Nordea Bank - Konto Nordea - Opinie, Oceny, Pytania

Nordea Bank - Konto Nordea - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 01:03

Obrazek

Czy warto założyć konto bankowe Nordea w Nordei? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o kontach osobistych banku Nordea (Konto Nordea, Nordea Spektrum, Nordea Progres).
Zadaj pytanie odnośnie konta banku Nordea.
admin
Administrator

Odp

Google - reklama

Nie polecam tego banku

napisał robmac » 2011-01-17, 22:19

Po kilku latach bezproblemowego korzystania z ich usług coś się popsuło w tym banku. Poziom obsługi jest coraz niższy, pracownicy są niekompetentni, robi się kompletny bałagan. Im więcej tworzą oddziałów tym jest gorzej. Przykład - proszę bardzo. Miała do mnie dotrzeć wznowiona karta płatnicza,
podobno zwykłą przesyłką, w listopadzie. Nie dotarła, może doręczyciel chciał z niej skorzystać, licho wie. Kartę, której nie dostałem musiałem zastrzec. Po miesiącu, udało się odebrać w oddziale banku nową kartę. Niestety okazało się, że do nowej karty jest nowy PIN, którego oczywiście nie dostałem.
Teraz czekam na nowy PIN, ma dotrzeć w ciągu 2 tygodni, zwykłą przesyłką. Za to pierdoły wysyłają
przesyłką poleconą (Inpost), kurier zostawia avizo i trzeba lecieć na drugi koniec miasta po odbiór.
Niestety nie jest to jedyny przykład, z obsługą kredytu, oraz konta osobistego jest podobnie. Na rzetelności pracowników tego banku już nie można polegać.
robmac

konto w Nordea

napisał inspiro » 2011-03-02, 15:46

otwarcie konta Nordea Progres jest bezpłatne, oprocentowanie wynosi 3,5%
nie ma kwoty obowiązującej do otwarcia rachunku
Nordea Spektrum - otwarcie konta też jest bezpłatne, karta wydana jest bez opłat,
konto Nordea jest tez bezpłatne, nie trzeba mieć zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zarobkach.
inspiro

nordea

napisał edimat » 2011-04-09, 16:38

obiecują cuda a nic z tego nie wynika, papierologia nie do przejścia, na każdym kroku, 4 miesiące załatwiałem kredyt i mieszkanie przepadło a bank wciąż chce dodatkowe świstki.
edimat

bez rewelacji

napisał bart78 » 2011-06-14, 15:50

Niestety obsługa karty już darmowa nie jest. Dzisiaj założyłem konto w związku z kredytem hipotecznym (niestety musiałem) i karta kosztuje 1,5 PLN bez względu na ilość transakcji i ich wysokość. Niby nie jest to dużo ale jest i drażni. Ciekawy jest też dostęp do konta przez internet. Większego badziewia niż zdrapki chyba nie dało się wymyślić. No i niestety miało być pięknie ale po tym co zobaczyłem wiem że jedyna forma korzystania z tego konta to będzie zrobienie przelewu do mojego starego banku. Jeśli ktoś nie jest zmuszony przez kredyt to zdecydowanie odradzam to konto.
bart78

nordea konto

napisał kamilg011 » 2011-06-26, 16:09

czesc,

nikt normalny nie zaklada tego konta

dostajesz je jako cross-selling do kredytu mieszkaniowego:)

malo firm bierze ten bank dla swoich pracownikow takze nie polecam go specjalnie...

pozdrawiam
kamilg011

Spektrum nie jest wogle darmowe

napisał Lillith » 2013-03-25, 09:52

inspiro napisał(a):otwarcie konta Nordea Progres jest bezpłatne, oprocentowanie wynosi 3,5%
nie ma kwoty obowiązującej do otwarcia rachunku
Nordea Spektrum - otwarcie konta też jest bezpłatne, karta wydana jest bez opłat,
konto Nordea jest tez bezpłatne, nie trzeba mieć zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zarobkach.

otwarcie owszem bezplatne ale samo prowadzenie już nie. O ile na twój ROR Nordea Spektrum nie wpływa co m-c minimum 1500 PLN to wtedy miesięczna opłata za konto to 10,99 zł !!!

do tego dostęp do bankowości elektronicznej przez dziadowską i archaiczną karte-zdrapke...

Ten bank w Polsce leci tylko i wyłącznie na dobrej opinii ze swojej skandynawskiej 'macierzy' , w Polsce kolejni prezesi tego banku wogle nie stawiaja na rozwój oferty i dostosowanie jej do potrzeb bankowości XXI wieku. Poza tym w swojej centrali w Gdańsku mnóstwo osób zatrudniają na śmieciówke bez możliwosci przejscia na umowe o prace a zakres obowiązków taki jak u Opiekuna Klienta z oddziału (!!!) - szczyt polaczkowatości, ja żadnego skandynawskiego standardu tu nie widze. Przykład - ostatnio zamiast udoskonalać ww. bankowość elektroniczną i oferte ROR skupiają sie na wciskaniu klientom Planu Systematycznego Ochu... ups przepraszam ... Oszczędzania. Więcej w przysłowiowej skarpecie można zaoszczędzić niż w tym PSO, więc strzeżcie sie klienci Nordei przed próba wciśnięcia tego produktu
Lillith