Pekao SA - EuroKonto - Opinie, Oceny, Pytania

Pekao SA - EuroKonto - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 01:10

Obrazek

Czy warto założyć konto bankowe EuroKonto w Banku Pekao SA? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o kontach osobistych Pekao SA (Eurokonto Aktywne, Eurokonto Aktywne Plus, Eurokonto Optymalne, Eurokonto Intro).
Zadaj pytanie odnośnie danego konta banku Pekao.
admin
Administrator

Odp

Google - reklama

pekao sa eurokonta.

napisał joasia » 2010-04-02, 23:12

witam,
jeśli chodzi o pekao sa- polecam ofertę nowych ror. fajnie że bank pomyślał, o osobach mlodych (do 30-tki :) )- konto intro:
Bez opłaty za prowadzenie,
opłata za kartę debetową maestro 1,98 zł (obniża się do 99 groszy jeśli wykona się w mcu 4 transakcje w sklepach,stacjach benzynowych),
3,5 tys bezpłatnych bankomatów w Polsce i kilkanaście tysięcy w Europie- co bardzo mi się przydało we Włoszech i na Węgrzech,
1000 placówek- część pracuje też w soboty, bez opłat wypłaty i wpłaty gotówki w placówkach banku na własne konto, brak wymogu wpłat regularnych,
dostęp bezpłatny przez: internet sms telefon; bezpłatne przelewy internetowe na konta w pekao, a do innego banku 0,5zł.
joasia

napisał piotrs1978 » 2010-04-04, 08:00

joasia napisał(a):witam,
jeśli chodzi o pekao sa- polecam ofertę nowych ror. fajnie że bank pomyślał, o osobach mlodych (do 30-tki :) )- konto intro:
Bez opłaty za prowadzenie,
opłata za kartę debetową maestro 1,98 zł (obniża się do 99 groszy jeśli wykona się w mcu 4 transakcje w sklepach,stacjach benzynowych),
3,5 tys bezpłatnych bankomatów w Polsce i kilkanaście tysięcy w Europie- co bardzo mi się przydało we Włoszech i na Węgrzech,
1000 placówek- część pracuje też w soboty, bez opłat wypłaty i wpłaty gotówki w placówkach banku na własne konto, brak wymogu wpłat regularnych,
dostęp bezpłatny przez: internet sms telefon; bezpłatne przelewy internetowe na konta w pekao, a do innego banku 0,5zł.

Rozumiem, że jesteś pracownikiem tego banku i zachwalasz to konto. Miałem kiedyś konto w tym banku. Dokładnie Eurokonto Plus. Płaciłem 11,50 zł haraczu (tak, to był haracz). Gdy chciałem przejść na nową linię kont nie zezwolono mi na zmianę (musiałbym zamknąć stare konto i otworzyć nowe). Poza tym radzę dobrze spojrzeć na taryfę prowizji i opłat na stronie banku. Wypłaty z bankomatów pekao i Euronetu 0 zł, ale już z innych bankomatów 2% min 5 zł. Wypłacając np. 500 zł z obcego bankomatu zapłacicie już 10 zł prowizji!!! Zdzierstwo po prostu.
Lepszym już rozwiązaniem jest na przykład Alior Bank. Jeśli wynagrodzenie wpływa na konto w Aliorze płacicie tylko 5 zł za użytkowanie karty miesięcznie. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie bezpłatnie! To jest dla mnie oferta a nie pekao, który łupi klientów na czym się da. Zaznaczam przy tym, że nie jestem pracownikiem Alior Bank a celem mojej wypowiedzi nie jest reklama Aliora. Jestem szczęśliwym byłym posiadaczem konta w Pekao SA. Nie polecam tego banku.
piotrs1978

hmm

napisał imdygo » 2010-05-20, 21:26

nie wiem o co Ci tak do końca chodzi, jeżeli ma konto w pekao i jest z niego zadowolona to jej wybór i jej opinia, nie możesz zakładać, że od razu jeżeli pozytywnie się o czymś wypowiada to od razu reklama, równie dobrze ja moge powiedzieć, że Ty pracujesz dla innego banku i sprecjalnie źle nt. pekao się wypowiadasz :p
a obiektywnie patrząc to pekao ostatnio mocno się wzięło za siebie i trochę rzeczy pozmieniali, weźmy np. nową strone www - ładniejsza i łatwiejsza w obsłudze
imdygo

napisał piotrs1978 » 2010-05-21, 06:10

imdygo napisał(a):nie wiem o co Ci tak do końca chodzi, jeżeli ma konto w pekao i jest z niego zadowolona to jej wybór i jej opinia, nie możesz zakładać, że od razu jeżeli pozytywnie się o czymś wypowiada to od razu reklama, równie dobrze ja moge powiedzieć, że Ty pracujesz dla innego banku i sprecjalnie źle nt. pekao się wypowiadasz :p
a obiektywnie patrząc to pekao ostatnio mocno się wzięło za siebie i trochę rzeczy pozmieniali, weźmy np. nową strone www - ładniejsza i łatwiejsza w obsłudze

