowę i NIKT do godziny 22 nie zadzwonił. Sam do nich zadzwoniłem o 21.45 znów czekając , ktoś odebrał stwierdził że jest mu przykro … i może mi na drugi dzień zamówić … rozmowę zwrotną. Trzepnąłem słuchawką … i po dwóch dniach wymówiłem konto.

Strach pomyśleć co by było jak byłbym zagranicą lub musiał dokonać przelewu życia ….

To bank który tylko wiele obiecuję – lecz po złapaniu olewa klienta – bo przecież ma bezpłatne konto – nie ważne że trzymasz u nich pieniądze…. Nie rozumiem też dlaczego konsultantka nie może załatwić tak prozaiczne sprawy …

gisby

napisał Comence » 2014-07-18, 13:36

A czy ktoś sie orientuje czy dodatkowa opcja płatna wypłat ze wszytskich bankomatów bez prowizji jest tylko na terenie kraju czy tez po za granicami?
Comence

napisał piotrs1978 » 2014-07-19, 20:21

Comence napisał(a):A czy ktoś sie orientuje czy dodatkowa opcja płatna wypłat ze wszytskich bankomatów bez prowizji jest tylko na terenie kraju czy tez po za granicami?

Mając konto z bezpłatnymi bankomatami można wypłacać bezpłatnie na terenie Polski.
piotrs1978

napisał KarolP » 2014-08-08, 12:38

Z konta osobistego mBank na Słowacji można użyć bankomat bezpłatnie tylko 1 raz na miesiąc.
KarolP

napisał Comence » 2014-10-28, 10:40

A jest gdzies zawarty taki paragraf
KarolP napisał(a):Z konta osobistego mBank na Słowacji można użyć bankomat bezpłatnie tylko 1 raz na miesiąc.
można to sprawdzić? bo jakos nie wierze w takie cuda że np. 1 w miesiącu mozna
Comence

