Nest Bank - Konto - Opinie

napisał Ucoukea » 2015-10-13, 12:00

Pisałem już w jednym temacie co myślę o super ofertach. Teraz ludzie się jarają jak to jest fajnie, bo wszystko w banku Smart za darmo.

Owszem, warto to wykorzystać i warto się pośpieszyć, bo mam świadomość, że ta oferta nie jest stała i ona się prędzej czy później zmieni. Miałem wolne 3000 zł, postanowiłem założyć konto w Smart Banku i wrzucić to na tę ich lokatę 4%, bo obecnie to najlepsza z mozliwych lokat.

Owszem, wiem że i ona odpadnie. Milionów na tym nie zarobię, ale choćby miało się uzbierać na dobry obiad, to przynajmniej pieniądze nie będą bezczynnie leżały na koncie w innym banku.
Ucoukea

Odp

Google - reklama

napisał mclain » 2015-10-28, 11:42

Milionów na lokacie Smart banku nie zarobisz, ale na jakiej lokacie zarobisz?

Lokata to typowa forma oszczędnościowa, dla osób, które nie są profesjonalistami w ekonomii i finansach. Dla kogoś, kto po prostu ma zaoszczędzone trochę pieniędzy.

Ja sam nie jestem takim profesjonalistą, więc wolę bezpiecznie ulokować te pieniądze na lokacie, ewentualnie na programie inwestycyjnym, ale programy są już z większym ryzykiem, więc można zyskać, ale można też wtopić.

Nawet Samcik poleca żeby szukać takich ofert, lokat i innych rozwiązań oszczędnościowych i co jakiś czas te pieniądze sobie tam wpłacać.
mclain

napisał Bielonka » 2015-11-01, 18:40

No nie wiem panowie, mnie kiedyś lokata pozytywnie zaskoczyła. Wpłacałem sobie jak do skarbonki co miesiąc miedzy 50 - 200 zł, więc kompletnie niedużo. Nie zaglądałem na to konto z lokatą (to akurat było w innym banku) i oprocentowanie było śmiesznie niskie, coś koło 1%, ale mniejsza o to. Po jakiś 5 latach uzbierało się 10 000 zł. Akurat trafił mi się większy wydatek i na szczęście miałem te pieniądze.
Myślę, żę wszelkie formy oszczędzania nie są złe, bo są bezpieczne, a pieniądze na przysłowiową czarną godzinę warto mieć. Mając teraz luzem 10 000 zł, z pewnością wpłacił bym na lokatę 4%, bo jest największa w Smart Banku.
Bielonka

napisał nufis » 2015-11-09, 16:21

a ja uważam, że to konto jest średnie, jeśli w ogóle chodzi o wersje mobilne to są banki mające zdecydowanie lepsze opcje w przypadku kont osobistych internetowych. Widziałem zresztą ostatnio artykuł na ten temat http://dziecisawazne.pl/gdzie-zalozyc-d ... o-bankowe/ i tam było powiedziane nieco więcej na temat kont internetowych w różnych bankach więc sobie można śmiało porównać gdzie się bardziej opłaca.
nufis

kiedy przydzie karta debetowa

napisał wojt » 2015-11-19, 21:40

Założyłem konto w Bank Smart - kiedy przyjdzie karta debetowa? Długo się czeka? No i w jakiej formie jest dostarczana? Kurier czy poczta?
wojt

napisał maroo » 2015-11-23, 15:50

wojt napisał(a):Założyłem konto w Bank Smart - kiedy przyjdzie karta debetowa? Długo się czeka? No i w jakiej formie jest dostarczana? Kurier czy poczta?

karta w banku smart to jakieś 5 dni i jest. karta przychodzi dzień przed pinem i warto sprawdzać skrzynkę, żeby nie leżała karta i pin b o to już niebezpieczne trochę.
maroo

napisał pawel33 » 2015-12-01, 08:52

Jedyny minus jaki ma smart bank to fakt, iz nie ma natychmiastowych przelewów tak jak to jest w innych bankach, podobno nad tym już pracują i ma wejść nie długo taka opcja ale szkoda, że od samego początku jej nie uruchomili bo ja no często korzystam z takich szybkich przelewów i właśnie to było argumentem dla którego jeszcze wstrzymałem się z przeniesieniem mojego konta bankowego do smart banku.
I w związku z tym chciałem zapytać - cy komuś może udało się obejść jakimś zewnętrznym system te szybkie przelewy?
To znaczy czy z wykorzystaniem jakiegoś innego portalu do przelewów można zrobić taki natychmiastowy przelew z konta w smart banku?
pawel33

napisał Pietruś » 2015-12-02, 22:19

Hm, kiedyś ten smart procent miał chyba 5% oprocentowania, teraz 3%. No cóż, to akurat nie ich wina, tylko spadających w niesamowitym tempie stóp procentowych. Bank w chwili obecnej nie moze zaoferować fajnej lokaty, bo zjadłby swój ogon.Jedyna możliwa opcja oszczędnościowo inwestycyjna to są teraz akcje, albo programy inwestycyjne, ale to się wiąże niestety z ryzykiem. I tak źle i tak nie dobrze.
Mimo wszystko Smart Bank nadal jest świetną opcją i konkurencją na rynku z której warto skorzystać. Dlatego też mam zamiar założyć u nich konto.
Pietruś

napisał Friahiat » 2015-12-16, 19:15

0 zł za wszystkie bankomaty w unii europejskiej w Smart Banku, to dla mnie akurat duży plus. Ja sporo podróżuję i jeśli muszę czasem jechać do Niemiec, a nie mam ze sobą niemieckiej karty, to wypłacam euro z konta w Samrt Banku. Jeśli jestem we Francji, to to samo, w Holandii, Belgii i każdym innym państwie. To jest naprawdę mega niezależność. Inne banki liczą sobie dość spore prowizje, a ja na to nie mógłbym sobie pozwolić, bo zbankrutowałbym prędzej czy później. Wystarczyło by kilka transakcji z prowizjami i spora kasa leci w błoto, a tak mam za darmo.
Friahiat

napisał Kasia78 » 2016-02-04, 14:47

Mam konto w Nest banku już od ponad roku i rzeczywiście jest ono takie jak mówią:

Nest Bank Konto Osobiste: opinie, ukryte opłaty, przelewy
opinie Nest Bank
Czyli prowadzenie konta jest darmowe (to akurat powinna być podstawa we wszystkich bankach moim zdaniem). Za przelewy gotówki nic się nie płaci ( jest tylko jeden szkopuł...nie ma natychmiastowych przelewów internetowych). Za kartę do konta nie ma żadnych opłat (bez względu na to na ile i na jaką kwotę wykonasz nią operacji). No i bardzo ważna moim zdaniem sprawa, a mianowicie darmowe wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, co jak dla mnie jest super sprawą. To konto jest po prostu godne polecenia
Kasia78

Poprzednia stronaNastępna strona