mBank - eKonto - Opinie, Oceny, Pytania

mBank - eKonto - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 00:43

Czy warto założyć konto bankowe eKonto w mBanku? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje?
Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie mbanku ekoncie.
Zadaj pytanie odnośnie konta mBank.

eKONTO - podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

Re: mBank - eKonto - Opinie, Oceny, Pytania

napisał piotrek » 2009-06-12, 11:22

Plusy to niskie koszty:
- 0 zł za prowadzenie konta
- 0 zł za karte bankomatowa visa electron do konta
- 0 zł za przelewy przez internet
- 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce sieci Euronet, cash4You, eCard i BZ WBK

Minusy:
- gotowke bez prowizji wplacic na konto mozna jedynie we wpłatomatach mbanku. A tych nie dosc ze jest malo, to jeszce do tego czesto lubia sie psuc (bylo o tym na forum juz kilka razy).
- bank tylko internetowy nie ma oddzialow do obsugi konta wiec, wszystko trzeba zalatwiac badz przez neta badz przez mlinie

eKonto mbanku jest bardzo tanie w użytkowaniu, wg mnie idealne np. do zakupów w internecie.
piotrek

ekonto opinie

napisał Man » 2009-06-12, 13:09

konta mBanku są rzeczywiście na pierwszy rzut oka super tanie w obsłudze. Tanie przelewy, tanie wyciąganie gotówki. Brakuje mi tylko tego, zeby emax był oprocentowany przynajmniej na poziomie 3%. Gdyby tak było to od razu bym brał konto w mBanku.

dla kogoś kto trzyma średni stan konta brak elementu oszczędnościowego to pewien minus.
Man

Jaką wybrać kartę do konta w mbanku

napisał kuba2102 » 2009-06-26, 00:07

Witam. Mam zamiar założyć sobie konto w banku - mBank, eKonto, z tego co wyczytałem jest najlepsze, a chodzi mi o to aby było całkowicie darmowe - więc spełnia moje wymogi.

Moje pytanie:
- jaką kartę do bankomatu wybrać ? - nie mam zielonego pojęcia, prosiłbym Was o pomoc ...

POZDRAWIAM
kuba2102

Visa Electron

napisał piotrek » 2009-06-26, 12:08

Do bankoamtu wybierasz zwykla debetowa karte Visa Electron - to ona jest darmowa.
NIe polecam wybierac we wniosku karty kredytowej do konta - wtedy bedziesz za nia placil.

Temat juz kilka razy sie pojawial:
tematy3/jakie-konto-dla-18-latka-vt1751.htm
piotrek

napisał kuba2102 » 2009-06-26, 12:12

Przy zakładaniu konta przez internet wybrać te opcje (zaznaczyć) jak na zdjęciu ? - żeby konto było całkowicie darmowe.

->

Obrazek

//
- jeszcze jedno pytanie, u mnie w mieście jest bank PKO, są dwa bankomaty
- nie jestem do końca pewien który bank mam wybrać BZ WBK konto30 czy mBank eKonto - proszę jeszcze o porady, konto ma być bezpłatne w utrzymaniu, bezpłatne wypłaty z bankomatu, wpłaty to raczej 2.50 zł przez ''karteczkę'' na poczcie lub w banku ...
kuba2102

Konta bankowe

napisał piotrek » 2009-06-26, 12:45

Jesli chodzi o mbank to polecam we wniosku zaznaczyc:
ekonto (konto do przelewow) + emax plus (konto oszcednosciowe z wysokim oprocentowaniem) - oba sa darmowe, mozesz tez zaznaczyć tez tak jak masz w twoim zalaczniku tylko ekonto

kuba2102 napisał(a):- jeszcze jedno pytanie, u mnie w mieście jest bank PKO, są dwa bankomaty
- nie jestem do końca pewien który bank mam wybrać BZ WBK konto30 czy mBank eKonto - proszę jeszcze o porady, konto ma być bezpłatne w utrzymaniu, bezpłatne wypłaty z bankomatu, wpłaty to raczej 2.50 zł przez ''karteczkę'' na poczcie lub w banku ...

Napisz konkretniej. Czy sa tylko bankomaty PKOBP u Ciebie? Jesli chodzi o mbank to wyplaty gotowki za darmo masz tylko z bankomatow: Euronet, cash4You, eCard i BZ WBK.

Do czego ma ci to konto sluzyc? Bedziesz duzo robil przelewow? Bedziesz wplacac gotowke na konto? Napisz wiecej jakiego konta szukasz.
piotrek

napisał kuba2102 » 2009-06-26, 14:25

Chodzi mi głównie o to żeby dokonywać transakcji przez internet, kupno - sprzedaż.

- aha, jeszcze odnośnie tego eMAX plus - jest tam napisane że jedna bezpłatna wypłata w miesiącu, chodzi o całkowitą wypłatę pieniędzy jaka się znajduje na koncie ?, czy możliwa tylko jedna wypłata na obojętnie jaką sumę ?

//
- już wiem jakie są bankomaty - PKO i BZ WBK czyli będę wypłacał pieniążki za darmo ?
kuba2102

napisał piotrs1978 » 2009-06-27, 08:16

kuba2102 napisał(a):Chodzi mi głównie o to żeby dokonywać transakcji przez internet, kupno - sprzedaż.

- aha, jeszcze odnośnie tego eMAX plus - jest tam napisane że jedna bezpłatna wypłata w miesiącu, chodzi o całkowitą wypłatę pieniędzy jaka się znajduje na koncie ?, czy możliwa tylko jedna wypłata na obojętnie jaką sumę ?

//
- już wiem jakie są bankomaty - PKO i BZ WBK czyli będę wypłacał pieniążki za darmo ?

Z konta e-max plus możesz wypłacać kiedy chcesz. Pamiętaj tylko, że jedna wypłata w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatna. Za każdą następną wypłatę płacisz prowizję zgodną z cennikiem (jeśli dobrze pamiętam to 10 zł). Jeśli jak piszesz w Twoim mieście jest bankomat BZWBK to mając konto w mbanku wypłaty w tym bankomacie przy pomocy karty do konta masz bezpłatne (nie są obciążone prowizją za wypłatę). Wypłacając natomiast w PKO płacisz prowizję
piotrs1978

napisał kuba2102 » 2009-06-27, 12:07

Chyba że założę sobie konto w mBanku eKonto e-max PLUS (tobie chyba też chodziło o e-max PLUS ? czy tylko o e-max?) i do tego konto w BZ WBK konto30, pieniądze będą sobie leżały na e-max plus, a jak będę chciał wypłacić więcej niż jeden raz w miesiącu wtedy przeleję pieniądze na konto BZ WBK i nie będę musiał płacić tych 10 zł. Chyba dobry pomysł ?

- u mnie w mieście nie ma wpłatomatów, więc jeżeli będę chciał wpłacić pieniądze na konto to muszę przez pocztę lub przez bank ? wtedy opłata 2,50 zł ? (pytam bo nie wiem).

- w tym e-max plus jest niby oprocentowanie 4,7 %, czyli ... jeżeli na koncie przykładowo będzie 200 zł to po miesiącu ''zarobię'' 9,4 zł. Tak to jest z tym oprocentowaniem w mBank eKonto eMAX PLUS ?
kuba2102

Następna strona