Byłem klientem pekao i wiem jak zostałem potraktowany. Płaciłem haracz w wysokości 11,50 zł za konto (Eurokonto Plus), do tego przelewy po 0,50 zł, prowizje za wypłaty z innych bankomatów kosmiczne! Nie mówiąc że obsługa w banku pozostawiała wiele do życzenia. Obsługiwany byłem w niejednym oddziale pekao i wszędzie było to samo. Poza tym nie mogłem sobie zmienić mojego starego konta na jedno z nowych bez utraty numeru konta. Więc mówiąc o pekao wiem co mówię i nie zmienię swojego zdania o tym banku.
piotrs1978

:/

napisał indygo » 2010-05-24, 22:33

ok, po co te nerwy, każdy ma prawo do własnego zdania, każdy może mieć konto gdzie chce, chodzi mi jedynie oto że twoje doświadczenia nie muszą wskazywać na pekao jako bank nie godzien zaufania, że są też inne opinie i właśnie ja taki pogląd reprezentuje, może i Tobie źle było w tym banku - OK, ale ja jestem zadowolony i nie zamierzam tego zmieniać, nie wiem od kiedy nie jesteś już klientem pekao, ja mam konto od 2 lat i widzę, że bank jako instytucja się zmienia, tak samo jak zmieniają się realia rynkowe i sposób osbługi klienta - może kiedyś było inaczej, ale ja nigdy z tą "mroczną" stroną pekao o której piszesz nie miałem okazji się spotkać i mam nadzieje że tak już pozostanie
indygo

napisał MariolkaWawa » 2010-05-25, 11:10

Widzę tu strasznie gorącą dyskusje:) mam konto w pekao od jakichś 2 lat! jestem zadowolona, wprowadzone ostatnio zmiany spowodowały że serwis jest teraz wygodniejszy i bardziej funkcjonalny. Każdy ma prawo miec swoje zdanie to fakt ale po co zaraz wielka burzliwa dyskusja...
MariolkaWawa

napisał piotrs1978 » 2010-05-25, 18:12

MariolkaWawa napisał(a):Widzę tu strasznie gorącą dyskusje:) mam konto w pekao od jakichś 2 lat! jestem zadowolona, wprowadzone ostatnio zmiany spowodowały że serwis jest teraz wygodniejszy i bardziej funkcjonalny. Każdy ma prawo miec swoje zdanie to fakt ale po co zaraz wielka burzliwa dyskusja...

Jestem zdania, że krytyczny głos też jest potrzebny. A dyskusja jest potrzebna po to, aby każdy mógł sobie wyrobić swoje zdanie na temat banku. I po to jest to forum, gdzie każdy może podzielić się swoim doświadczeniem.Jak mówi powiedzenie "nie wszystko złoto co się świeci". Mam nadzieję, że pekao zmieni swoje nastawienie do klientów, bo nie będą konkurencyjni na rynku posiadając nawet najlepsze produkty. Liczy się również kultura sprzedaży.
piotrs1978

Po 11 latach pożegnałam żuberka( bez żalu)

napisał furka » 2010-05-29, 13:46

Jedenaście lat byłam wierna PEKAO SA i stwierdzam, że to chyba najdroższy bank w Polsce. Opłaty za prowadzenie konta, zlecenia stałe i przelewy jednorazowe oraz kartę bankomatową zaczęły sięgać 20 i więcej pln miesięcznie. Dopiero jak przyszłam do banku dopełnić formalności "rozwodowych", poinformowano mnie, że oni też mają konto internetowe z opłatami O% itp itd
Mnie nikt o tym nie poinformował, bo jestem nieopłacalna dla banku, tzn nie biorę kredytów, pożyczek.
Odradzam ten bank wszystkim, którzy żyją od pierwszego do pierwszego.
furka

bank pko sa

napisał eljasia » 2010-08-11, 09:41

Witam
Ja jestem w tym banku od kilku lat, w niedługim czasie bede koto zmieniac, to co sie dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie. Weszłam na swój rachunek przez internet w czerwcu i co zobaczyłam prowizja 19,18, opłaty 34 z kawałkiem w lipcu same opłaty juz osiągnęły 56zł, coś jest nie tak. nie zarabiam kilkudziesięciu tysięcy aby takie oplaty mnie nie ruszały tymbardziej ze byłam w odddziale i pytałam sie dokładnie jakie to opłaty ale odp nie dostałam a prowizja ze wypłaciłam kwote 800zł w BPH. Ja ze swojej strony mogę wszystkim odradzic kono w tym banku!
eljasia

Następna strona