Pekao SA - EuroKonto - Opinie, Oceny, Pytania

Właśnie!!!!!

napisał Polly » 2011-05-26, 11:02

Też mam ror w Aliorze i bardzo jestem z niego zadowolona- opłaty za prowadzenie ror-u 0 zł, za używanie karty 5 zł, za dostęp do internetu, przelewy na konta innych banków-0zł!!!! Ale niestety razem z kredytem hipotecznym muszę BRAĆ jak produkt te eurokonto które nie jest fajne i strasznie drogie!! I znów zmieniać przyzwyczajenia by pilnować się odpowiednich bankomatów, przelewy itp.... Koszmar
Polly

Odp

Google - reklama

Bank Pekao S.A. - NIE POLECAM

napisał DarekNIEdlaPEKAO » 2011-11-29, 19:34

Bylem klientem od wielu wielu lat. W chwili obecnej jestem w trakcie zamykania rachunku bankowego. Klientem bylem tylko dlatego ze wraz z kredytem studenckim zostalem sprzedany jak bydlo przez bank BPH i zasadniczo niewiele moglem zrobic. Pozniej z przyzwyczajenia swoje pieniadze pozostawilem w tymze banku. To ze klienta maja w glebokim powazaniu to 100% prawda. Za konto placi sie jak za woly, za obsluge karty nie wspominajac o prowizjach z bankomatow bankow obcych. Nawet zamkniecie kosztuje i to tez niemalo bo konto rozksiegowuje sie ponoc 3 miesiace a jak na koncie pozostaje debet (w moim przypadku 2 grosze) to koszty znowu sie powiekszaja tytulem upomnienia za ktore trzeba zaplacic w tym wypadku 20 zl. I nie ma tu znaczenia ze to Pani w banku na karteczce wypisala mi kwote do przelania na nowy rachunek bankowy wlasnie o te 2 grosze wieksza. Otrzymalem nawet telefon z informacja o "zaleglosci" i obietnica ze jak ureguluje do dnia nastepnego (co tez zrobilem) to upomnienia nie bedzie, no ale jak widac z 2 grosze to malo wiec warto jeszcze na i tak wku... kliencie zarobic choc dwie dychy. Z utesknieniem czekam az moja droga z tym bankiem wreszcie sie rozejdzie. Jak narazie pozostaje mi tylko placic...
DarekNIEdlaPEKAO

Pekao S.A-kredyt hipoteczny w eurokoncie hipotecznym plus to szczyt nieporozumienia-Koszmar

napisał muka » 2012-01-23, 16:21

OSTRZEGAM !!!!!!Weżmiesz taką formę to zapewniam -jest utopiony po uszy w Bik.Produkt może dobry tylko bank przesyła miesięczne zestawienie nieadekwatne do stanu faktycznego.Czyli weżmiesz kredyt na 100 tyś i w Bik nie jest widoczna miesięczna rata jaką masz w umowie tylko że twoje miesięczne zobowiązanie wynosi 100 tyś.Więc jak weżmiesz na siebie ta wtopę to już nieczego nie dostaniesz w żadnym innym banku !!!! W Bik widnieje jakbyś mogł podjąć w każdej chwili 100 tyś-pomimo że już go wykorzystaes na zakup mieszkania :? Po prostu KOSZMAR !!!!!!! Bank ,ma to gdzieś -a rozwiązanie jakie mi jedyne zaproponował pracownik-proszę spłacić kredytem z innego banku.Brak możliwości przekształcenia. Chcesz się utopić ? Bank Pekao zapewnia i gwarantuje że się wykończysz psychicznie !!
muka

