Open Finance - Konto Optymalne - Opinie i Oceny

napisał piotrek » 2010-12-20, 23:10

Pamietaj,z e w opisie tej lokaty masz:
Fundusz nie gwarantuje realizacji celu inwestycyjnego, a indywidualna stopa zwrotu uzależniona jest od wartości jednostki uczestnictwa w momencie jej zbycia i odkupienia przez Fundusz oraz od wysokości opłaty manipulacyjnej i podatku od dochodów kapitałowych. Uczestnik musi liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków.

dlaczego tak sie uparles na ta lokata timingowa nie polecam ci zadnych krzyzowek lokat z funduszami, bo wyliczenia zysku badz starty z takich polaczen sa bardzo skomplikowane.

Jak chcesz inwestowac w fundusze inwestycyjne i miec wyzsze zyski (badz straty) to inwestuj bezposrednio poprzez zakup jednostek uczestnicwa. do tego polecam ci ekonto mbanku:
http://banki.forum-bankowe.pl/mbank/fundusze.html
tam masz bardzo dobry i przejrzysty wg mnie interfejs

A jak lokaty to lokaty ale tradycyjn e z ktorych samemu łatwo sobie wyliczyc przyszly dochod

20rafalo napisał(a):Jak lepiej założyć taką lokatę timingową- poprzez doradce czy samemu przez
internet. Doradca proponował, aby to on ją założył - niby, że on to zrobi
bezbłędnie. Nie wiem czemu on chciał, tylko tak ma coś z tego?...

Doradca ciebie namawia
20rafalo napisał(a):Jeszcze jedno, lokata timingowa pobiera podatek od belki? - jeśli tak to która jej część?
by przez niego bo on bedzie mial z tego wtedy dodatkowa prowizje (otrzyma za ciebie wynagrodzenie za to ze ciebie na to namowil), a tak gdy ty sobie ja zalozysz sam przez internet on nie bedzie z tego nic miec

20rafalo napisał(a):Jeszcze jedno, lokata timingowa pobiera podatek od belki? - jeśli tak to która jej część?

Z tresci opisu loakty timingowej:
# Wysokie oprocentowanie lokaty równe 8% w skali roku oraz najlepsze fundusze inwestycyjne Noble Funds.
# Codzienna kapitalizacja odsetek na lokacie

Z tego wynika ze polowa jest a polowa nie jest.
Czyli ta czesc srodkow co jest na lokacie bedzie bez belki - kapitalizacja dzienna
Zysk z funduszy inwestycyjnych natomiast podlega podatkowi Belki i na koniec zostanie ci on odciagniety
piotrek

Odp

Google - reklama

napisał piotrek » 2010-12-20, 23:19

I jeszce bardzo wazna rzecz dopytaj sie o informację o kosztach za nabycie funduszu.
Wiem ze kiedys bylo to az 4% opłaty od zainwestowaych srodkow. czesto takie informacje pomijają

Ogolnie wg mnie, jeśli nie znasz się na funduszach, to nie pakuj się w to.
piotrek

polecam open finance

napisał juska » 2011-01-17, 16:16

konto w open finance jest w 100% darmowe. ponadtko do konta optymalnego dolaczane jest konto oszczednosciowe z oprocentowaniem ponad 4, z którego to konta można w kazdej chwili zrobic przelew bez utraty odsetek. naliczanie odsetek jest codziennie.
konto 0zl
karta 0zl
dostep internetowy 0zl
po zgloszeniu jest rozmowa z konsultanem w celu potwierdzenia, a umowe przywozi kurier.
szybko i latwo polecam
juska