bardzo odradzam mBank

napisał Pantelejmon » 2014-11-01, 18:30

Serdecznie odradzam ten bank. Obecnie to jeden z droższych i mniej wygodnych banków, ale co najważniejsze klient indywidualny kompletnie się dla nich nie liczy. Nic nie da się załatwić, w żaden sposób nie pójdą na rękę. Mówię to nie gołosłownie: przez ponad 14 lat byłem klientem mBanku. Przez większość czasu bardzo zadowolony, co najmniej kilkanaście osób założyło tam też konta z mojego polecenia. Czego teraz bardzo żałuję - i te inne osoby też. Problemy zaczęły się chyba po przejęciu Multibanku - może zmienili zarząd i cele biznesowe.
Otóż od jakiegoś czasu bank zaczął ostro podnosić opłaty (np. listy haseł jednorazowych w ciągu roku zdrożały z darmowych najpierw na 5 zł, potem na 20 zł - haseł jest 48, więc teraz każdy przelew kosztuje już niemal 50 gr) lub wprowadzał nowe (np. za posiadanie karty bankomatowej, za korzystanie z wszystkich bankomatów), albo szykanował przez uniemożliwianie korzystania z części usług (np. z przelewów natychmiastowych) o ile nie wybierze się pozornie dobrowolnego sposobu korzystania z usług (rodzaj haseł).
Wszytko to dało się znieść z uwagi na rewelacyjny serwis transakcyjny. Intuicyjny, przejrzysty, wygodny i wręcz dający przyjemność z korzystania. Obecnie zablokowali możliwość korzystania z tego serwisu zmuszając do przejścia na tzw. Nowy Serwis, który jest przeciwieństwem poprzedniego. W moim odczuciu jest nieużywalny. a w każdym razie dl a kogoś, kto miał do czynienia z dobrym serwisem jest doprowadzający do szału.
Po pierwsze wszystko trzeba robić tak, jak sobie informatyk projektujący wymyślił - nie ma, że byłoby wygodnie inaczej. Np. chcesz zrobić przelew, ktoś dyktuje ci numer konta - nie wpiszesz (dopóki nie wypełnisz rubryczek w kolejności wg zamysłu informatyka, okienko na numer konta jest nieaktywne). Nie można się skupić na tym co jest do zrobienia, bo wokół reklamy, obrazki, wykresy (animowane na dodatek). Nic nie widać (szara czcionka na szarym tle). Kursor jak jest kilka pól do wypełnienia wchodzi automatycznie w jedno z nich, wcale nie to co trzeba, ale jak jest tylko jedna możliwość - to trzeba go tam wstawić samemu. Ileż razy wykonałem nie taki przelew jak chciałem, bo jeśli juz do kogoś przelewałem to pola są domyślnie wypełnione poprzednimi wartościami - jak się zapomni o którymś, to pójdzie niewłaściwe. Gdyby były puste, to by było widać, że jeszcze nie wypełnione, a nawet po naciśnięciu "dalej" nie poszłoby. Takich problemów jest dziesiątki. Na dodatek wszystkie często używane opcje są poukrywane, odnalezienie właściwej samodzielnie niemal niemożliwe, za to takie jakich nigdy nie używam cały czas wystawione na wierzch wielkimi literami.
Od dwóch tygodni próbuję to pokonać, ale niemal zawsze kończy się koniecznością zadzwonienia na mLinię, a i tam nie można się dogadać, bo wszystko nazywa się inaczej i wytłumaczenie o jaką funkcję chodzi jest bardzo trudne.
To nie tylko moja opinia – wszyscy którym ten bank poleciłem są oburzeni, a większość właśnie szuka innego banku, bo to teraz oferuje mBank jest nie do przyjęcia. Zapewne jednak osoby, które od razu zaczęły od „Nowego” serwisu nie będą miały takich problemów, bo nie przyzwyczaiły się do dobrego.
Mam pełne przekonanie, że poprzedni serwis robili fachowcy, którzy wiedzieli sporo o zasadach przekazu informacji: np. co to jest kontrast, jak uniknąć zakłóceń i zapobiec pomyłkom itp. Nowy za to ma służyć głównie reklamie tego na czym bank chce zarobić, zaś zupełnie nie zwracano uwagi na ergonomię i bezpieczeństwo.
Jednym słowem, jakbym zmienił bank na zupełnie inny. A na liczne pisma i e-maile, niezależnie od treści zawsze dostaję jeden i ten sam tekst odpowiedzi - nie mający żadnego związku z tym co napisałem - choć podpisało się pod nim już pięć różnych osób. Czyli nikt nie czyta, nie chce w żaden sposób pomóc.
Podstawowa cecha banku internetowego, czyli serwis transakcyjny jest chyba najgorszy ze wszystkich banków jakich próbowałem (no może porównywalnie zły, choć w zupełnie inny sposób, jest serwis Deutsche Banku). Do tego drogo i nieuprzejmie. Bardzo odradzam.
Pantelejmon

napisał Pantelejmon » 2014-11-01, 18:38

gisby -> też tak wiele razy miałem. Raz stałem na stacji benzynowej nie mogąc zapłacić za nalane paliwo i przez dwie godziny słuchałem muzyczki, a jak się już dodzwoniłem, to było za późno na to by pani coś z tym zrobiła. Potem przeprosili, ale to było wiele lat temu, teraz na przeprosiny już nie ma szans, teraz nie ma możłiwości dobicia się do kogokolwiek decyzyjnego, kto nie powie, że "tak ma w systemie" i nic więcej nie może zrobić. Inna rzecz, że dzięki temu teraz można już bez problemu dodzwonić się na mLinię - bo nie ma po co.
Pantelejmon

napisał 62miko » 2015-01-12, 22:35

A co sądzicie o najnowszej promocji mBanku? Jak dla mnie oferta jest całkiem niezła :) Ja zastanawiam sie nad skorzystaniem z tego bo mój obecny bank ostatnio mnie nie zadowala, podnosząc co chwilę opłaty.
62miko

napisał erazarabiania » 2015-02-19, 12:50

Ja jestem posiadaczem tego konta i jestem z niego zadowolony. Od 8 kwietnia będą nowe taryfy opłat i niestety będzie drożej, szczególnie za nie używanie karty. Jak ktoś regularnie płaci kartą minimum 300 zl w miesiącu, to nawet nie odczuje różnicy.
erazarabiania

Poprzednia stronaNastępna strona