Straszny badziew

napisał Płatnik » 2012-01-31, 09:03

Popieram przedmówcę, popieram negatywnie nastawionych i zirytowanych wszystkich przedmówców. Ten bank to jakiś koszmar. Rozpoczynając od ciągłych reklam wyświetlanych w serwisie pekao24, których sobie ku....a nie życzę skoro płacę za korzystanie z serwisu. Na niekompetentnych pracownikach kończąc. Pół roku temu dostałem na przykład 3 (trzy !!!) karty maestro ch.j wie po co, miesiąc po miesiącu i nawet usiłowano mnie za to obciążyć. Najlepszy numer miałem jakieś dwa lata temu jak zadzwoniła do mnie miła pani i zachęcała do wzięcia pożyczki expresowej, wstępnie odmówiłem, ale po głębszym przemyśleniu tematu uświadomiłem sobie że kupiłbym kompa dla dzieciaka bo mnie męczy. Poszedłem do banku i zapragnąłem pożyczyć 3000 zł, na trzy raty. Pani po 15 minutach liczenia i dopytywania koleżanek stwierdziła, że nie mogę bo nie mam zdolności, ale mogę wziąć 2000 zł na 10 rat i wykupić ubezpieczenie za 160 zł. Uśmiałem się i od razu poprosiłem o wyliczenie kosztów tejże cudownej pożyczki. Wyszło że musiałbym zapłacić prawie 900 zł lichwy. Żenada kur..a. Przy wpływach ok. 3600 każdego m-ca nie mam zdolności na pożyczkę mniejszą niż zarobki. Jajca kur..a. Chodziło po prostu o to żeby naiwnemu wcisnąć jakieś gów..o na którym bank szybko zarobi. Tylko że mnie jest stać żeby poczekać dwa miechy i odłożyć dla dzieciaka, z głodu nie umieram, ale są tacy którzy wyjścia nie będą mieli. Wiem coś o tym bo sam też kiedyś bywałem w różnych sytuacjach. Jednym słowem - nie bank, zero szacunku dla klienta. GORĄCO NIE POLECAM !!!
Nie polecę jednak innego bo sam się zastanawiam i właśnie zaczynam szukać, omijając wszystkie banki zaczynające się na "P" :)
Płatnik

Tym razem rusze tylek i sie wymelduje !!!

napisał Qujon » 2012-02-11, 21:41

Zgadzam sie z przedmowcami - ciezko powiedzieć coś pozytywnego o PEKAO!
Nawet prosta rezygnacja z bilingow papierowych jest dla klienta uciążliwa! (a powinno to być kliknięcie na stronie)
Co do opłat za wybranie pieniędzy z obcego bankomatu ! W Tajlandii wybrałem sobie parę tys. - prowizja taka ze taniej byloby wyslac Thaja do Polski, żeby wyciągnął mi ze skarpety troche gotówki !
Nie jest to urok obcego kraju, wcześniej w Polsce tez to miałem !
Qujon

obłędne procedury w banku Pekao SA

napisał prawiebyłyklientPekaoSA » 2012-03-01, 21:54

Z czystego lenistwa przez ostatnie kilka lat nie zmieniałam konta (małe dzieci, brak dostępu z wózkiem do oddziału), pomimo wysokich opłat, idiotycznych skomplikowanych procedur aktywacji kolejnych kart - w tym kart kodów do przelewów internetem. I tu ciekawostak wymaga to nie tylko przypisania nowej karty w necie ale także zaznaczenia w internecie prośby o aktywację karty, wówczas Biuro Obsługi Klienta (chyba Biuro Olania Klienta) oddzwoni (ciekawe kiedy????) zweryfikuje kodem pin (jak ktoś go dostał, założył i jeszcze pamięta!!!! jak nie to marsz do banku i to do swojego oddziału, a tam i tak skierują Cię na stronę internetową a tam od nowa oddzwoni Biuro Obsługi Klienta - zweryfikuje, i każe znów zaznaczyć na stronie potrzebę aktywowania karty kodów i z właśnie uzyskanym kodem pin do obsługi telefonicznej po więcej niż 48h, wizycie w banku, kilku dzikich awanturach znajdziemy się w punkcie wyjścia. Czyli od poczatku zaznaczamy na stronie chęć aktywacji karty kodów, czekamy na telefon z BOKu, jesteśmy weryfikowani pinem, peselem, datą urodzenia i kodem miasta (uwaga tu szczególnie nie może być błędu bo karty nie aktywują!!!!). My więcej niż po 48h bez możłiwości skorzystania z własnych pieniędzy zmieniamy bank. Ale niestety by to zrobić czeka nas jeszcze jedna wizyta w banku ...
prawiebyłyklientPekaoSA