napisał queenofspades » 2011-02-01, 11:17

Konto rewelacyjne, ale na papierze. Bo co z tego, ze darmowe, z darmowa karta, darmowa karta kredytowa i super oprocentowanym rachunkiem oszczednosciowym i lokatami skoro:
- system transakcyjny niby dziala, ale roznie z tym bywa (ja np. regularnie nie moge wykonac przez niego przelewu, nawet miedzy wlasnymi rachunkami i dotychczas przed co drugim przelewem musialam dzwonic na infolinie...)
- w razie jakichs bledow/pomylek itp. na e-maile i wiadomosci do opiekuna klienta raczej nie licz - raz odpowiadaja w ciagu kilku godzin, raz po kilku dniach, czesto w ogole - zostaje glownie infolinia,
- na infolinii z reguly czeka sie 5-10 minut na polaczenie (przynajmniej w godzinach ~9-17, poznym wieczorem jest nieco lepiej)
- zgloszenie problemu przez infolinie zwykle oznacza tylko zgloszenie a nie natychmiastowe rozwiazanie,
- operacje miedzy wlasnymi rachunkami nie ida "w czasie rzeczywistym" tak jak w mBanku, tylko trwaja kilka minut (do godziny)
Generalnie bardzo polecam ich lokaty, ale szczerze mowiac zaluje zwiazania sie z tym bankiem za pomoca konta...
queenofspades

konto optymalne

napisał Artur » 2011-02-15, 11:33

Ja generalnie polecam otworzenie tam konta. Mam juz go od wrzesnia 2010r i jestem bardzo zadowolony. Ma najlepiej oprocentowane lokaty i wszytsko mam za darmo.
Artur

napisał yanek » 2011-04-25, 23:32

Witam.

Czytając Wasze posty na forum, i chcą oczywiście wydawać jak najmniej na prowadzenie swojego konta, zastanawiałem się na kontem w mBank i OpenFinance. W zasadzie już chciałem złożyć wniosek na stronie Open i czekać na telefon w celu potwierdzenia, ale przeczytałem post queenofspades i chwilowo się wstrzymałem z decyzją.
Czy ktoś z Was, mających tam konto ma również podobne problemy jak queenofspades ?
Nie chciałbym się potem wkurzać, że nie mogę zrobić przelewu przez internet.
yanek

napisał piotrek » 2011-04-26, 11:58

Co do konta optymalnego spotkalem tez sie z opiniami ze ich bankowosc internetowa jeszce caly czas raczkuje, dopiero sie tego ucza.

W przypadku mbanku mozesz byc pewien sprawdzonego i dopracowanego systemu transakcyjnego - mbank to pionier w tej sferzez i najbardziej chyba doswiadzcony bank.
ekonto mbanku na rynku juz jest obecne od paru ladnych lat, tymczasem konto optymalne to stosunkowo nowa i swierza oferta.
piotrek

napisał yanek » 2011-04-27, 17:24

Zdecydowałem się założyć jednak konto u nich. Niestety, już na samym starcie maja u mnie WIELKI MINUS za brak jakiegokolwiek kontaktu. Piszą na stronie, że w ciągu 24 godzin od założenia konta ktoś zadzwoni żeby umówić kuriera z umową - minęło ponad 24 godziny i żadnego telefonu. Konto wprawdzie działa od razu po założeniu, ale jak tu być pewnym dalszej współpracy z nimi po takim olewaniu tematu?
Mam wpłacić kasę na swoje konto, które równie dobrze za kilka godzin/dni bank może zamknąć od tak sobie i kasa przepada. Ciekawe kiedy łaskawie ktoś się odezwie i ciekawe kiedy dostarczą mi umowę.
Poza tym ciekawe ile teraz będę czekać na kartę bankomatową :/
Oferta rzeczywiście fajna póki co na papierze.
yanek

napisał yanek » 2011-04-29, 14:21

Konto założone 26.04, telefon w celu aktywacji (wysłania kuriera z umową) dopiero po 3 dniach
Karta przyjdzie kurierem razem z umową.

Zobaczymy jak dalej będzie to wyglądać ;]
yanek

open

napisał kamilg011 » 2011-06-26, 16:30

hej

open ostatnio prowadzi fajny program i poleca oszczedzanie... jak odlozyc 50tys dla swoich dzieci:)

idea baradzo mi sie podoba chciaz brzmi niesamowicie nieprawdopodobnie...

a kazdy wie ze konta opena to noble bank... i to wszystko:) acha i getin...

getin i noble maja firme ktora napedza klientow.. ta firma to open:) ale i tak sa dobrzy...

pozdr
kamilg011

Poprzednia stronaNastępna strona