ponad 17 lat w Pekao SA

napisał zaskoczona » 2012-03-31, 15:51

Poczytałam wypowiedzi i przekonały mnie , że jak najszybciej muszę z tego banku zrezygnować. Ponad 17 lat w nim jestem, te 11,50 płacę miesięcznie, za 4 zapłaty kartą obniżają mi opłatę z 2,99 zł na 0,99 zł, całe lata odsetek 0,01 zł dopisują miesięcznie. Regularnie wpłaty mam co miesiąc, sporadycznie wybieram gotówkę z bankomatu. Podobno jest jakieś konto "Eurokonto mobilne " gdzie za kartę płaci się 3,99 zł a jeśli 4 razy nią się zapłaci to 0,00 zł, opłata za rachunek 5,99 zł a jeśli regularne są wpłaty ponad 500 zł to 0,00 zł, czyli w/g tego nic by mnie to konto nie kosztowało bo płace ponad 4 razy a wpłaty mam 1000 zł miesięcznie regularnie. Nikt mnie nie poinformował, nikt mi nie zaproponował choć tak długo jestem klientem tego banku. Chyba, że to nie jest prawda to mobilne konto. Czy ktoś coś o tym wie?
zaskoczona

Czas uciekać...

napisał kitka628 » 2012-09-28, 17:26

Jestem klientką tego cudu od 1999 roku bodajże, oczywiście wtedy było to BPH i nie miałam wielkiego wyboru, bo w moim mieście likwidowano oddział BPH, więc zgodziłam się przejść do Pekao S.A.
Mam konto jeszcze z tego przeniesienia, Sezam jakiśtam się nazywa, od wielu lat bank nie zaproponował mi niczego nowego, no może poza kredytem. Mam małe, ale stałe wpływy, nie mam karty kredytowej, bo nie chcę mieć, a debetowa nadaje się tylko do wyciągania kasy z bankomatów, co czynię niezmiernie rzadko, więc czasami zapominam PIN. Bank ma jedną siedzibę w moim mieście i to na takim zadupiu, że raz na rok robię do niego wielką wyprawę, żeby coś załatwić, najczęściej małą pożyczkę na wakacje czy jakiś zakup np. kompa. Całą resztę robię przez internet, leżąc w domu z laptopem i to chyba jest jeden z niewielu plusów tego banku- sprawna bankowość internetowa.

Latka mijają i człowiek się nieco zmienia, czyta, dokształca i pewnego dnia dotarło do mnie, że siedzę w banku przejętym przez Włochów za bezcen, dzięki rabunkowej sprzedaży za "prezesowania" Balecrowicza, a bank ten ma w portfelu niepewnych papierów na 60 miliardów euro, przy czym słowo niepewne papiery oznacza obligacje upadających państw Unii jak Grecja, Włochy, Hiszpania itd. Aktywa Pekao S,A. wynoszą 134 mld złotych (przy 60 miliardów EURO utopionych w obligacjach)= źródło money.pl
Szefunio, który niedawno "pisał" do mnie nowe wytyczne i rozporządzenia, niejaki pan Alessandro Profumo jest oskarżony przez włoski wymiar sprawiedliwości o nadużycia na kwotę 245 mln. euro.= źródło wyborcza.pl

Jeśli to kogoś jeszcze nie przekonuje, to powiem o kosztach- opłata za prowadzenie rachunku 10,99 zł/miesięcznie, odsetki od overdraftu w zależności od debetu (w limicie dozwolonym!!!!)- coś około 3,43 zł/mies. i za obsługę karty, czy jej używam, czy nie- 5 zł/miesiąc.
Drogo?
Ano drogo i nic się nie zmienia od lat, niczego fajnego mi nie zaproponowali, a jak idę po małą pożyczkę ok. 1500-2000 zł, to zawsze usiłują mi coś wcisnąć "w pakiecie", a to obligacje jakieś, a to fundusz jakiś, a jak tego nie chcę, jak odmawiam im ciągle karty kredytowej to płacę lichwiarskie odsetki- 20 %!!!

Mój czas nadszedł- opuszczam "włoski raj", co wybiorę?
Nie wiem jeszcze.
Szukałam polskiego banku! Nie ma!
Wszystko wyprzedane, rozgrabione.
Oto jeszcze wykaz innych banków z utopionymi obligacjami:
Bank Główny akcjonariusz Kraj Aktywa (w mld zł) Wartość posiadanych obligacji krajów PIIGS (w mld euro)
Pekao SA UniCredit Group (60 proc.) Włochy 134 59,7
Santander Banco Santander (100 proc.) Hiszpania 9 45,8
BNP Paribas (d.Fortis Bank) BNP Paribas (99 proc.) Francja 18 37
BRE Bank Commerzbank (70 proc.) Niemcy 90 17,4
Credit Agricole Bank Polska (d.Lukas Bank) Credit Agricole (76 proc.) Francja 12 14,5
Deutsche Bank (DB PBC, DB Polska) Deutsche Bank AG (100 proc.) Niemcy 28 10,8
Eurobank Societe Generale (99 proc.) Francja 11 8,7
ING Bank ING Bank N.V. (75 proc.) Holandia 66 3,2
Kredyt Bank KBC Bank N.V. (80 proc.) Belgia 46 1
BGŻ Rabobank (49 proc.) Holandia 28 0,6
Raiffeisen Bank Polska SA Raiffeisen Bank International AG (100 proc.) Austria 27 0,4
źródło money.pl

Nie sądzę, aby mój post został wydrukowany, no ale spróbuję.
kitka628

konta pko sa

napisał student24rok » 2012-10-18, 21:26

ten bank to lichwiarz, przy okazji kredytu studenckiego zostałem zmuszony do założenia konta w tym banku, nie jest to moje pierwsze konto, i jak sie okazuje, prowizja goni prowizję, ze śmiesznych powodów prowizja na każdym kroku...., każą mi płacić za coś co w mbanku od 5lat miałem za darmo, nie jest to majątek, ale irytuje mnie to i dziwi, że bank nie chce być konkurencyjny na rynku. Jeszcze 30minut pani w okienku namawiała mnie komu ze znajomych chciałbym polecić to konto, za co dają 50zł, odpowiedziałem ironicznie, że chyba tylko wrogowi. :)
student24rok

eurokonto mobilne

napisał jotka » 2012-10-28, 07:26

zaskoczona napisał(a):Poczytałam wypowiedzi i przekonały mnie , że jak najszybciej muszę z tego banku zrezygnować. Ponad 17 lat w nim jestem, te 11,50 płacę miesięcznie, za 4 zapłaty kartą obniżają mi opłatę z 2,99 zł na 0,99 zł, całe lata odsetek 0,01 zł dopisują miesięcznie. Regularnie wpłaty mam co miesiąc, sporadycznie wybieram gotówkę z bankomatu. Podobno jest jakieś konto "Eurokonto mobilne " gdzie za kartę płaci się 3,99 zł a jeśli 4 razy nią się zapłaci to 0,00 zł, opłata za rachunek 5,99 zł a jeśli regularne są wpłaty ponad 500 zł to 0,00 zł, czyli w/g tego nic by mnie to konto nie kosztowało bo płace ponad 4 razy a wpłaty mam 1000 zł miesięcznie regularnie. Nikt mnie nie poinformował, nikt mi nie zaproponował choć tak długo jestem klientem tego banku. Chyba, że to nie jest prawda to mobilne konto. Czy ktoś coś o tym wie?

Tak, Jest takie konto. Wszystko co napisałaś się zgadza.
Ja mam takie samo konto jak Ty. Ale korzystam z darmowego pakietu assistance do konta (wizyta ślusarza, naprawa komputer itd) i dlatego nie zmieniam. Nadwyżki trzymam na lokacie lub koncie oszczędnościowym :) Pozdrawiam.
jotka

Poprzednia stronaNastępna strona